08.05.2016, 17:22 | czytano: 6913

Wiosenny Koncert Jubileuszowy. Zaśpiewała m.in. posłanka Anna Paluch (zdjęcia i video)

Fot. Szymon Pyzowski
W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu odbył się Wiosenny Koncert Jubileuszowy „Mozart kontra Sinatra” - Aktywizacja Integracyjna przesz Sztukę „V edycja”.
Koncert prowadził Mirosław Witkowski wraz zespołem - autor projektu, laureat i finalista programów telewizyjnych X- Factor, The VOice Of Poland czy Szansy na Sukces. W rolę konferansjera wcielił się Bolesław Bara.
Wśród zaproszonych artystów znaleźli się Magda Panek, laureatka wielu konkursów wokalnych, Jagoda Kret - finalistka The Voice Of Poland a także Chór Adoramus z Rdzawki pod batutą Marcina Zborka, którzy zaśpiewali znane piosenki różnych gatunków muzycznych. Na scenie w prezbiterium pojawiła się też posłanka Anna Paluch, która wraz z Mirosławem Witkowskim wykonała utwór „Amazing Grace”. Atrakcją koncertu był również pokaz gry światłami.

Na zakończenie dwugodzinnego koncertu, który był dedykowany osobom niepełnosprawnym w ramach projektu razem z artystami przebój Johna Lenona „Imagine” zaśpiewała niewidoma od dwóch lat Barbara. Koncert był częścią obchodów 670-lecia lokacji Miasta Nowego Targu.


sp/ zdjęcia i filmy Szymon Pyzowski
zobacz także
komentarze
marko11.05.2016, 09:13
Polityka i tyle. Coraz mniej ludzi chodzi do kościoła ,to muszą jakoś zagospodarować te budynki. Moja znajoma w czechach kupiła kościół i przerobiła na dom. Mało się słyszy o opuszczonych kościołach adoptowanych na sklepy,myjnie samochodowe itd. Owszem nie u nas.Ale jednak. Mnie tam razi polityczne tło tego koncertu. Nie to ze sobie pośpiewali.
Świątynia Opatrzności Bożej10.05.2016, 22:39
I tam też będą koncerty
największa sala koncertowa w Polsce
też tam zabronicie
Jaką macie władzę
Toż to za państwowe
i prywatne pieniądze

DURAKI
Baruch10.05.2016, 20:35
Bądź posłuszny przykazaniom życiodajnym ,nakłoń ucho,by poznać mądrość.
Jakże wielki jest Dom Boży.Śpiewajmy Panu Pieśń Nową -Pieśń nad Pieśniami.
Która językiem Biblii przybliży nas do Boga.Kościół cały i każdy pojedynczy
człowiek może zobaczyć i usłyszeć miłość ,która przewyższa każde poznanie.

To szatan z zastępem chce zamknąć drogę do Boga poprzez zamknięcie Domu Bożego dla wiernych.
To szatan z zastępem pod postacią "świętych mężów" jakże bliskich faryzeuszom
mówi nie wyznaniu wiary.
To szatan obnaża w swoich zastępach
zazdrość,podłość,małostkowość,nienawiść ,chciwość,podstęp i przebiegłość.
Jesteście plagą szarańczy i będziecie skazani na wieczne potępienie.
Wzywam was do pokuty i nawrócenia.
Rynek Kraków10.05.2016, 20:14
W Kościele Świętego Wojciecha w nieparzyste dni miesiąca
są koncerty po 65 zł
I co
I nic
"Bogobojni" leżcie krzyżem
tam w dni parzyste
abyśmy przez "świecką muzykę"
nie byli narodem wyklętym
Joanna!10.05.2016, 15:05
O mój Boże! Chwała, że nie tylko ojciec Rydzyk w kościele ma głos!! Księże Mariuszu błogosławieństwa w dalszej posłudze Panuj!
@ nawrócony10.05.2016, 12:49
Koncert pełen miłości bożej. Z posłanką PIS-u na czele? Hipokryzja i tyle.
Nawrócony10.05.2016, 10:00
Piękny pełen miłości Bożej koncert, jakby lat ubyło.
marta10.05.2016, 08:59
Policzna szopka. Nic nie uszanują.
upadek wiary10.05.2016, 08:54
@parafianka. Popieram Twój wpis, jest konkretny i właściwy. Dodam jeszcze, że w książce pt. "Szatan" największy wróg człowieka, Wydawnictwo Arka 1991 r Wrocław, w dziale "Zło zakryte pozorem dobra" jest wyraźnie napisane, co w Świątyni można a czego nie. Jaki wpływ mają instrumenty gitarowe na człowieka i jaki skutek to wywiera w Kościele, itd, itp. A księża dalej to preferują. Ks. Mariuszu, to tłumaczenie jest tylko Księdza obroną, proszę zająć się właściwą pracą jaką powinien wykonywać duszpasterz. Takie Koncerty zostawmy miejscom jego przeznaczenia i ludziom do tego powołanym.
parafianka09.05.2016, 23:14
Od dłuższego czasu w naszym kościele pojawiały się koncerty typu "gitara+śpiew" itd. Małe, ważne sprawy ...
Teraz znowu ta ... przykra sprawa ...

A do tego tłumaczenie, że prawie wszystkie utwory były religijne .. Prawie! A co na to Bp Dziwisz? Znalazłam taki cytat w sieci:

"Mówię zdecydowane "nie" dla praktyk wykorzystywania sakralnego miejsca dla celów niezgodnych z przeznaczeniem. Nic, co świeckie, nie powinno bowiem mieć miejsca w naszych świątyniach" - napisał metropolita krakowski. "Nie łudźmy się, nie dotrzemy do wiernych przez muzykę, która nie ma inspiracji religijnych, chociażby była napisana przez wybitnych kompozytorów, nawet głęboko wierzących" - dodał.

Czytaj więcej: http:/...

Dlaczego to wszystko odbyło się w kościele jubileuszowym? Czy to jest właściwe przeżywanie Roku Świętego?

Jak się czuł Pan Jezus kiedy go "wyniesiono" gdzieś tam na bok ... Przestał być ważny? Na chwilę Go nie było? A może chciał powywracać te krzesła i ławki i dodać: "DOSYĆ, NIE RÓBCIE Z DOMU MEGO OJCA OŚRODKA KULTURY"
ks. Mariusz09.05.2016, 22:26
Pax et Bonum!

W związku z emocjonalnymi komentarzami, które pojawiły się pod niniejszym artykułem, pragnę dodać kilka słów wyjaśnienia.
Najpierw zgodnie z zapewnieniem organizatorów przygotowany repertuar miał być religijny, z wyjątkiem zaplanowanych dwóch utworów: "Besame mucho" Andrea Bocelli'ego oraz "Wonderful world". I przedstawiał się następująco:
1. Jezu ufam Tobie (słowa i muzyka Krzysztof Bigaj), a następnie śpiewane przez tego wykonawcę wiersze Karola Wojtyły:
2. Z wolna słowom odbieram blask
3. Miłość mi wszystko wyjaśniła
4. Dalekie wybrzeże ciszy
5. Często z Tamtąd długo na mnie patrzysz
6. Nad Twoją białą mogiłą

Następnie a capella chór Rdzawka:
7. Ubi Caritas
8. Amazing Grace - z towarzyszeniem solistów i instrumentalistów
9. Hymn Światowych Dni Młodzieży - podobnie

I kolejne utwory z instrumentarium:
10. Hallelujah - wersja polska
11. Besame mucho - Andrea Bocelii
12. Panno Pszeniczna
13. Tłumy serc - utwór księdza Stefana Ceberek
14. Wonderful world
15. Witaj Gwiazdo morza

I według scenariusza realizowane były te utwory, zmiana nastąpiła w końcówce - nie zostały zaśpiewany utwory nr 15; natomiast pojawiło się "Imagine" w wykonaniu Mirosława Witkowskiego, który zaśpiewał dla niewidomej od dwóch lat parafianki pani Basi.
Jeśli chodzi o aranżację poszczególnych, to pierwsze utwory śpiewane były przez Krzysztofa Bigaja z towarzyszenie instrumentu klawiszowego. Następnie chór najpierw a capella, a następnie z solistami i instrumentalistami. I wreszcie soliści z towarzyszeniem klawiszy, gitary solowej, gitary basowej i perkusji.
Na czas trwania całego koncertu Najświętszy Sakrament z tabernakulum z prezbiterium został przeniesiony.

Ja ksiądz Mariusz Wojdan, wikariusz parafii NSPJ biorę na siebie pełną odpowiedzialność za organizację tego koncertu, pozostali księża nie mieli z nim najmniejszego związku. Jeśli zatem ktoś ma zamiar zmieniać księży w NSPJ czy przygotowywać dla nich stos - to niech kieruje te zabiegi pod moim adresem.

Jeśli ktoś z przebywających w kościele podczas koncertu poczuł się dotknięty, zostały obrażone jego uczucia religijne - bardzo za to przepraszam i biorę pełną odpowiedzialność za to. Jeśli jednak pojawiające się negatywne komentarze są tylko wytworem domysłów, czy swoich projekcji, to prosiłbym najpierw o pełną ich weryfikację i "odrobinę obiektywizmu?
pozdrawiam ks. Mariusz Wojdan
upsss...09.05.2016, 20:14
Brawo Tubylec !!!!!!
Jedyny rozsądny głos na tym forum. Kościół jest miejscem modlitwy ale śpiew to też modlitwa. Coraz częściej zarzuca się Kościołowi polskiemu że jest "skostniały" a jak wpuścić trochę świeżości to od razu wielkie halo. Lepiej śpiewu w kościele posłuchać niż klęczeć pod figurą a diabła mieć za skórą.
meloman09.05.2016, 18:07
Tygodnik katolicki "Gość Niedzielny" na swojej stronie internetowej opublikował obszerny bardzo pochlebny artykuł "od Mozarta do Sinatry" poświęcony temu koncertowi. Dołączył również galerię zdjęć z tego wydarzenia. Koncert był wspaniały i wzruszający, wiosennie radosny, publiczność oklaskiwała artystów na stojąco. I to niesamowite oświetlenie kościoła. Kto nie był, albo udaje "prawdziwego" katolika, pisze teraz złośliwe bzdury. Koncert poruszył nasze serca i życzylibyśmy sobie, aby takie koncerty w kościele były kontynuowane. Hejt jest zjawiskiem powszechnym, ale taki głos niespełnionych frustratów trzeba pominąć. Oni mogą zostać w domu.
pp09.05.2016, 17:58
Słowa zachwytu dla CHÓRU z Rdzawki. Panie Marcinie pierwszy utwór cudownie wykonany. Gratuluję Panu...i życzę sił do pracy.
@ tubylec09.05.2016, 17:34
Nie pieprz.
mierny wierny ale nie bierny09.05.2016, 17:09
no ciekawie się robi w tym Mieście... i nasi księża się się na takie rzeczy zgadzają?????

Tyle było gadania że kościół jubileuszowy, takie modlitwy, drzwi święte - swoją drogą, że nie pasują do naszego kościoła, procesje, ludzi ściągają, a tu takie cudo... no taki kulminacyjny koncert w roku miłosierdzia
co dalej??? może czwartą targowicę wielebni otworzycie, nowa za policją, stara nad Dunajcem, trzecia na zajezdni, czwarta w kościele Serca Pana Jezusa... ja bym na pewno przyszedł.

P.S. Dopóki nie zmienią składu księży przestaję chodzić do NSPJ, będę chodził z rodziną do Karlaka na Równię, a co! poświęcę się!!!.
tubylec09.05.2016, 16:56
Niereligijne show? Ludzie co wy macie w głowach? Nasi cudowni artyści Magda Jagoda i Mirosław zaśpiewali cudownie..Kto śpiewa modli się podwójnie.Koncet składał się praktycznie z samych religijnych utworów.Jestem dumny i szczęśliwy ,że mogłem tam być i łączyć się z nimi w tym niesamowitym nastroju.Dam sobie ręke uciąć ,że gdyby taka muzyka ,muzyka gospel gościła w naszych kościołach na mszach było by więcej ludzi...Chwalmy Pana Boga po przez muzyke..
Naprawdę niesamowity koncert!!
nowotarżanak09.05.2016, 16:53
Narodowy - szcun, święta racja.
karolina09.05.2016, 15:30
Szopka. A to jeszcze nie grudzień Strach pomyśleć co nas dalej czeka.Jestem zniesmaczona.
Bobo09.05.2016, 15:21
A co to, Pani Steg top nawet do Kościoła nie wolno przyjść dlatego,że jest burmistrzem? no proszę was..
marek09.05.2016, 14:20
Kolejnym razem co nam zafunduję. Pokaz psich piękności, cyrk,czy supermarket? A ja tam przychodzę się pomodlić. SZOK. Niech ktoś zrobi w końcu porządek z tą rozczochraną ,bo widzę że sprawy wymykają się z pod kontroli.
Narodowy09.05.2016, 10:04
Tego typu wątpliwej jakości wydarzenia tylko w MOK-u powinny się odbywać. Kościół jest Domem Bożym a nie miejscem na tego typu erupcje wątpliwej klasy i moralności "artystów"
Proszę o szacunek dla miejsca sprawowania sakramentów świętych. Komu to do głowy przyszła organizacja czegoś takiego w naszej Świątyni. Ktoś odpowiedzialny powinien publicznie za to odpowiedzieć. Co na tle biednych apostołów robi Pani Paluch, Pan Bara, pani Steg i reszta miejskiej pseudo świty polityków i urzędników ??? To do tego stopnia już rozrosły się apetyty tychże wyżej wymienionych, że przy ołtarzu który jest przecież miejscem codziennej Konsekracji Ciała i Krwi Pańskiej występują chwaląc nie wiadomo kogo??? Chyba tak !!!
Wstyd.
Władek09.05.2016, 09:12
Proponuję udział posłanki w Eurowizji ....
smutny katolik09.05.2016, 08:06
A co na to Kuria? Czy w kościele można odgrywać takie niereligijne show?
Ręce opadają! Przeciez nasz piękny kościół stal sie salą koncertową.
parafianin08.05.2016, 21:56
super koncert i śpiewały (nase) dziewczyny .ggratulacje dla dziewczyn i pani KRET za znalezienie i oszlifowanie perełek MAGDA PANEK moim zdaniem mogłaby śpiewać bez mikrofonu ale moc .prosze o wiecej informacji o wystepach naszych dziewczyn w naszym regionie.
sposzczegawczy08.05.2016, 21:08
Rzeczywiście pani Paluch nieźle śpiewa. Nieporównywalnie lepiej niż robi politykę. I najlepiej byłoby dla wszystkich żeby zajęła się tylko śpiewaniem.
ceperaka08.05.2016, 17:29
W dobie obchodów Dnia Europy? świat na głowie stoi PiS obchodzi euroświęta :)(
Zobacz pełną wersję podhale24.pl