11.06.2016, 13:20 | czytano: 2137

Na czas budowy szkoły zrobią klasy na sali gimnastycznej

Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu szuka firmy, który zaadaptuje sale gimnastyczną przy szkole w Cichem na sale lekcyjne. To tam będą odbywać się lekcje w czasie, gdy będzie budowana nowa szkoła.
W maju ogłoszony został przetarg na budowę nowej szkoły w Cichem. Rozbudowa i przebudowa Szkoły Podstawowej nr 1 na Zespół Szkół Podstawowej i Gimnazjum rozpocznie się jeszcze w tym roku. Nowa szkoła powstanie w miejscu starej, która zostanie rozebrana. Budynek nowej szkoły ma być gotowy w listopadzie 2017 roku.
Gmina zdecydowała, że na czas budowy lekcje odbywać się będą w sali gimnastycznej przy szkole. Sala zostanie podzielona na sale lekcyjne. Prowizoryczne klasy zostaną utworzone z konstrukcji drewnianych i płyt gipsowych.

r/
zobacz także
komentarze
ciekawe11.06.2016, 18:20
Jest to pomysł całkowicie wypaczony. Dzieci nie jest aż tak dużo żeby sie ich nie dało przewieźć do sąsiednich szkół. Myśle że by to nawet mniej kosztowało niż najpierw adaptacja sali gimnastycznej na klasy a potem przywrócenie jej do normalności. Nie mówiąc już o przebywaniu uczniów na placu budowy.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl