17.04.2016, 12:53 | czytano: 4674

Gubałówka solą w oku burmistrza

zdj. Michał Adamowski
Burmistrz Leszek Dorula czuje się oszukany przez rodzinę Byrcynów w sprawie Gubałówki. Jak mówi, zaufał zbytnio zarówno im, jak i prezesowi Polskich Kolei Linowych.
- Do dziś mam pełna wiarę w ludzi, że jak ktoś mówi, to ma dobre intencje i tak chce. Wraz z radnymi mieliśmy takie informacje od rodziny Byrcynów i władz PKL, że mają gotową umowę, że mają ją podpisać. Zapytałem prezesa Rysia i on również potwierdził, że to jest prawda. Zapewnił, że taką umowę można podpisać 30 grudnia 2014. Nie miałem prawa nie wierzyć w to – mówi Leszek Dorula.
Według burmistrza Doruli umowy nie dotrzymał PKL. - Zarząd spółki powiedział, że nie podpisze tej umowy dopóki nie zostaną zmienione dwa zapisy w umowie. - 1,5 roku negocjacji, a tu nagle zmiana dwóch słów i prawnicy się ścieli przy tych słowach, a były to: budowa i inwestycja. Stwierdzono, że zmienia to całą treść umowy, bo stwierdzono, że prowadzenie inwestycji, a budowa to całkiem co innego – dodaje.

Przypomnijmy, że porozumienie z rodziną Byrcynów miało zostać podpisane w grudniu 2014 r. Na tę informację polscy narciarze czekali prawie 8 lat. Wszystko wskazywało na to, że z Gubałówki zniknie płot, który blokował stok narciarski. Ostatecznie nie doszło do podpisania umowy, a wyborcy do dzisiaj zarzucają burmistrzowi wprowadzenie ich w błąd, ponieważ zapewniał, że doprowadzi do porozumienia w tej sprawie.

js/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
nusia20.04.2016, 17:43
Pani Jozefo. Zakopane ma tyle atrakcji i dziwie sie ze Pani ich nie dostrzega pracujac tyle lat w hotelarstwie.Muzea,galerie.teatr Witkacego ,Jesien tatrzanska.tremy podhalanskie a przedewszystkim piekne gory nasze kochane Tatry bo dla nich przyjezdzaja prawdziwi turysci.Trasy rowerowe tez sa mozna jadac na rowerach podziwiac panorame Tatr.Dla tych gosci co nie chodza w gory zostaja Krupowki i regionalne knajpy.Wyciagow narciarskich w zakopane i okolicy jest ok,8 nusia
józefa19.04.2016, 17:22
sama sobie przeczysz Danuto ...próbujesz wyliczyć atrakcje w Zakopanem których nie ma faktycznie zostały tylko hałasujące motokrosy ...tylko ilu gościom się to tak naprawdę podoba ...nie ma nawet ścieżek rowerowych tylko w korku stoją samochody a niebezpiecznie blisko jadą rowerzyści ...o miejsce pod skocznią też przetaczają się batalie ...właśnie góral nie popuści i nie sprzeda tak jak rodzina Byrcynów ...szkoda bo Gubałówka to najlepsza trasa zjazdowa w Zakopanem a reszta to iluż to rodowitych zakopiańczyków z dziada pradziada dzierży interesy w swoim ręku ...zapewniam że znikomy procent ...bo jeśli nawet mieszkają w Zakopanem 40 lat to kiedyś przyjechali tu do pracy ...a ja pracuję 30 lat w dużym obiekcie hotelarskim i znam bolączki gości ...i wiem jak wygląda każdy sezon w Zakopanem ...a mój ród jest najstarszy na Podhalu ...i już wszyscy wiedzą że strzyżone a w Zakopanem jeszcze mówią że golone...
danuta19.04.2016, 11:39
jak mozna mowic takie bzdury ze zakopane opustoszalo ,ze nie ma turystow.wierutne klamstwo mieszkam tu 60 lat i takiego najazdu turystow na zakopane jak w ostatnich 3 latach nie bylo nigdy .pazernosc i ciaglenarzekanie na brak szmalu to juz od zawsze slychac w zakopanem zawsze bedzie malo.trzeba sie dzielic bo przylegajace do zakopanego wsie i przysiolki tez maja prawo sie rozwijac i byc atrakcja dla turystow.zabudowane krupowki , gubalowka czy pod skocznia napewno nie sa atrakcyja dla zakopanego.ani rozjezdzany przez crosystok gubalowki trudno tu o cisze slychac tylko warkot motorowszczegolnie w soboty i niedziele.prze4szkadza to nie tylko ludziom ale takze sarnom lisom a takze pasacym sie tu owcom.
danuta19.04.2016, 09:53
nagonka na rodzine byrcynow szczegoln ie ta medialna nie przyczynia sie do tego aby pozytywnie byli nastawieni do rozmow na temat otwarcia trasy narciarskiej. wiecej pokory mniej mediow poszanowania wlasnosci bo tu na podhalu wlasnosc to swietosc. nie zastraszac ustawami o wywlaszczeniu bo to jest dla mnie nie zrozumiale .aby tak zahowywac sie wobec ludzi od ktorych tak wiele zalezy .moze nalezy wziac pod uwage ich potrzeby dogadac sie tak aby skorzystala rodzina byrcynow pkl i narciarze.
Etam18.04.2016, 23:36
@józefa.110 procent racji.Gdzie wyciąg na Butorowy,jagnięcina,baranina w knajpach z Naszych owiec? Wszystko z Nowej Zelandii,(niby nasza)drożyzna w knajpach.Dawniej Janosik tak nie łupił jak teraz łupią w Zakopanym.
józefa18.04.2016, 11:40
ZAKOPANE już nie oferuje niczego ...jeden drogi wyciąg na Szymaszkowej kawałek wyciągu pod Nosalem ...knajpy na Krupówkach gdzie można zjeść drogo a w dodatku byle jak ...na każdym skrawku nawet podmokłym powstaje hotel lub apartamentowiec ...ale po co skoro nic Zakopane nie robi dla turysty ...wstyd i hańba to droga do Zakopanego kilometrowe korki a jak już się człowiek wedrze do miasta to nic tu na niego nie czeka zimowe zjazdy z Gubałówki odeszły do lamusa ...a władza nie umie sobie poradzić z jednostką która działa na szkodę ogółu ...czekacie aż wszystko zabierze Białka ...ale cóż prawdziwych Zakopianów już nie ma bo ci prawdziwi nie sprzedaliby nikomu obcemu ziemi ...a wszystko przez pazerność ...mój Boże
Brzeszczot17.04.2016, 17:20
A czy Kacper B. się nie wstydzi? Obiecywał przed kamerą.
Z gęby zrobił cholewę, a Dorula zaufał.
Wojtek17.04.2016, 17:17
Brawo Władek.
Lincoln17.04.2016, 16:33
... burmistrz czuję się oszukany... a to dobre... kto na nartach zjeżdzał i płot rozgradzał... A teraz czuje sie oszukany... a ja I mój głos na niego jak zapewniał że Gubałówke otworzy... On mnie dopiero zrobił... no ale wiadomo elektorat... byle jaki ale głos jest następnego nie dostanie
baciok@17.04.2016, 15:58
Panie Burmistrzu zrobili Pana w konia. Szkoda takiej trasy. Każdy by na tym zarobil.
ktos17.04.2016, 15:12
Szkoda.oby sie jednak dogadali .wszyscy na tym zyskaja
Władek17.04.2016, 13:01
Czyli jest jak zwykle,
zastanawia dlaczego Zakopane z pomocą PKL SA nie korzystają z Ustawy o wywłaszczeniu jak przy budowie dróg i autostrad...????
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl