01.04.2016, 22:56 | czytano: 1759

Można wesprzeć polskie rodziny na Kresach

NOWY TARG. W sobotę 9 kwietnia odbędzie się spotkanie z uczestnikami motocyklowego Międzynarodowego Rajdu Katyńskiego. Będzie to też okazja, by wesprzeć finansowo i rzeczowo sierociniec, którym opiekują się uczestnicy Rajdu.
Spotkanie organizuje Nowotarska Grupa Mieszkańców "Pamięć", która zaprasza mieszkańców Miasta i okolicy w sobotę o godz. 18.00 do kościoła św. Katarzyny na uroczystą Mszę Świętą w intencji pomordowanych w Katyniu i VI rocznicę tragedii smoleńskiej. Po mszy złożone będą kwiaty i zapalone znicze pod Krzyżem Katyńskim.
W przesłanym zaproszeniu czytamy:
"Po uroczystościach zapraszamy wszystkich do salki parafialnej przy kościele św. Katarzyny na spotkanie z uczestnikami motocyklowego Międzynarodowego Rajdu Katyńskiego, którzy opowiedzą nam swoje wrażenia z miejsc kaźni naszych pomordowanych żołnierzy, jak również ze spotkań z naszymi rodakami zamieszkałymi na Kresach. Na swojej trasie raju uczestnicy odwiedzają polskie rodziny, szkoły sierocińce zostawiając tam dary przywiezione z Polski.

Każdego kto chciałby by na buziach kresowych dzieci zagościł uśmiech, bardzo prosimy o przyniesienie maskotek, (pluszaków), które będziemy zbierać po Mszy Św. Będzie też można wpłacić dowolny datek na sierociniec, którym opiekują się uczestnicy Rajdu.

W Rajdach Katyńskich biorą udział również motocykliści z Podhala, których serdecznie zapraszamy na uroczystości, oraz wszystkich, którzy chcą oddać hołd bestialsko pomordowanym naszym bohaterom, jak również tym, którzy zginęli w czasie katastrofy nad Smoleńskiem.

Patronem motocyklowego Międzynarodowego Rajdu Katyńskiego jest ksiądz prałat Zdzisław Peszkowski.
Księże Prałacie! zobacz! rosną Twoje krzyże
strzeżemy dziś pamięci, wedle Twojej woli
miałeś rację, że pamięć to życie Narodu
i ta pamięć, w nas żyje choć dotkliwie boli"

Zaprasza Nowotarska Grupa Mieszkańców "Pamięć".

opr.s/ zdj. o. Marek Kiedrowicz
zobacz także
komentarze
pol04.04.2016, 03:40
A skąd oni tą babcię wzieli?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl