28.04.2016, 08:10 | czytano: 6236

Diabelski młyn zamiast żurawia

Na placu pod Gubałówką, w miejsce wysokiego na blisko 100 metrów żurawia, postawiono inne urządzenie, które ma być kolejną atrakcją turystyczną Zakopanego.
Tym razem pod Gubałówką pojawił się diabelski młyn. Ogromna karuzela ma stać się miejscem, z którego turyści będą mogli podziwiać panoramę stolicy Tatr.
Dla wielu mieszkańców Zakopanego ustawienie w tym miejscu wysokiej na ponad 50 metrów konstrukcji, jest wielkim nieporozumieniem.

- Dźwig do skoków bungee na pewno nie pasował do Zakopanego, a zwłaszcza terenu pod Gubałówką. Ten widok zastąpiono teraz ogromną karuzelą. Nie wiem dlaczego Zakopane chce być stolicą krajobrazowego kiczu – twierdzi turysta z Łodzi. – Miejscem dla takich urządzeń powinny być parki rozrywki, a nie centra miast.

Żuraw budowlany, z którego będzie się skakało z liną przywiązana do nóg stawiany jest obecnie przy ul. Piłsudskiego, naprzeciwko centrali Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Taka lokalizacja nie podoba się mieszkańcom tej ulicy. Uważają, że żuraw przysłoni widok na góry.

Tekst i foto. Józef Słowik
zobacz także
komentarze
Zakopian29.04.2016, 06:54
A właśnie miejsce jest dobre. Ustronne na uboczu. Tylko kolor tego diabelskiego młyna brzydki. I w tym miejscu NIC nie zasłania! To jest często argument - że zasłania, ale co zasłania? Nawet czasem dobrze, bo i tak w wielu miejscach SYF. Nastawianych w ch... betonowych apartamentowców i sporo zaśmieconych zaułków. A tak przynajmniej będzie frajda na diabelskim młynie który ożywi to SZKARADNE miejsce pod Gubałówką.
instruktor28.04.2016, 13:40
Nie pasowało bungee, to teraz będzie karuzela i bungee. Gdzie logika? k***, skorumpowana wiocha!
baciok@28.04.2016, 11:42
Coś tu nie pasuje, Skoro wypowiedziano umowę temu przedsiebiorcy od dżwigi motywując że nie pasuje do krajobrazu a potem stawiana jest potęzna karuzela to radziłbym się temu przyjrzeć. Panowie Radni do dzieła.
Za długo na świecie żyję żeby to takie proste było. Każdy domyśli się o co chodzi.
Karuzela28.04.2016, 11:00
W Gdańsku też jest
Nowoczesny28.04.2016, 08:22
Robia drugi Londyn :D
Zobacz pełną wersję podhale24.pl