10.05.2016, 17:56 | czytano: 6335

"Hańba wszystkim, którzy sprzedali kolejkę na Kasprowy Wierch i cały PKL"

Fot. Józef Słowik
ZAKOPANE. Radny Józef Figiel chce, aby prokuratura ścigała osoby odpowiedzialne za sprzedaż Polskich Kolei Linowych. Figiel zaprezentował radnym podczas ostatniej sesji film z uczestnictwem Bogusława Wolniewicza, filozofa z Torunia. Opiera się on na doniesieniach Radia Maryja.
Wolniewicz przypomina, o sprzedaży 8 kolejek linowych i 7 wyciągów zdecydował były burmistrz Zakopanego Janusz Majcher. Według niego jego decyzja była spowodowana przez rządy Donalda Tuska i Ewę Kopacz.
- Pytam, dlaczego do takiej sytuacji dopuszczono, aby zagraniczna spółka kupiła również kolejki na Kasprowy Wierch. Jeżeli nie było pieniędzy na utrzymanie kolejki, to po sprzedawali– pyta w wyświetlanym filmie Bogusław Wolniewicz.- Nie wiem, kto teraz jest prawnym i formalnym właścicielem. Według mnie jest nim naród polski.

Film jest monologiem filozofa, który jednoznacznie określa sprzedaż kolejki na Kasprowy Wierch, jako złodziejski akt. Radny Figiel przypomina, że nawet Najwyższa Izba Kontroli stwierdziła, że miało miejsce wiele nieprawidłowości przy sprzedaży PKL, a samorządy, na których terenie działają Polskie Koleje Górskie są na tej decyzji stratne.

js/
zobacz także
komentarze
turystka11.05.2016, 14:57
sprzedała banda złodziei nie ważne z jakiej opcji wszyscy którzy macali w tym brudne łapska powinni pójść siedzieć ...oczywiście dobrze sprzedawać cudze powinna się tym zająć prokuratura a tych co dali na to przyzwolenie przed trybunał stanu...zdrajcy zdrajcy wstydu nie macie
Tak było.11.05.2016, 08:27
Sprzedaż kolei linowej na Kasprowy to rzeczywiście przykład ślepej chciwości i pazerności, niestety ale ludzi z Podhala. To Jan L. formalnie jako audytor zakopiańskiego urzędu miasta był z ramienia Majchra swoistym "spiritus movens" całej tej skandalicznej operacji pełniąc w tym czasie prominentną funkcję w nowotarskim PIS. Milczenie i akceptacja pani Poseł Paluch jest niewytłumaczalna. Odwołała Jana L. z funkcji szefa PIS nowotarskiego jak już było po wszystkim. Natomiast milczenie senatora Koguta zostało kupione za darowiznę jak wpłynęła na konto jego fundacji w Stróżach
baciok@10.05.2016, 22:29
Sprzedawało PO z PSL.
Kupował Burmistrz Majcher z Jednością Tatrzańską.
Popierał PiS z Panem Lasykiem, Panią Poseł Paluch na czele.
Każdy na tym zrobił jakiś biznes.
KA SPROWY ZA SZŁY10.05.2016, 22:00
No i co
No i nic
Wielki Halo
Wielkie NIC

HAŃBA ,HAŃBA
NAD HAŃBAMI
Jest tu teraz
Jest tu z nami
POLAKAMI

Ze słów Pana Wolniewicza
Ja ukręcę super bicza
Niech "ICH" sięgnie ręka Boża
Bo sprzedali "IM" precjoza

Sam wykopię wielki tunel
Niech zastąpi CZARNĄ DZIURĘ
Zmieści wszystkich tych łajdaków
Zdrajców,polityków i pismaków

UCIĘTA PRAWICA CUDZA
KAŻDEMU CO TATRY WYŁUDZA
ocenka z Krakowa10.05.2016, 20:25
Kolejkę sprzedał PiS w osobie Jana Lasyka i przy poparciu posła PiS Anny Paluch (popierała Lasyka w działaniach) i senatora Stanisława Koguta (czy wpłynęła darowizna na fundację ? )
na nic zdały się filmy w TV Trwam PiS zakopiańskiego skoro PiS popierał sprzedaż
obserwator kościelnego10.05.2016, 19:51
Co za czasy . Jak kościelnemu wytłumaczyć ,że Majcher nie decydował o sprzedaży kolejek tylko o ich kupnie.
Taka demokracja jakie jej elity.
Odpowiedzialny.10.05.2016, 19:50
Panie Radny nie jestem obrońcą żadnej opcji rządzącej w tym kraju
i jakoś trudno mi zrozumieć te naciski ze strony tej czy innej opcji rządzącej by usprawiedliwiać Burmistrza Zakopanego.Takie czy inne idiotyzmy były,są i będą wyrazem całkowitej ignorancji oraz głupoty.Gdyby osoby cokolwiek podpisujące swoją ręką były odpowiedzialne prawnie i można by je za to wsadzić za kratki bez prawa łaski a nawet nadzoru kuratora sądowego wtedy nie było Pana zatrważających pytań oraz wątpliwości w tym temacie.
europodatnik10.05.2016, 19:42
Pan radny i inni aktywni inaczej opozycjoniści skutecznie przespali proces realizacji transakcji a teraz odgrzewa to co się już spaliło. Gdzie byliście wszyscy z obecnym Burmistrzem na czele, kiedy trwały uzgodnienia?
Filmiki jakiegoś demagoga będziecie oglądać? Robicie większy i tańszy kabaret niż był dawniej.
miejscowy10.05.2016, 19:17
mogłeś sobie sam to kupić cwaniaku .
Zobacz pełną wersję podhale24.pl