21.04.2016, 13:15 | czytano: 3112

Wójtowie wręczyli sportowcom stypendia i nagrody finansowe

W Urzędzie Gminy Nowy Targ wręczono stypendia sportowe oraz nagrody i wyróżnienia za wybitne osiągnięcia sportowe młodym i uzdolnionym sportowcom z terenu gminy Nowy Targ. Nagrody wręczali wójt Jan Smarduch z wicewójtem Marcinem Kolasą.
Na stypendia z budżetu gminy przeznaczono w tym roku 45 tys. zł. Stypendia finansowe sięgały nawet do 4 tysięcy złotych. - Wiemy, że to może niewiele, wiemy, jak drogi jest sprzęt, ale jest to tyle, ile możemy maksymalnie przekazać. Już nie tylko są to narciarze, skoczkowie, ale i piłkarze, czy nawet i ci grający w tenisa stołowego – mówił wicewójt Kolasa.
Wójt Jan Smarduch życzył wielu sukcesów zdrowia i wytrwałości w dążeniu do celu, ducha sportowej walki, ale i zachowania zasad gry fair play.

W imieniu zawodników i trenerów UKS Wiatr Ludźmierz podziękowanie za wspieranie działalności klubu oraz przyznane stypendia i nagrody złożył kapitan drużyny Karol Pelczarski. Słowa uznania dla wszystkich młodych sportowców wyraził również Tomasz Klag, koordynator ds. sportu nowotarskiej gminy.

STYPENDYŚCI:

Dawid Suchecki mieszkaniec Ludźmierza zawodnik Towarzystwa Sportowego „Wisła” w Krakowie. Zdobywca II miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów w boksie oraz I miejsca w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o Czarne Diamenty, w 2015 r. wielokrotnie zdobywał pierwsze miejsce w zawodach na szczeblu wojewódzkim i krajowym. Stypendium w wysokości 300 zł miesięcznie. Łączna kwota 3000 zł.

Jacek Jarząbek zawodnik Klubu Sportowego Aquila Wadowice, mieszkaniec Łopusznej. Jeden z najlepszych w Polsce zawodników w trialu rowerowym. Zdobywca tytułu Najlepszy Kolarz Małopolski.  Laureat wielu zawodów rangi międzynarodowej, m.in. Pucharu Słowacji w Trialu. Zdobywca IV miejsca w Mistrzostwach Polski oraz I miejsca w Pucharze Polski. Stypendium 400 zł miesięcznie. Łączna kwota 4000 zł.

Jan Antolec: zawodnik LKS Poroniec Poronin, mieszkaniec Obidowej. Członek kadry narodowej. Złoty medalista Mistrzostw Polski seniorów w 2015 roku. Olimpijczyk – reprezentant Polski na olimpiadzie zimowej w Soczi. Stypendium 450 zł miesięcznie. Łączna kwota 4500 zł.

Kacper Antolec: zawodnik LKS Poroniec Poronin, mieszkaniec Obidowej.  Jeden z najlepszych zawodników w kategorii junior. Wielokrotny laureat w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Zdobywca czołowych miejsc w Pucharze Polski. Stypendium 400 zł miesięcznie. Łączna kwota 4000 zł.

Witold Skupień zawodnik Klubu Sportowego „Obidowiec Obidowa” mieszkaniec Kluszkowiec. Zdobywca I miejsca w Mistrzostwach Polski w biegach narciarskich osób niepełnosprawnych. W 2016 r. został powołany na członka Kadry Narodowej w Narciarstwie Biegowym i Biathlonie. Stypendium 250 zł miesięcznie. Łączna kwota 2500 zł.

Iweta Faron: zamieszkała w Obidowej. Zawodniczka Klubu Sportowego Obidowiec Obidowa . Objęta centralnym szkoleniem przez Polski Związek Sportu Osób Niepełnosprawnych. Laureatka Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w biegach narciarskich. W roku 2016 zawodniczka powołana została na członka Kadry Narodowej w Narciarstwie Biegowym i Biathlonie. Stypendium 250 zł miesięcznie. Łączna kwota 2500 zł.

Wojciech Suchwałko: zawodnik Klubu Sportowego AZS AWF Katowice mieszkaniec Obidowej . Jeden z najlepszych zawodników w swojej kategorii wiekowej w Polsce. Zdobywca II miejsca w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w biegach narciarskich. Stypendium w wysokości 400 miesięcznie. Łączna kwota 4000 zł.

Filip Kroemer pochodzi z Marklowic zawodnik Klubu Sportowego Obidowiec Obidowa, uczeń 3 klasy Liceum Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Kategoria wiekowa Junior A. Zdobywca czołowych miejsc w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Zakopane 2015r. Złoty medalista w biegu sprinterskim, brązowy w Team Sprint. Tegoroczny Mistrz Polski w Team Sprint. Utytułowany zawodnik wielokrotny medalista Pucharu Polski w biegach narciarskich zwłaszcza w biegach sprinterskich. Stypendium w wysokości 400 miesięcznie. Łączna kwota 4000 zł.

Karol Pelczarski zamieszkały w Długopolu. Zawodnik UKS Wiatr Ludźmierz. Kapitan drużyny juniorów starszych, która w maju 2015 r. zdobyła tytuł Mistrza Polski. Został wybrany najlepszym środkowym napastnikiem ALL Star (Najlepsza Szóstka Mistrzostw Polski) Powołany do Kadry Polski seniorów w unihokeju .  Stypendium 300 zł miesięcznie. Łączna kwota 3000 zł.

Grzegorz Panek: mieszkaniec Ludźmierza. Zawodnik UKS Wiatr Ludźmierz.  Członek drużyny, która zdobyła tytuł Mistrza Polski juniorów starszych. Brał udział w mistrzostwach Świata juniorów w Szwecji, gdzie drużyna Polski osiągnęła największy sukces w historii zajmując VI miejsce.  Stypendium 200 zł miesięcznie. Łączna kwota 2000 zł.

NAGRODZENI:
Wojciech Komperda: zamieszkały w Morawczynie. Zawodnik UKS Wiatr Ludźmierz.  Bramkarz  w drużynie Mistrza Polski drużynowo w kategorii junior młodszy.  Pierwszy bramkarz reprezentacji Polski juniorów. W Mistrzostwach Świata w Szwecji został wybrany drugim bramkarzem ustępując tylko bramkarzowi mistrzów świata Finlandii. Nagroda jednorazowa w wysokości 1000 zł.

Szymon Jachymiak zawodnik UKS Wiatr Ludźmierz Członek drużyny, która zdobyła tytuł Mistrza Polski juniorów starszych. Brał udział w mistrzostwach Świata juniorów w Szwecji, gdzie drużyna Polski osiągnęła największy sukces w historii zajmując VI miejsce. Charakteryzuje się nienaganną postawą na boisku i poza nim. Nagroda jednorazowa w wysokości 500 zł.

Aleksander Hamrol zawodnik UKS Wiatr Ludźmierz Członek drużyny, która zdobyła tytuł Mistrza Polski juniorów starszych. Brał udział w mistrzostwach Świata juniorów w Szwecji, gdzie drużyna Polski osiągnęła największy sukces w historii zajmując VI miejsce. Jest zawodnikiem zdyscyplinowanym i profesjonalnie podchodzącym do treningów i zawodów sportowych. Nagroda jednorazowa w wysokości 500 zł.

Karol Karpierz mieszkaniec Ostrowska zdobywca II miejsca w kategorii generalnej Pucharu Polski w Narciarstwie wysokogórskim oraz II miejsca w kategorii senior Pucharu Polski. Uczestniczył w prestiżowych międzynarodowych zawodach w narciarstwie wysokogórskim Pierra Menta we Francji. Nagroda jednorazowa w wysokości 1000 zł.

Sebastian Zygmuntowicz: mieszkaniec Rogoźnika jeden z najmłodszy spośród nagrodzonych . Zawodnik Wojskowego Klubu Sportowego Zakopane. Kombinator norweski zajmujący czołowe miejsca w zawodach krajowych ( Lotos Cup- 3 miejsce) oraz międzynarodowych . Członek Kadry Wojewódzkiej młodzików w skokach i kombinacji norweskiej. Nagroda jednorazowa w wysokości 1000 zł.

Krystian Zygmuntowicz mieszkaniec Rogoźnika. Zawodnik Wojskowego Klubu Sportowego Zakopane. Kombinator norweski oraz skoczek narciarski zajmuje czołowe miejsca w zawodach krajowych i międzynarodowych. Uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Członek Kadry Wojewódzkiej młodzików w skokach i kombinacji norweskiej. Nagroda jednorazowa w wysokości 1000 zł.

Łukasz Bachleda mieszkaniec Lasku zawodnik Klubu Sportowego Obidowiec Obidowa w dyscyplinie Biegi narciarskie, uczeń 2 klasy Liceum Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Kategoria wiekowa Junior B. Ubiegłoroczny brązowy medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Team Sprintach. W tym roku odniósł sukces zdobywając srebrny medal na dystansie 10km stylem dowolnym na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Szklarskiej Porębie. Czołowy zawodnik w pucharze Polski w sezonie 2015/2016. Nagroda jednorazowa w wysokości 700 zł.

Sebastian Bryja mieszkaniec Pyzówki zawodnik Klubu Sportowego Obidowiec Obidowa w dyscyplinie Biegi Narciarskie uczeń 1 klasy Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Kategoria wiekowa Junior D. Jeden z najlepszych zawodników w swojej kategorii wiekowej w Polsce. Udowodnił to zdobywając 4 miejsce na Mistrzostwach Polski w Tomaszowie Lubelskim 2016. Plasował się w czołówce Pucharu Polski i zdobył 3 miejsce w generalnej klasyfikacji Ligi Małopolskiej. Nagroda jednorazowa w wysokości 500 zł.

Patryk Kopytko pochodzi z Kluszkowiec zawodnik Klubu Sportowego Obidowiec Obidowa w dyscyplinie Biegi Narciarskie uczeń 3 klasy Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Kategoria wiekowa Junior C. Czołowy zawodnik Pucharu Polski w biegach narciarskich w sezonie 2016r. Zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Ligi Małopolskiej 2016r. Nagroda jednorazowa w wysokości 500 zł.

Szymon Kolasa mieszka w Waksmundzie zawodnik Klubu Sportowego „Gorce” Nowy Targ w dyscyplinie tenis stołowy. W 2015r wywalczył II miejsce w grze pojedynczej w Finale Ogólnopolskim turnieju Mini-Olimpic-Game w Jastrzębiu -Zdrój oraz zajął czołowe miejsca w turniejach na szczeblu krajowym i wojewódzkim. Wystąpił również w rozgrywkach seniorskich debiutujących w II lidze Tenisa Stołowego, gdzie odniósł dwa zwycięstwa indywidualne. Jest to bardzo duże osiągnięcie dla tak młodego zawodnika, grając z zawodnikami o 2 lata starszymi. Zawodnik zdobył również tytuł Mistrza Województwa Małopolskiego w Igrzyskach Szkolnych w Indywidualnym Tenisie Stołowym. Nagroda jednorazowa w wysokości 1000 zł.

WYRÓŻNIENIA:

Maciej Kowalkowski mieszkaniec Długopola zawodnik Klubu Sportowego „Gorce” Nowy Targ w dyscyplinie tenis stołowy. Wywalczył V miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Żaków w Tenisie Stołowym oraz I miejsce w grze podwójnej w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Żaków w Tenisie Stołowym. Maciej jest czołowym zawodnikiem województwa małopolskiego należąc do Kadry Małopolski.
Źródło: Urząd Gminy Nowy Targ
zobacz także
komentarze
sasiad zza gory22.04.2016, 00:14
Do Rybak
-jakbyś uważnie czytał to zauważył byś -Iweta Faron ,,zawodniczka,, -nie zawodnik-,,zawodniczka"-drogie Panie bierzcie się do pracy -bycie modelką i sportsmenka jest możliwe!
asd21.04.2016, 15:42
@do Rybak:
nagrody za osiagnięcia a nie za płeć. Odpowiedź Masz już.
Rybak21.04.2016, 15:15
A dla dziewczyn to już nic się nie należy ?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl