20.04.2016, 13:40 | czytano: 7751

Podejrzewany o molestowanie zakonnik zwolniony ze szkoły. Nie wolno mu publicznie sprawować kultu Bożego

Władze Krakowskiej Prowincji Zakonu Karmelitów Bosych zadeklarowały pomoc i współpracę z państwowym wymiarem sprawiedliwości w szybkim wyjaśnieniu sprawy brata Grzegorza Z., oskarżanego o czyny nadużyć seksualnych wobec uczennic Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach.
- Po ujawnieniu oskarżeń Grzegorz Z. został odsunięty od pracy z dziećmi i młodzieżą, a także nie wolno mu publicznie sprawować kultu Bożego - poinformował w komunikacie prasowym ojciec Piotr Linka, sekretarz Krakowskiej Prowincji Zakonu Karmelitów Bosych.
Władze Prowincji deklarują pomoc i współpracę z państwowym wymiarem sprawiedliwości w szybkim wyjaśnieniu sprawy. "O ile oskarżenia okażą się prawdziwe, wyrażamy ofiarom oraz wszystkim dotkniętym tymi czynami współczucie, jesteśmy gotowi zapewnić pomoc duszpasterską i psychologiczną tym, którzy jej potrzebują w związku z tą sprawą" - zapewnił.

Wczoraj Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu wszczęła śledztwo w sprawie rzekomego molestowania seksualnego uczennic przez zakonnika, który uczył religii w szkole w Kluszkowcach. Według zeznań, zakonnik miał dotykać dziewczynki po ciele, w tym m.in. w miejsca intymne. - Policja przyjęła zawiadomienie w tej sprawie od dyrektor Szkoły Podstawowej Kluszkowcach - informował we wtorek prokurator rejonowy w Nowym Targu Józef Palenik. - Dyrektor złożyła zawiadomienie na podstawie doniesień rodziców i uczennic szkoły. Z zawiadomienia wynika, że w szkole miało dochodzić do czynów lubieżnych na grupie około dziesięciu uczennic. Dopuścić miał się ich zakonnik-katecheta uczący w tej szkole religii.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Kluszkowianin29.04.2016, 07:26
Zakonnik przyznał się do winy. I co teraz powiedzą wszystkie *** które chciały zaszczekać ludzi, którzy mimo niezręcznej sytuacji chcieli chronić dzieci? Taki jest przeciętny polski katolik... nie będzie walczył ze złem tylko z tymi którzy chcą ujawnienia zła! Nie wszyscy robią dobre rzeczy dla sławy! Tak myślą tylko mali ludzie. Dziękujemy Pani, która nie udawał, że nic się nie stało.
xyz22.04.2016, 11:53
e2
Podaj jakiś przykład aresztowania zaraz po zgłoszeniu. Zwróć uwagę na niedawny przypadek nauczyciela - pedofila Jaume V.-C. w Krakowie. Po postawieniu zarzutów ( zakonnikowi ich jeszcze nie postawiono ) nie został aresztowany tylko zastosowano wobec niego jedynie dozór policyjny, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania Polski. Nie może tak być, że zaraz po zgłoszeniu ktokolwiek jest aresztowany. Wyobraź sobie sytuację, że ktoś zgłasza na policję fakt dokonania przez Ciebie przestępstwa a policja bez zebrania dowodów obciążających Cię stosuje areszt. W przypadku zakonnika nie widzę na razie żadnej taryfy ulgowej.
e221.04.2016, 21:22
Ludzi to wkurz,że są równi i równiejsi, obecnie pierwszy i drugi sort. Gdyby to zrobił zwykły nauczyciel ,nie ksiądz, nie zakonnik, zaraz byłby aresztowany, a tak to powiedzą ;atak na kościoł ! i tak jest zawsze sprawa ucichnie bo zakonnika przeniosa i dalej będzie molestował. A winny jest celibat, bo jak zdrowy facet może żyć bez seksu, bez kobiety? Nie oszukujmy się tak tworzą się dewiacje, w śród księży , zakonników takie osoby mają" raj" - zyjemy w XXI wieku i głupie tłumaczenia,o "świętości księży" niestety nie przejdą.
pis21.04.2016, 11:34
a co to jest kult bozy zamknąć winnego
xyz21.04.2016, 09:21
oburzonypolak
Wszystko w swoim czasie. Na razie było zgłoszenie i wszczęcie postępowania. Jak powiedział prokurator: "Od wyników przesłuchań zależeć będą dalsze czynności i decyzje w tej sprawie m.in. o postawieniu ewentualnych zarzutów i zastosowaniu wolnościowych środków zapobiegawczych"
B,,,L20.04.2016, 23:42
nie sądź albowiem ciebie osądzą, Nie krzycz, nie powtarzaj , nie wyrokuj i nie podburzaj innych czekaj na wynik. Panie które oskarżają nie wiedziały z czym się to wiąże. Zaistniały w Polsce, Europie i nawet w USA. Naważyło się piwa to teraz trzeba go wypić. A wy wszyscy , którzy głosicie to ble....ble...ble będziecie to pili razem. Brawa dla tych którzy planowali rozbicie wspólnoty parafii to wam się udało ale co dalej z waszą reputacją jak wszyscy się dowiedzą wasze imiona i nazwiska i przyjdzie popatrzeć wszystkim w oczy , bez kłamstw i pochopnych posądzeń.
b*****20.04.2016, 22:05
Taki człowiek będzie innych uczył religii........ WSTYD I HAŃBA!!
nie zamiatać pod dywan20.04.2016, 22:01
Jeśli jest winny powinni go wysłać do Mosulu by szerzył Słowo Boże wśród ekstremistów.
oburzonypolak20.04.2016, 20:45
A gdzie wniosek do sądu o 3 miesięczny areszt Panie prokuratorze??? Wobec każdego taki wniosek zostałby złożony za molestowanie 10 dziewczynek. Sąd na 99% by sie do tego przychylił. Jak widać księża są ponad wymiarem sprawiedliwości. Dziwisz u Was interweniował czy Ziobro, że nie wolno biedaka aresztować???
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl