27.04.2016, 08:20 | czytano: 2408

Są już koncepcje na budowę PSZOK-u

W Krościenku jeszcze w tym roku może powstać punkt selektywnej zbiórki odpadów. Zorganizowanie takiego miejsca zaplanowano wstępnie na terenie gminnej oczyszczalni ścieków. Zakończył się właśnie nabór projektów na opracowanie koncepcji.
- W ramach ogłoszonego przez gminę Krościenko konkursu wpłynęło 7 ofert – mówi Grzegorz Szerszeń kierownik Gminnego Zakładu Komunalnego w Krościenku. – Teraz mamy dwa miesiące, aby zaznajomić się z nimi.
PSZOK - punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych, to miejsce na terenie gminy, w którym mieszkańcy pozostawiać mogą odpady komunalne zebrane w sposób selektywny. W ustawie wskazano dwa warunki, jakie spełniać musi PSZOK. Przede wszystkim zapewniać musi łatwy dostęp dla wszystkich mieszkańców gminy. - Musi też przyjmować takie odpady komunalne, jak przeterminowane leki i chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, odpady zielone, odpady budowlane i rozbiórkowe stanowiące odpady komunalne – informuje Grzegorz Szerszeń.

tekst i zdj. Józef Słowik
zobacz także
komentarze
obserwator29.04.2016, 06:23
to zróbmy na tylce, może koło gimnazjum co?? albo moze w hali w gimnazjum?? albo na środku ulicy? bo gdzie inaczej? łatwy dostep musi być takze dla duzych samochodow ktore te odpady beda odbieraly, gdzyz np. meble nikt nie zaladuje na przyczepke w duzej ilości. albo może na Niwkach koło grzybka zrobmy.
Maniek27.04.2016, 20:56
Dla chcacego nic trudnego. Docenmy w koncu starania Gmiiek
Staszek z Niwek27.04.2016, 17:45
To są ustawy w PL. co znaczy łatwy dostęp?
mam jechać z Tylki na oczyszczalnię? wg mnie to NIE JEST ŁATWY DOSTĘP.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl