22.03.2016, 15:02 | czytano: 4983

Rynek do przebudowy

Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu ogłosił przetarg na kolejny etap przebudowy Rynku. Tym razem roboty mają objąć jego południową część.
Wygląd Rynku poprawia się. Nie wszyscy są jednak zadowoleni z faktu, że nadal w jego centrum działa stacja benzynowa. I będzie działać nadal. W lutym Rada Gminy Czarny Dunajec, po pozytywnej opinii Rady Sołeckiej, przedłużyła Polskiemu Koncernowi Naftowemu ORLEN dzierżawę gruntu na którym stoi stacja paliw na 16 lat.
Zaplanowane przez gminę roboty na Rynku obejmą wewnętrzne drogi i place manewrowe dla obsługi miejsc postojowych, miejsca postojowe, chodniki wielofunkcyjne, budowę i przebudowę zjazdów, przebudowę zatoki autobusowej, budowę wiaty przystankowej, rozbudowę sieci kanalizacji deszczowej, remont/wymianę sieci wodociągowej, odtworzenie nawierzchni drogi wojewódzkiej po przekopach oraz oświetlenie uliczne.

Prace mają się zakończyć w sierpniu.

r/
komentarze
golibroda-q23.03.2016, 06:51
Wszysycy radni z wyjatkiem pana Garbaciaka glosowali za kolejnyumi latami dzierzawy
ja23.03.2016, 06:06
W NT do "rządzenia" dorwali się ludzie bez wizji i kompetencji. Pan Watycha typowy urzędnik, pan Wojtaszek *** (zobaczcie co zostawił po jednej kadencji w Maniowach gdzie rządził razem z p. Watycha). O pani Burmistrz wypowiadać się nie będę, wystarczy spojrzeć. Przewodniczący rady to bufon zapatrzony w siebie, radny Samolej ma problem z językiem polskim chociaż robi za komentatora. Pan Zapiorkowski ma największe kompetencje w sprawie rynku bo się po nim wałęsa całymi dniami. I tak można ciągnąć dalej, ale szkoda czasu.
Ciemny nowotarski lud wybrał miernoty i dlatego pozostanie miastem przy drodze.
Obywatel22.03.2016, 22:31
Rękami i nogami brącie się przed tą firmą która robiła rynek w N.Targu.Masakra po paru latach.Kostka się zapadła od gołębi a u was TIR-y po rynku jeżdżą.
Don Pedro22.03.2016, 19:41
Nareszcie, coś drgnie z tymi pożal się Boże chodnikami w rynku! Najwyższy czas!!! Jedna z najstarszych miejscowości na Podhalu, a rynek... Szkoda tylko, że tego Orlenu nie dało się wywalić, gdzieś na peryferie Dunajca...
miejscowy22.03.2016, 17:10
@Rozumujący inaczej
z Wróblówki.
Rozumujący inaczej22.03.2016, 15:06
Skąd czerpią pomysły, w Ciemnym Dunajcu?!! Skąd mają na to środki?!! Może by tak w Nowym Targu?!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl