01.06.2016, 09:00 | czytano: 3581

Starosta z krzyżem zasługi

Starosta nowotarski Krzysztof Faber znalazł się w gronie samorządowców z całej Polski odznaczonych przez prezydenta RP Andrzeja Dudę z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.
Faber, który już trzecią kadencję pełni stanowisko starosty powiatu, został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.
Odznaczenia przyznano "za wybitne zasługi dla rozwoju samorządu terytorialnego, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej".

- Praca samorządowca to działalność, która wymaga serca, to służba - podkreślił prezydent.

Krzysztof Faber pełni funkcję radnego powiatowego od 1998 roku, został wybrany na starostę w 2006 roku i zajmuje to stanowisko od trzech kadencji. Wcześniej był radnym w rodzinnej gminie Raba Wyżna. Przed objęciem funkcji starosty był nauczycielem, a następnie dyrektorem gimnazjum im. Jana Pawła II w Rabie Wyżnej. Pełnił również i nadal pełni funkcje społeczne - był prezesem Stowarzyszenia Oświatowego "Echo" w Rabie Wyżnej oraz przewodniczącym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w gminie Raba Wyżna, obecnie jest prezesem Stowarzyszenia „Kasa Wzajemnej Pomocy” w Rabie Wyżnej.

Źródło: Kancelaria Prezydenta, zdj. Starostwo Nowotarskie
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ufo02.06.2016, 20:18
no to pracownicy starostwa mają powody do dumy mając takiego starostę tylko uśąść i klaskać ,starosta Hamerski potrafił dostrzec każdego pracownika nawet sprzątaczkę .a o co chodzi z tym przewodniczeniem tej komisji w Rabie ,bo to dość ciekawe.
Ech,...02.06.2016, 14:43
Niech mu ten Krzyż służy jako drogowskaz, może się poprawi i będzie bliżej problemów. Aż strach pomyśleć jakich mamy w Polsce starostów i innych samorządowców, skoro taki dostaje odznaczenia... A może faktycznie jest taki super na tle innych - to byłoby druzgocące dla Polski. Żal i niesmak.
A najlepsze jest przewodniczenie pana Starosty Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w gminie Raba Wyżna... :)
czy historia PiS i PZPR jest ta sama02.06.2016, 06:32
Faber, Waksmundzki i ostanie 3 kadencje to prosperita
sprzątanie po JLasyku i J.Hamerskim na szpitalu - 52 miliony długu
sprzątanie pod defraudacji pieniędzy w kasie nauczycielskiej - koło miliona
jak wyglada powiat ? każdy moze ocenić
Jest zdecydowanie lepiej niz za J.Hamerskiego i j.Lasyku - ci dwaj nie robili nic i w nagrodę dostali funkcje w PiS- za długi szpitala i za sprzedanie kolejki w Zakopanem
Jak w kraju będzie robił PiS jak w powiecie to zadłużą kraj jak ci dwaj wyżej wymienieni
widać na foto wójta z Orawy, który wszędzie się przylepi - PZPR i szkoły moskiewskiej, do PO i teraz do PiS, bo z przypomina mu PZPR ?
pol02.06.2016, 01:41
Medal dostał za zmianę orientacji politycznej .Z ugrupowania PIS przeczłapał szybciutko do p.Ziobry ze swoją ''trzódką''.Czy ten medal od prezydenta z PIS-u teraz go nie uwiera?A może nie miał kto prezydentowi to przedstawić jak wygląda jego rzetelność.
xyz02.06.2016, 00:25
@z miasta:
takiej niekompetencji i braku życzliwości do człowieka jak w starostwie to już mało gdzie spotkać można. A o słynnym barze u starosty to już nawet wspominać nie będę.
Wracaj rano do urzędu i podziękuj szefowi że masz pracę.
z miasta01.06.2016, 23:05
Faber jest grzeczny,uprzejmy,zabiega o fundusze na inwestycje
w powiecie,obce mu jest "politykierstwo",z Waksmundzkim stworzył
zespół pracowniczy o wysokich kwalifikacjach co chwalą mieszkańcy
i ci wszyscy którzy mają styczność z Starostwem.Odznaczenie,które
dostał jest bardzo skromnym w porównaniu do zasług.
Jola01.06.2016, 21:43
A może to wyróżnienie za wprowadzenie do środka osiedla w Nowym Targu tzw. L. ? Za wyraźny wzrost bezpieczeństwa. ?Ciekawa informacja z tym przewodnictwem ?.
Jan Sebastian III01.06.2016, 19:45
Taki dobry gospodarz a w Starostwie gorzej niż za komuny.
System elektrycznej kolejki gdzie nie ma ludzi a są numery. Widzieliście to? W jednym pokoju 8 osób. Przed pokojem pusto. A numerki lecą. Zapytać o nic nie można bo trzeba czekać na swoją kolej. I tak na 10 numerów w kolejce byłem tylko ja.
Ludzi od groma. Widać że starosta dba o pracę dla młodych. Szkoda że swoich młodych. Ktoś widział te konkursy i kto je wygrywa? Aż żal później patrzeć. Ludzie bez doświadczenia i wykształcenia.
Ale spoko. Dobry człowiek z Fabera skoro dali mu krzyż.
trochę więcej rzetelności01.06.2016, 19:45
@rop: zapraszam na radę, komisje i wtedy może się Pan wypowiadać o aktywności radnych PiS. Możne też zajrzeć do protokołów...
rop01.06.2016, 17:40
własna kieszeń a nie serce jak relacjonują radni teraz nic się nie da nic nie można wszystko jest robione super ciekawe dlaczego radni pis sa tak mało aktywni i nie informują na bieżąco wyborców .Skoro ten pan jest z poza pis.
Zachloje mac01.06.2016, 13:09
Za co.Jezus za dobre serce też dostał krzyż tylko w innym wykonaniu niżeli PIS rozdaje.A powinno być odwrotnie.
;)01.06.2016, 12:40
Siarka (ten, który niby jest z "PiS") nieźle zareklamował Fabera i ten dostał odznaczenie... Szkoda, że na "górze" liczą się bardziej z grzecznym Siarką z SP, niż z trochę pyskatą panią Paluch (swoją drogą nie przepadam za kobietą), która zawsze była wierna PiSowi...
P.S. Ciekawe czy starosta jest taki super w swoich działaniach? Co by powiedzieli Ci co pracowali, np. w barze u Starosty?
królik01.06.2016, 10:36
za zgodę na budowę wysypiska śmieci na granicy Raby Wyżnej i Spytkowic to powinno się ich pod ścianą postawić razem z Siarką, Wójtem Raby I wójtem Spytkowic a nie krzyżem odznaczać.
wolontariat01.06.2016, 10:25
Taka służba i serce, jakie za to pieniądze. Więc nie przesadzajmy. Starosta zarabia więcej niż Prezydent.
Nowotarski01.06.2016, 10:22
Jak przez dwie kadencje coś robił tak w trzeciej wszystko niszczy. Przeciwnik PiS i od PiS dostaje krzyż zasługi. Resztę wyborcy do powiedzcie sobie sami.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl