17.03.2016, 18:16 | czytano: 3955

Powstaje kolejna atrakcja dla rowerzystów

W Rabce-Zdroju rozpoczęła się budowa rowerowego miasteczka ruchu drogowego. Będzie to kolejna - po Skate i Trial Parku - duża atrakcja Parku Zdrojowego.
Wykonawcą inwestycji jest firma F.H.U. KAMBUD Stanisław Klimek ze Starego Wiśnicza, a koszt robót to 783 tys. zł.
Jak informuje Urząd Miejski w Rabce-Zdroju, od kilku dni na miejscu trwają prace ziemne. W ciągu najbliższych miesięcy powstaną tu nawierzchnie asfaltowe i z kostki betonowej, ścieżki rowerowe, mała architektura - ławki, kosze, tablice, stojaki, trawniki, tory kolejowe z przejazdem, tory tramwajowe z przejazdem, zaś cały teren zostanie zagospodarowany.

Dzięki powstałemu miasteczku młodzi rowerzyści będą mogli sprawdzić w praktyce swoją znajomość przepisów ruchu drogowego, a egzaminy na kartę rowerową nie będą przeprowadzane w prowizorycznych warunkach. Planowany termin zakończenia prac to koniec maja tego roku.

Źródło: UM Rabka-Zdrój
komentarze
Trail18.03.2016, 13:51
Niewielkim nakładem kosztów można było zmodernizować infrastrukturę już istniejącą i dzieci z Rabki i okolic miały by gdzie sprawdzać swoje znajomości ruchu drogowego. Resztę pieniędzy przeznaczyć np. na ścieżki single track'owe, które są coraz bardziej popularne w Polsce i przyciągają miłośników górskiej turystyki rowerowej. W Bielsku-Białej z budżetu obywatelskiego takie ścieżki powstały w zeszłym roku i cieszą się duża popularnością. Nasza okolica sprzyja jeździe górskiej a na szlakach bywa tłocznie, takie ścieżki są idealnym rozwiązaniem bo zwiększają bezpieczeństwo na szlakach (są wyłącznie dla rowerzystów), a dla miasta borykającego się z brakiem turystów były by ciekawą atrakcją.
obserwator18.03.2016, 12:55
kolejna atrakcja dla urzędników że kase wydali a że bez pomyślunku to już ich nie interesuje
kolarz18.03.2016, 12:52
miasteczko to plac zabaw dla dzieci a ścieżka rowerowa dla całych rodzin mogła by być ale o tym to nikt nie pomyślał banda urzędniczych idiotów
lubiący pojeździć na rowerze18.03.2016, 12:49
lepsze 5 km ścieżki rowerowej niż jakieś idiotyczne miasteczko rowerowe - toć to jakiś absurd
znawca18.03.2016, 08:43
@Rowerzysta
Najpierw trzeba nauczyć jeździć się na rowerze.Z tego co można zaobserwować,rowerzyści jeżdżą jak nawiedzeni.
aa18.03.2016, 08:17
To kolejny absurd w mieście gdzie nie ma ścieżek rowerowych .Taki gospodarz to komedia omyłek.
Rowerzysta17.03.2016, 20:52
To prawda, A.Z., ścieżki rowerowe powinny być priorytetem. Jedyna oficjalna ścieżka wzdłuż ul. Zakopiańskiej wśród spalin i dużego ruchu jest dalekim echem tego, jak powinna wyglądać prawdziwa ścieżka rowerowa. Im dłużej będziemy zwlekać z budową takich ścieżek, tym będzie trudniej, bo coraz to więcej obszaru Rabki jest po prostu zabudowywana. Sieć ścieżek rowerowych pomogłaby też walczyć ze smogiem, bo często nie ma sensownej alternatywy dla samochodu.
Mieszkaniec przy torach w Chabówce17.03.2016, 20:06
Tory kolejowe i tramwajowe najważniejsze w Rabce w miasteczku rowerowym i Pendolino.Na youtubie widzieliśmy jak gość na rowerze mało nie rozwalił Pendolino.Uczcie się dzieciaczki,długiego życia życzę.
A.Z17.03.2016, 18:54
Szkoda, że w Rabce nie powstaje żadna ściezka rowerowa, choćby pętla łącząca park z Poniczanką i dalej w górę rzeki do Nowego Światu i z powrotem do parku.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl