26.04.2016, 15:10 | czytano: 2639

Znowu pomalują jezdnie. Radni pytają dlaczego tak często

119 tysięcy będzie kosztowało Zakopane oznakowanie miejskich dróg. Prace rozpoczną się 1 maja i potrwać mają do końca października. Wszystkie roboty ma wykonać spółka miejska spółka Tesko, która w ubiegłym roku zakupiła specjalistyczny sprzęt do malowania pasów na jezdni.
Radnych z Komisji Komunalnej i Ochrony Środowiska zastanawia jednak, dlaczego takie prace wykonywane są co roku, a nie raz na dwa, lub trzy lata.
- Może te farby są słabej jakości, że musimy malować pasy i oznaczenia rokrocznie – pytał podczas posiedzenia Komisji Komunalnej i Ochrony Środowiska Rady Miasta w Zakopanem radny Jacek Kalata. - Trzeba pomalować tzw. metodą grubowarstwową, gdyż jest ona bardziej wytrzymała, a tak malujemy co roku i wydajemy za każdym razem niemałe pieniądze.

Janina Puchała, naczelniczka wydziału drogownictwa Urzędu Miasta w Zakopanem, zapewniała radnego, że żadna z tych metod nie jest długotrwała. – Na malowanie grubowarstwowe trzeba wydać o wiele więcej pieniędzy, a i tak ta farba nie utrzyma się dłużej, jak dwa lata - przekonywała naczelniczka. – Metodą grubowarstwową pomalujemy jedynie pasy w rejonie szkół.

js/
zobacz także
komentarze
Dasię26.04.2016, 17:27
Zresztą Jacek niech weźmie niedowiarków na wycieczkę do Zębu.Podjazd od Suchego jest ręcznie wymalowany napisami i już drugi rok da się to odczytać.
Dasię26.04.2016, 17:22
Koniecznie trzeba im zrobić wycieczkę,chociażby i do bliskiej zagranicy.W tłumaczenia że u nas jest inny klimat też nie wierze.
Lincoln26.04.2016, 17:03
Niech się zajmą Szymonami. Droga nie nadaje się do użytku dla pieszych. Imitacja chodnika i to po jednej stronie, przejść się nie da. Urzędów w okolicy na otwierali, drogi nie zrobili.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl