18.05.2016, 08:30 | czytano: 3921

Radni chcą odwołania przewodniczącej

Grupa radnych domaga się odwołania przewodniczącej Rady Gminy Łapsze Niżnej Heleny Klimczak. Projekt uchwały w tej sprawie będzie tematem najbliższej sesji, która odbędzie się w poniedziałek 23 maja. Wówczas okaże się, czy zmiany przewodniczącej chce więcej niż czwórka radnych, którzy podpisali się pod wnioskiem o jej odwołanie.
Józef Prelich, Tomasz Markowicz, Janina Schlegel i Antoni Szewczyk napisali we wniosku o odwołanie przewodniczącej Heleny Klimczak, że "Całokształt działań prowadzonych przez Panią Przewodniczącą pokazał, że nie spełnia ona należycie funkcji przewodniczącej tzn. nie potrafi arbitralnie stanąć ponad podziałami w Radzie Gminy, a jedynie reprezentuje interesy grupy ludzi tęskniących za powrotem do przeszłości - tym samym brakuje jej wizji rozwoju naszej gminy".
Radni ci uważają, że taki styl pracy Heleny Klimczak nie prowadzi do konsolidacji radnych, ale powiększa podziały i pogarsza atmosferę w Radzie Gminy Łapsze Niżne.

Zarzucają jej brak współpracy między organem uchwałodawczym a wykonawczym gminy, a dalsze pełnienie przez nią funkcji, jak przekonują, nie gwarantuje rzetelnego i bezstronnego działania na rzecz interesu lokalnej społeczności.

r/
zobacz także
komentarze
zaskoczony04.01.2017, 18:51
Oj Wójcie ale na ostatnim posiedzeniu Rady dali Panowie ciała nie ma co tylko pozazdrościć . Tak to jest jak się wychodzi przed szereg nie pytając nikogo o zdanie. To był strzał w stopę który wykorzystała p.Radna z Niedzicy i tym samym udowodniła swoją wiedzę na temat budżetu i nie tylko.Wynika z tego że czasem warto by było wysłuchać głosu RADNEJ która jak widać ma duży zasób wiedzy na ten temat. Mam nadzieję że finał tej sprawy będzie pozytywnie załatwiony .A Radni coś tego wyniosą.
kapewu22.10.2016, 15:15
No pewnie że podnosi ciśnienie ta Gmina to paranoja to kpina jakaś władza pływa bez koła ratunkowego i jaka jest pewność że nie utonie żadna . Dobre rozumowanie ale pytam co to da jeśli sam piszesz że beton pozostał betonem to jest temat do zadumy prawda .Radnym jest potrzebna prawa ręka reszta jest jak widać, nie konieczna to widać po głosowaniach . Poczynania tej Władzy to kompletna porażka mam tu na myśli Wójta też jego poczynania dają wiele do myślenia .
wiedziałem08.09.2016, 14:04
Moje obawy były uzasadnione i słuszne niestety .
podnośi ciśnienie28.08.2016, 15:43
TA Gmina to wybryk natury jej towarzystwo szkoda gadać rozwalić to na cztery strony Świata i nastąpi spokój . Co Oni wyprawiają to się w głowie nie mieści .Zupełna klęska .Włodarze tej Gminy jeden wart drugiego ot i taka jest prawda , nie wiem co da zmiana przewodniczącego skoro jak by to powiedzieć beton pozostał betonem , Na dzień dzisiejszy co prawda Włodarzy mamy dwóch ale efekty mierne .
architekt23.05.2016, 16:24
Ujadacie ale jestem prawie pewny to nie jest to ostatnie słowo radnej p JANINY poczekamy i zobaczymy jaki skutek odniesie to bredzenie i pisanie takich bzdur ,Ja mam co do tego pewne obawy powiem prosto czarno to wygląda w dalszej perspektywie ,
patriota21.05.2016, 14:09
patrząc na sesje w internecie powiem tyle. Nie ma dobrego kandydata na przewodniczącego w tej radzie. Żaden z radnych się do tego nie nadaje - bez obrazy. Ale jeśli już miałbym kogoś wskazać to Pana Majerczaka. Ten człowiek jest uczciwy, wykształcony i zawsze przygotowany na sesję. W dodatku bardzo stonowany i spokojny. Moim zdaniem to byłby w obecnej sytuacji najlepszy kandydat. Ale penie Przewodniczącą zostanie Pani Janina bo jest bardzo prężna i w końcu jest w tej radzie ktoś kto działa. Niezależnie od tego kto zostanie uważam, że dobrze byłoby gdyby nastąpiła zmiana. Ewidentnie widać niechęć przewodniczącej i wójta do siebie. Ale w sumie niema co się dziwić. Mam nadzieję, że się zmieni podejście w tej radzie, bo do tej pory obserwuje się samych zatwardzialców co czyhają na błąd żeby w odpowiednim momencie przywalić. Może gdyby przegrany już odpuścił a nie robił zamętu nie byłoby tyle problemów ale niektórzy nie potrafią odejść z klasą.
do Normalny20.05.2016, 22:36
Wójt nie rozpisuje wyborow. Ale zawsze moze sprobowac.
Pomyślnie zdany test z wiedzy o samorządzie i ustawach z jego funkcjonowania powienien być konieczny dla nowych radnych.

Weterani - jaki ich nazwałeś maja doswiadczenie od lat angazują się w zycie gminy - z lepszym lub gorszym skutkiem. Jednak zdobyli zaufanie mieszkancow.

Nowi powinni się uczyć. A chcą poazać
nowy czytelnik20.05.2016, 22:15
Oj trzeba być burakiem żeby nie wiedzieć że przewodnicząca nie wychodzi z sądów .Ona jest tam stałym bywalcem mieszkańcy Falsztyna doskonale znają jej działalność.Dziwi mnie osobiście fakt że tak mało wiesz o jej poczynaniach.
niezależny20.05.2016, 22:13
1. niezależny - najwięcej odniesień w komentarzach do niego. Znaczy siadły cytaciki. Wręcz wiedzią o kogo chodz pod tym nickiem - a przynajmniej piszącym je tak się wydajei!
2. Przykre że piszą to te same osoby! Oby to nie rządząca nazywana Wójtem.
3. Już wdawał się w takie dyskusje na fb!
4. Pomysł ze stroną na fb - "Patrzymy władzy ... " a odpowiedź na nią "Chcesz wiedzieć ..." Jedna martwa, druga działająca z ożywieniem.
5. Piękny spot wyborczy "Bliżej ludzi" szkoda, że kopia od Pana Sitarka - mniemam, że wie o tym Pan burmistrz!
6. Litzbark to nie nasza zaprzyjaźniona gmina - choć na poziomie współpracy były pewne zawirowania - mamy Wojkowice!
7. Poszanowanie godności i odmieności, doskonale widać to na nagraniach z sesji podczas wypowiedzi i w działaniach.
8. Wójt przeniósł smowje miejsce bliżej Pani sekretarz - dalej od kamery. Nie siedzi obok Przewodzniczącej po jej lewej stronie!
9. W Tygoniku ukazało się "Nie odgrywam się za przeszłość" Medialnie i słowa potwierdzają czyny!
10. Kontakt z obecnym wójtem - miło się rozmawia, a nawet bardzo, sympatyczny człowiek. Przytakuje, rozumie, wszystko zalatwi. Wyczytane w komentarzach. Same plusy.
natAN20.05.2016, 20:25
to juz zaczyna byc smieszne co ten wójt wyprawia Przegrał sad to sie odgrywa . Na pani miejscu pani Heleno założyłbym sprawe o znieważenie musi mu pani wkoncu udowodnic ze jest słaby i nie ma pojecia o rzadzeniu odkąd jest wójtem nie zrobił nic a wszystko zwala na rade a radni daja sie tak poniewierac zreszta radni szkoda mi was naprawde ze tak sie dajecie
boruta20.05.2016, 17:43
Oj tak mi się wydaje że niektórzy radni ze starego układu nie poprowadzą dalej drogi w szczere pola bo nowi radni zaczęli dbać o dobro nasze .To jednak boli tych co mają to psełdo doświadczenie w bywaniu radnym i siedzeniu cicho by się załapać na następną kadencje.
Jestem zaaaaa20.05.2016, 14:35
Obiektywnie mówiąc jak pamiętam ta pani będąc już przewodnicząca rady była mężem zaufania z komitetu Dziubana w drugiej turze. Wyborów. Jak widać do dzisiaj jej pogląd się nie zmienił. Chyba sytuacja dojrzała do tego.
Jka20.05.2016, 14:27
Najwyższy czas. To się powinno stać natychmiast po wyborach. Teraz tylko wybrać mądrego człowieka który nie będzie dzielił rady. Moim zdaniem Zdzisław Majerczak. To osoba idealna. Długoletni dyrektor, wykształcony, reprezentatywny i co najważniejsze neutralny i z każdym potrafi współpracować. Radni myślcie i mądrze wybieracie.
z łapsof ...20.05.2016, 11:13
dajcie spokój - niech teraz ktoś inny będzie. Przecież to nie jest dożywocie......
ja jestem za zmianą - niech będzie kto tylko chce, jak zmiany to zmiany. A wyborcy pokazali że zmian chcą więc nie wiem o co wam chodzi

A skąd będzie? No przecież i tak i tak będzie z którejś wioski w gminie więc naprawdę zawsze znajdzie się ktoś przeciwny. Dajcie więc sobie siana ........
mentor20.05.2016, 10:23
Trzeba być wykastrowanym z rozumu żeby o radnej z Niedzicy mieć takie zdanie .Ja osobiście jak i wielu innych jestem człowiekiem wykształconym tylko dlatego że Ta Pani była nauczycielem .Wielka szkoda że wielu uczniów których uczyła i są radnymi tego nie pamiętają .Nie życzymy sobie pisania takich komentarzy o naszej Radnej ,jeśli macie lepszego radnego od Niej to proszę go przedstawić z imienia i nazwiska jako wzór do naśladowania
porażki20.05.2016, 07:23
A jakież to porażki nowego wójta ma na myśli Pan Gąbka? Ja śledzę losy gminy w zasadzie na bieżąco i widzę, że gmina bardzo dobrze prosperuje i wiele się dzieje dobrego. I widzę też, że wielu "działaczy internetowych" nawet najlepsze rzeczy zrobione przez Jamroza naświetlają w jak najgorszym świetle. Ludzie mądrzy widzą, że w końcu ktoś ich zauważa, rozmawia z nimi, nie tak jak dotychczas.
oglądam sesje20.05.2016, 07:19
obserwator gąbka :-) na sesji to widać jak radni z klubu cały czas ujadają w stronę wójta o on ich pięknie gasi i zaraz siedzą jak mysz pod miotłą. Chyba że ty oglądasz inne sesje. Widać ciągłą agresję a przewodnicząca to mam wrażenie próbuje podchwycić każde słowo żeby wykazać, że wójt zrobił źle. Na kilku sesjach widziałem, jak wystartowała: to jak to Panie Wójcie... i lipa bo to były wtopy poprzednika więc szybko się uciszyła. Dla Ciebie liczy się tylko powrót starej władzy więc ujadasz - fakty są zupełnie inne.
100 procent20.05.2016, 07:14
przewodniczącym będzie Dariusz Kopaczka albo Marek Molitorys. I będzie Wójt z Kacwina i Przewodniczący z Kacwina. Kacwin Rządzi.
i ty i ty19.05.2016, 23:57
ale jesteście okropni - aż się dziwie czemu nie zablokowano komentowania
oj dziwny jest ten świat19.05.2016, 23:55
Panie wójcie tak trzymać ............
życzę dalszych sukcesów.
obserwator gąbka19.05.2016, 22:02
Jeśli Jamróz należy do dobrych ludzi to ja jestem już Święty (ale nie ten bodej ta bodej Urzędnik) Bardziej dwulicowego człowieka chyba wkoło ciężko znaleźć. Skoro taki dobry to czemu sam się gubi w tym co mówi i wręcz zapomina się w swych poczynaniach. Mądrzy widzą a niestety wójt i jego śmieszni ludzie wszystkie swoje porażki i klęski zrzucają na kogo popadnie. Myślicie że tak wszyscy chcą mu zaszkodzić? nic bardziej bzdurnego...a radę to sam skłócił właśnie swoim zachowaniem bo mogło być dobrze ale mąci sam niewiedząc czego chce. To widać z sesji na sesję - wystarczy oglądać. Widać że chłopiec sobie zwyczajnie nie radzi i przerosło go to wszystko a pewni ludzie to wykorzystują i nim sterują stąd wygląda to tak a nie inaczej. Gdzie się człowiek nie ruszy wszędzie się śmieją z tego co się dzieje i co to wszystko złośliwość wszystkich? nie sądzę, to po prostu realia. Możecie go bronic ale to ciągle ta sama mała garstka ludzi większość przejrzała na oczy...
Normalny19.05.2016, 20:59
Po wygranych wyborach na wójta przez Pana Jamroza było wiadomo, że skład rady gminy nie będzie współpracował z nowym wójtem, no, z małymi wyjątkami. Dla dobra samorządności powinna być maksymalnie dwukadencyjność radnego. Gmina posiada wystarczająco dużo ludzi inteligentnych, ale na myśl o tym, że trzeba będzie im współpracować z gnuśnymi intelektami (chodzi mi o radnych-weteranów), to za kilka złotych nikt nie chce szargać swojego imienia. I to właśnie widać i słychać w naszej gminie. Jeszcze trochę czasu i wójt powinien rozpisać nowe wybory, gdyż obecny skład rady gminy stracił zaufanie wójta i społeczeństwa.
mieszkaniowiec19.05.2016, 18:56
do niezależny: czyżbyś tęsknił, że uczysz się na pamięć ślubowania z nadzieją na następne wybory? ty już ślubowałeś i wiele nie dochowałeś
do niezależny19.05.2016, 18:52
Ale ten wasz wójt miał piękne Exposee. i co najlepsze wywiązuje się. Gratuluję Panu Wójtowi. z poprzednikiem kontakt był mizerny. pozdrawiam
do niezależny19.05.2016, 18:48
no popatrz. Wójt wywiązuje się ze swoich słów, tylko radni sterowani przez jego poprzednika nie mają woli współpracy. A już na pewno Pani Przewodnicząca co widać wszędzie i słychać. toteż nie dziwię się, że po tym jak dał gościom szansę prawie przez dwa lata to teraz robi porządki, powinien to już dawno zrobić. Ja bym tyle nie czekał licząc, że niektórzy zmienią swoje podejście. Ale jak widać to dobry człowiek a nie polityk, więc musi mieć twardą d... bo opozycja taka jak ty próbuje go ciągle niszczyć za wszelką cenę, opluć i zgnoić. Nie uda się wam bo to dobry człowiek.
do kolo19.05.2016, 18:40
on (PD) to zatrudniał i wszyscy wiemy jakie osoby
do niezależny19.05.2016, 18:38
śmieszny jesteś, Tak jak ten wójt jest bliżej ludzi to ty nigdy nie byłeś. Nigdy nie można było się dostać do ciebie, a sekretarka mówiła że cię nie ma a widziałem cię w gabinecie. więc przestań jątrzyć i zajmij się swoją robotą, wprowadzasz tylko zamęt w tej gminie. Przypomnij sobie właśnie tekst ślubowania i zrób teraz rachunek sumienia.
już wiem19.05.2016, 18:31
Przewodniczącą zostanie JS. wiem z dobrego źródła. widziałem przewodniczącą i Wójta na jednej z imprez. omijają się szerokim łukiem. Dla gminy lepiej aby była zmiana na tym stanowisku choć pewnie zatwardziała opozycja z PD efem na czele wolałaby zmianę wójta.
do niezależny19.05.2016, 18:28
przykro, że dzielisz ludzi na lepszy i gorszy sort. Widać jesteś z poprzedniej kliki, która z ludźmi wpływowymi owszem utożsamiała się ale pozostali ludzie się nie liczyli. trudno potraficie tylko kłamać w internecie i pokazywać zupełną nieprawdę, tylko po to, żeby przedstawić ludziom negatywny obraz gminy. W końcu może po zmianie przewodniczącego będzie spokój w tej radzie i gminie co Daj Boże.
w sumie19.05.2016, 18:24
Pani Helena powinna sama ustąpić. tak byłoby honorowo. Ale czy to nie utrata 1000 zł na miesiąc?
ilop19.05.2016, 17:45
drodzy radni szewczy szhlegel markowicz i prelich kto z was jest bez winy niech pierwszy rzuci kamien ,J 8,8-11 pozdrawiam katolików którzy diabła maja za skórą razem z wójtem jamrozem na czele
widaomosci gminy ł.n.19.05.2016, 16:31
drodzy mieszkancy gminy łapsze nizne majac na uwadze wasze dobro informuje że mamy nowego przewodniczacego rady gminy a jest nim pan z.majerczak obecny przewodniczacy komisji oswiaty.nie trzeba juz rozpisywac i zgadywac kto bedzie.cała władza w niedzicy dziekuje za uwage.
rob18.05.2016, 23:45
Dwie Bandy: Dziubana i Jamroza
I-sze starcie 23 maja 12:00

Ktoś straci? Kto nic nie straci? Kto zyska?

Stracą mieszańcy = dieta x 15 + inne koszty w zł
Sraci Gmina na wizerunku? Starci wójt na wizerunku? Stracą radni z Bandy Jamroza? a może z Bandy Dziubana?

Jaki będzie bilans?

Narazie tracą czas i energię.

Kto działa pod czyje dyktando? Czyj to pomysł? Kto komu chce coś udowodnić? Jak to długo będzie trwało?
smacznego18.05.2016, 22:42
Gminne koryto jeszcze karmi podwójnie bandę Dziubana. Podwójnie, bo stworzył dla swoich bez kwalifikacji stanowiska w gminie i przymknął oko na ich bycie radną/ym. Jakby nie patrzeć na to, to społeczeństwo widzi dwie łyżki do jednej buzi są wkładane. To się nie podoba wyborcom. W dodatku taka radna jest na prawdę bezradna, nie wie co ma powiedzieć na sesjach gminnych, nie wie o co chodzi, ale ważne, że dieta będzie.
x18.05.2016, 22:40
Za wszelką cenę zniszczyć człowieka. Wszytkie chwyty dozwolone. Sądy, prokuratury, pomówienia, układy i układziki,

Tak, wszyscy winni tylko nie sami, wytykają innym to co sami robią.

Zamieszanie zrobić, szum, może się nie zorientują. Wazne zeby kogoś winnym zrobić to ON on jest winny - idzie w eter i powtarzaja przeciez sie staramy ale sie nie da nie ma wspolparacy.
niezależny18.05.2016, 22:01
cd

"Sprawowanie władzy w gminie przez różnych wójtów traktuję jak sztafetę ? każdy z uczestników był ważny, każdy na pewno się starał, każdy miał wpływ na końcowy wynik."

"Deklaruję Państwu chęć bardzo dobrej współpracy z Radą Gminy Łapsze Niżne, Sołtysami, Radami Sołeckimi, oraz z wszystkimi Mieszkańcami gminy. Pełniąc funkcję Wójta będę pamiętał, że na szczególną uwagę zasługują Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicze Straże Pożarne, Ludowe Kluby Sportowe, organizacje pozarządowe."

"Szanowna Rado! Proszę Was o współpracę. Chcę dziś powiedzieć bardzo dobitnie ? nie jesteśmy tu dla siebie. Jesteśmy tu dla Mieszkańców gminy Łapsze Niżne. Chcę aby Mieszkańcy nie mieli cienia wątpliwości co do transparentności naszych działań. "

"Tak mi do pomóż Bóg!"

Jakub Marek Jamróz
niezależny18.05.2016, 21:54
Zacytuję kilia rzeczy
1. Rota ślubowania radnych:
"Wierny Konstytucji i prawu Rzeczpospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców" "tak mi dopomóż Bóg"

2. Rota ślubowania wójta:
?Obejmując urząd wójta gminy, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy" ?Tak mi dopomóż Bóg?

Powyższe do sprawdzenia w googlach na stronach Gminy

3. Expose Wójta Gminy Łapsze Niżne - również dostępne przez google

Jestem tu dzięki mieszkańcom i dla mieszkańców. Dlatego też sprawowanie funkcji Wójta będę prowadził w duchu poszanowania godności ludzkiej, poszanowania odmienności poglądów i uważnego wsłuchiwania się w to co inni mają mi do powiedzenia. Hasło, które mi towarzyszyło podczas kampanii wyborczej ?Bliżej ludzi? będzie mottem przewodnim mojej pracy dla naszej gminy.

cdn.
Kolo18.05.2016, 21:50
Ludzie dajcie już spokój i po co atmosfere podgrzewacie...demokracja sama sprawę rozwiąże...jeżeli większość Rady twierdzi że trzeba zmienić przeodniczącą to ma takie prawo a Wójta ocena będzie za dwa lata przy wyborach więc dajcie mu się wykazać....Dziuban też różnych ludzi zwalniał i odwoływał i nikt głośno nie protestował.
Kokar18.05.2016, 20:55
Po przeczytaniu wniosku o odwołanie powiem tyle:

"Wam kury szczać prowadzić, a nie polityke robić" - nawet wniosku bez błędów napisać nie umieją.....żeby Swojego nazwiska nie umieć napisać poprawnie...... A rządzić gminą chcą.....Potem się ludzie dziwimy, że coraz gorzej, no gorzej bo coraz to gorsi ludzie u władzy!

Janeczek i Noworolski już zmienili barwy??? Jaka Ich cena??
Nizależny18.05.2016, 18:22
Niedzica robi kolejny skok!!!
Gmina w rękach Niedzicana, Gminny Związek OSP w rękach Niedzicana, Sport w rękach Niedzicana, to teraz czas na Radę Gminy!! Zawłaszczenie Gminy jak PiS, nawet retoryka ta sama......Jeszcze brakło słów, że "gorszy sort" popierał obecną Przewodniczącą.

Jakoś do tej pory współpraca była, budżet przyjęli Wójtowi jednomyślnie.....ale tu chyba chodzi o to, by przykryć "nic nierobienie" Wójta i jego świty!!

Niech odwołają Przewodniczącą, a przyjdzie i pora na Wójta.
Podpisy już zbierają......
DziubDziub18.05.2016, 18:07
Obserwator:
Tak, niektórzy Radni powinni zrzec się mandatu, bo sprawując funkcję Radnego nie można pobierać wynagrodzenia z Gminy.....tej samej, w której się jest radnym! A takowa sytuacja jest w Łapszach, ale tutaj zmowa milczenia trwa....a pieniążki płyną na konto......

PS: A czy to nie Wójt przedstawiał "WIZJĘ" Gminy w "Swym" spocie wyborczym??
xxx18.05.2016, 17:15
W jakiś sposób trzeba się odegrać za dwa przegrane procesy! Będzie dobrze! Pani Przewodnicząca -głowa do góry!
mieszkaniec gminy18.05.2016, 17:12
Pani Helenko, trzymam kciuki. Nie zasłużyła Pani na takie traktowanie. Ale, co tu dużo mówić - trzeba zrobić czystki. Pozdrawiam.
niedziczanka18.05.2016, 16:06
do obserwator
a czemu mi zarzucasz podszywanie? bo co cała Niedzica dostała nakaz uwielbienia pani Sch..i Wójta? nic z tego są tutaj jeszcze mądrzy, obiektywni i umiejący szeroko patrzeć widząc co obecna władza czyni; spiski, mieszanie i knucie to ich główne zajęcie a my za to płacimy i wstydzimy się na każdym kroku. A kółko wzajemnej adoracji pisze sobie tu komentarze pochlebiające im działaniom. Tu możecie ale przy wyborach to my zdecydujemy i wystawimy ocenę za wasze niepoprawne zachowanie. Zaszczuć każdego kto was nie uwielbia to wasza maksyma. A gdzie godność i własne sumienie? Pani Sch... jak i wójt zapominają sami co gdzie gadają. Ta pani niczym nawiedzona biega po Niedzicy i na każdego nadaje więc na mnie pewne tez mimo że wcześniej mi na innych!!! czy tak zachowuje się człowiek reprezentujący nas mieszkańców, człowiek który tworzy prawo lokalne? WSTYD !!! Ogarnijcie się a nie tylko zaszczuć drugiego człowieka
z boku do Obserwatora18.05.2016, 13:33
Nie ma gminy w Polsce aby przewodniczący Rady nie brał ryczałtu a radni diety...!!! Zazdrość nie jest dobrym doradcą i pępowiny nie przcina sie po to aby umrzeć tylko aby zyć !!!
Nie wiem co ta radna nabroiła i co za strata dla gminy że ryczałt ma...., a w waszej gminie cosi smędzi za dużo... Zwłaszcza ta pszemondrzała pani Schl...ag mie trafia ! To ta boku....
trzymam kciuki18.05.2016, 12:55
I tak jej nie odwołacie
Brawo Pani Heleno !
Nie dawać się pseudoradnym z Prelichem na czele!

Odwołacie wójta
Obserwator18.05.2016, 12:14
Przewodniczącą Rady została z"nadania " poprzedniego wójta czyli Dziubana, który dalej steruje większością radnych, większość radnych nie ma wizji rozwoju Gminy widzi tylko własne prywatne sprawy które chce załatwić będąc radną lub radnym, jednym z przykładów jest wyasfaltowany odcinek ul. Profesorskiej w Niedzicy-Zamku w szczere pola, ale tam jeden z radnych ma działkę. Dla p. Przewodniczącej liczy się tylko kasa za bycie przewodniczącą, sprawa wysokości branego ryczałtu, fakt sprawę wygrała w sądzie, ale niesmak pozostał. Fakt radnymi zostali wybrani w wyborach demokratycznych, ale niektórzy winni się sami zrzec mandatu gdyż nic nie robią, wręcz psują tą mała ojczyznę.
Do niedziczanki uważam, że nie jesteś Niedzicy więc nie podszywaj się pod mieszkankę pięknej spiskiej miejscowości.
niedziczanka18.05.2016, 09:41
ha ha pani Sch.....to się troszkę pomieszało bo wystarczy obejrzeć kilka sesji by widzieć kto tam miesza i mąci...my wyborcy już przejrzeliśmy na oczy... wstyd tylko dla całej gminy to co się tam wyprawia....
SpiszMój18.05.2016, 08:58
Brawo Radni, Brawo Wójt!
Pępowinę przeszłości czas najwyższy odciąć.
Szkoda tylko Falsztyna bo takie zachowanie Radnej tylko wsi szkodzi.
Nieroztropna jest Pani Radna bo zamiast ugrać coś dla wsi to kieruje się własnymi interesami. Teraz szykuje się żółta kartka od Rady a za dwa lata czerwona do mieszkańców Falsztyna.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl