19.04.2016, 11:42 | czytano: 2176

Klinowski prezesem gminnego związku OSP

Fot. Piotr Kuczaj
W Rabce-Zdroju odbyły się wybory nowych władz Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Prezesem na kolejną kadencję został Jacek Klinowski. Do władz został też wybrany wiceburmistrz Robert Wójciak.
Nowo wybrane władze: prezes - Jacek Klinowski, wiceprezesi - Robert Wójciak (wiceburmistrz) i Czesław Rapacz, komendant gminny - Jan Surówka, sekretarz - Dariusz Makowski, skarbnik - Kazimierz Stożek, członek prezydium - Dariusz Paprocki, członkowie zarządu - Adam Twaróg i Grzegorz Nawara.
W spotkaniu wziął udział poseł i prezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP Edward Siarka, który podziękował strażakom z gminy Rabka-Zdrój za dotychczasową działalność.

Prezes Klinowski złożył sprawozdanie za minioną kadencję i podsumował stan jednostek OSP w gminie. Jak mówił, rabczańskie jednostki OSP wyposażone są w samochody bojowe będące w miarę dobrym stanie technicznym, jednak wymagające częstego przeglądu stanu technicznego. Są dobrze wyposażone w podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy, ale z uwagi na coraz to nowe zmiany w procedurach i nowe wymogi oraz zwiększający się zakres rodzaj działań ratowniczych, zachodzi potrzeba wyposażenia w nowe rodzaje sprzętu specjalistycznego. Używany do tej pory posiadany sprzęt niejednokrotnie ulega bowiem zużyciu, zniszczeniu i awarii.

- Jesteśmy zrzeszeni w ogromnej organizacji o ponad 100-u letniej tradycji, organizacji której członkowie są szanowani za patriotyczną i obywatelską postawę, za społeczne zaangażowanie w działaniach i godność do niesienia pomocy potrzebującym w ratowaniu największej wartości jakim jest życie ludzkie i posiadając mienie. Naszym obowiązkiem jest te tradycje i zasady pielęgnować, potwierdzać i umacniać - podkreślił.

r/
zobacz także
komentarze
MDP20.04.2016, 08:55
@Franek. Widzimy, że nic Ci nie pomógł nasz wpis na portalu gorce24, na którym to samo wpisałeś. Powtórzymy, Złośliwość nie ma nic wspólnego z mądrością a że zmieniłeś tylko nazwę autora to też wiemy z jakiej sieci i urządzenia kompromitujesz się D......u.
oli20.04.2016, 01:13
Dobry wybór.Pogratulować!
Franek19.04.2016, 19:33
Wstyd taki prezes!!
podrzucimy z Orawy19.04.2016, 18:59
to Rabka już musi zaciągać ludzi na prezesa OSP ?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl