16.05.2016, 22:32 | czytano: 2567

Urząd Miasta prosi nowotarżan o ocenę II edycji Budżetu Obywatelskiego (aktualizacja)

NOWY TARG. "Każdy z nas ma swoją opinię na temat tego, co jego zdaniem powinno ulec poprawie w funkcjonowaniu Budżetu Obywatelskiego" - pisze Grzegorz Watycha. Burmistrz przyznaje, że "procesom partycypacyjnych towarzyszy wiele elementów ryzyka i kwestii, które pojawiają się dopiero w trakcie projektu, których nie przewidzieliśmy, a które chcielibyśmy w przyszłości wykorzystać, żeby kolejny projekt zrealizować lepiej".
- Czas na dokonanie oceny tego, co realizowano w naszym Mieście przez ostatnie dwa lata. Oceniamy nie po to, by dowiedzieć się jak było, ale przede wszystkim po to, aby dowiedzieć się, co i jak należy zmienić, aby udoskonalić kolejną edycję procesu Budżetu Obywatelskiego. Celem ewaluacji II edycji Budżetu Obywatelskiego jest analiza osiągniętych efektów, ocena użyteczności, skuteczności i trafności zastosowanych narzędzi i usprawnień, które miały się przyczynić do poprawy funkcjonowania procesu Budżetu Obywatelskiego. Liczymy na Państwa szczere odpowiedzi i trafne wskazówki - dodaje burmistrz.
By poznać opinię nowotarżan na temat form i sposobu realizacji BO, burmistrz prosi o wypełnienie ankiety - bądź w formie papierowej, bądź on-line. Badanie potrwa do połowy czerwca. Dziś w UM wystawiona została urna, do której można wrzucać wypełnione ankiety - to informacja dla osób, które wolą wersję papierową badania.

Ankieta w wersji on-line dostępna jest tutaj. Nie jest niestety wolna od błędów. Są pytania, na które jest kilka odpowiedzi i mimo zachęty, by zaznaczyć je wszystkie - dopuszczono możliwość zaznaczenia tylko jednej "kropki". Nie mam też możliwości nie zaznaczenia żadnej odpowiedzi. Dotyczy to pytań 9, 10 i 11. Gdy odpowiedziało się twierdząco na pytanie o udział w głosowaniu, nie można ominąć pytania 11. Jeśli odpowiedź na pytanie brzmi "nie", nie sposób ominąć pytania 10.

Mimo tych niedogodności - namawiamy do wzięcia udziału w ankiecie. To okazja, by powiedzieć urzędnikom jakie są oczekiwania względem podziału środków publicznych.

Podsumowanie badania ma zostać podane do publicznej wiadomości przed rozpoczęciem III edycji BO.
----

Na stronie UM pojawiła się już poprawiona wersja formularza - tym bardziej namawiamy do oddania swojego głosu.

s/
zobacz także
komentarze
Tomek24.05.2016, 11:43
Dość już pieniędzy na pikinik lotniczy, lodowisko czy inne zadania które służą wąskiej liczbie mieszkańców. Tylko nie piszcie że piknik służy wszystkim:)
Tymek18.05.2016, 15:43
Wydaje mi się że miasto to nie tylko rynek targ i ulice Do miasta dochodzą
jeszcze mieszkańcy .Myślę że warto by było o nich też pomyśleć.Bardzo wielu wynajmuje
mieszkania za bardzo wysoki czynsz + najem przy przeważnie niskich zarobkach.I nie są w stanie
kupić na własność są to w większości młode małżeństwa którym właściciele wymuszają
bardzo wysokie czynsze.
.W wielu miastach Polski radni podjęli uchwałę i pobudowali mieszkania
komunalne z przeznaczeniem dla mniej zamożnych .Nie czekając aż rząd zacznie budować takie
mieszkania Minimum 100 mieszkań na jedną kadencję to wcale nie jest dużo.Na początek
można by w jakiś sposób zorientować się jakie są potrzeby i ewentualnie od tego uzależnić
decyzję.
miejscowy18.05.2016, 07:10
zawsze wygrywają go szkoły i straż poż....a ja mam pomysł by na Kowańcu na wysokosci kościoła gdzie jest tama na potoku zbudowana przed wojną zrobić łowisko pstrąga /wszyscy mieszkańcy są juz podłączeni do kanalizacjii/ a przy okazjii miejsce dla turystyki rowerowej i będzie to atrakcja dla nowotarżan i turystów
Sztyrlitz17.05.2016, 16:08
Toż się teraz pytają .Czytaj ze zrozumieniem .
Masz pomysły ,wnioski , zarzuty to pisz.
Chyba że to tajemnica bo lepiej tak ogólnie
krytykować .Rozkaz to rozkaz.
j-2317.05.2016, 12:28
To miał być budżet obywatelski i ludzie mieli zdecydować , co chca mieć zrobione w swojej okolicy. Niwestety zdecydowała władza, jak zwykle, co dla nas jest najlepsze. Do d.. y z taka wladzą
jajco17.05.2016, 09:54
@Jaja - jajca do kwadratu
Jaja17.05.2016, 09:23
Podstęp? 10 procent siedzi na internecie jak ja.A reszta?Przez listonosza mają się wypowiedzieć o co chodzi Panie Watycha?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl