26.04.2016, 09:10 | czytano: 2713

Kamery mają powstrzymać wandali

KROŚCIENKO. Kamery mają być sposobem na wandali, którzy niszczą urządzenia do ćwiczeń ustawione nad Dunajcem. Gmina zakupiła właśnie i zamontowała monitoring. Ma on zapobiec dewastacjom.
Łącznie gmina kupiła sześć kamer. Mają być one skierowane na całą ścieżkę położoną nad Dunajcem. Foto pułapka pojawi się ma też w miejscu,gdzie odbudowany został „Grzybek”. Według krościeńskich radnych do aktów wandalizmu dochodzi bardzo często, a zwłaszcza w nocy. W ostatnim czasie w pobliżu amfiteatru „Pod Wierzbą” przewrócono kosze. Wandale zniszczyli też drewniane altany.
Jak wyjaśniał podczas sesji wójt Jan Dyda, obraz monitoringu będzie przesyłany drogą radiową do Urzędu Gminy w Krościenku. Jego odtworzenie w razie potrzeby pozwoli szybko odnaleźć sprawców zniszczeń i ich ukarać.

- Teraz dodatkowe kamery są bardzo profesjonalne, a obraz nagrywany jest w systemie HD – mówi Ludwik Wolski, informatyk Urzędu Gminy w Krościenku. - Dwie kamery będą zainstalowane wokół amfiteatru. Jedna kamera będzie monitorowała zejścia ze schodów w pobliżu mostu. Trzy kamery znajdą się na placu zabaw.

Instalacja urządzeń właśnie się zakończyła. Radni gminy Krościenko liczą, że skutecznie odstraszą one wandali.

js/
zobacz także
komentarze
Anty26.04.2016, 22:31
Czy ktoś słyszał o jakimś przetargu na zakup i montaż tego monitoringu,może ktoś poda koszty instalacji bo te kamery co są zamontowane to strzału nie są warte jak cała firma która to robiła.
remix26.04.2016, 22:25
Proponuję dodać obrazy z kamer do ogólnego wglądu na stronie gminy.może tym sposobem wandal zostanie złapany na gorącym uczynku .dużo ludzi przecież ogląda widoki z kamer w czasie rzeczywistym? a i wzbogacenie widoku na Krościenko na tym zyska!!
bobek26.04.2016, 14:52
Aja myslałem że to spoko wieś
BMW26.04.2016, 09:23
Po co o tym informuje ? Pierwsze trzeba było kogoś złapać żeby zabulil i wiedział ile co kosztuje następnie guma i wąskie drzwi w tedy delikwent nabrał by szacunku do cudzej własności i może by z madrzal teraz przyjdzie w kominiarce zdewastuje i pójdzie dalej
Zobacz pełną wersję podhale24.pl