10.05.2016, 08:30 | czytano: 4417

Tatry bezpłatne, ale nie dla mieszkańców Szaflar

Przewodniczący Rady Gminy Szaflary Stanisław Wąsik poruszył temat zwolnień mieszkańców gminy z opłaty za wejście na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego.
- Temat ten poruszałem już 12 at temu i mieliśmy chwilowe zwolnienie, gdy było to w gestii dyrektora parku. Teraz otrzymałem od wójta kopię listu, pisma z wystąpienia wójta do Tatrzańskiego Parku Narodowego o zwolnienie z opłaty. Dyrektor parku odpisał, że nie może przychylić się do tej prośby - relacjonował na sesji Rady Gminy Szaflary przewodniczący Wąsik i zwrócił się do wójta Rafała Szkaradzińskiego, żeby ten zwrócił się z kolei z tym wnioskiem do Ministra Środowiska, który jest władny, by wprowadzić takie zwolnienie. - Trochę nam się krzywdzi, że nie mamy bezpłatnego wstępu do TPN-u - podkreślał i przypominał, że szaflarzanie mieli polany w Tatrach, które zostały im zabrane i został utworzony na nich Tatrzański Park Narodowy.
Aktualnie z opłat za wejście do TPN-u zwolnieni są mieszkańcy gmin położonych w granicach parku narodowego i gmin graniczących z parkiem narodowym - Zakopane, Kościelisko, Poronin, Bukowina Tatrzańska i Biały Dunajec.

r/
zobacz także
komentarze
c10.05.2016, 12:12
Nowy Targ ni moze, nie miał polan jak Wakmund... Zresztą coś mi się zdaje, że Białka należała najpierw do parafii w Waksmundzie (może w Ostrowsku?) więc Gronków z groniem po drodze tez może sie klasyfikować...
Za to Bioły Dunajec ino fuxem się złapał, z racji, że był w powiecie tatrzańskim, choć do tatr nie przylega jego gmina ani histroycznie nie mieli w tatrach polan...
Całe Podhale10.05.2016, 11:30
jestem żeby Nowy Targ też nie płacił będą mniejsze kolejki do kas
miejscowy10.05.2016, 09:22
bo tak , sami Białcanie mieli Morskie Oko , Wielkie Stawy i Wołoszyn .I co dalej mają płacić ,za te wywłaszczenia ? A reszta Podhala co mieli , i za co te ustępstwa były .
jo10.05.2016, 09:08
Gmina B. Dunajec graniczy z parkiem ... taaa nie wiem gdzie
moim zdaniem cale Podhale powinno miec darmowy wstep co to za jakies wyroznienia ?
polana wakmundzka10.05.2016, 08:36
Jak Szaflary to i Wakmund...!!! Tez miał polany i ma .....Co nie ???
Zobacz pełną wersję podhale24.pl