14.06.2016, 12:22 | czytano: 9429

Nowy Targ: wygląda na to, że w mieście będą na stałe dwie targowice

Przedstawiciele obu konkurencyjnych placów targowych - na terenie starej zajezdni przy ul. Ludźmierskiej i na Nowej Targowicy przy oczyszczalni ścieków - przekonują, że na liczbę handlarzy i klientów nie narzekają i że interes zamierzają rozwijać. To oznacza, że w Nowym Targu będą działać dwie targowice.
Wiceprezes spółki Nowa Targowica Marian Hreśka mówił na spotkaniu zorganizowanym przez burmistrza Grzegorza Watychę, że na placu koło oczyszczalni handluje ok. 1,1 tys. osób i około 100 handlarzy samochodami. - Mamy jeszcze wolne miejsca i są też kolejni chętni - dodał prezes Janusz Chowaniec. Spółka Nowa Targowica liczy, że handlarzy będą tu przyciągać niskie opłaty targowe, jakie uchwaliła dla placu targowego koło oczyszczalni Rada Miasta Nowego Targu.
- U nas również jest duża frekwencja - przekonuje Jacek Deja, reprezentujący plac targowy przy ul. Ludźmierskiej należący do biznesmena Tomasza Żarneckiego. O liczbach nie chce mówić. - Jesteśmy zadowoleni z tego, jak to się rozwija i nie zamierzamy rezygnować z targowiska - zapewnia.

r/
zobacz także
komentarze
warka17.06.2016, 12:16
Było mówione na sesji miejskiej że zagrożenie jest realne i Żarnecki szykuje się do otwarcia targowicy? Zapiórkowski kilka razy o tym mówił. Ale nikt problemu nie widział. Tarnowski jakby ogłuchł ,oślepł i całkiem zatracił zdolność oceny zagrożenia. No to Mareczek i opozycyjna do miasta klika postawiła na swoimi . I mamy dwie targowice! Tu nie trzeba szukać winnych bo winni są. Miasto się nie rozwija . Gdzie obietnice wyborcze? Stagnacja i bałagan. Nie takich zmian chcieliśmy.Gdzie ci obiecywani fachowcy u sterów ? I co dalej?
gol17.06.2016, 07:53
Stałam w czwartek na jarmarku przy oczyszczalni i za stoisko 5m na 6m zapłacilam 156zł
Pytam jakie 50gr jest stawka ? Cena za jeden dzien z kosmosu !!!!!!,to lokal w rynku za mniejsze pieniadze .
Miastowy16.06.2016, 08:08
Omnix
Od kiedy to miasto opiniuje warianty rozwiązań drogowych na drogach wojewódzkich ? Doucz się lepiej a twierdzenie źe myśleliście że wywłaszczają tereny pod nową zakopiankę to kpina gdyż wg nowego planu jaki jest nowa zakopianka ma iśc w nowym śladzie . Po drugie dobrze że będzie color park bo lokalni biznesmeni dają chore ceny na produkty i trzeba lecieć do krk by taki sam towar kupić 50% taniet poza tym co ma color park i rondo na zakopiance do placów targowych?
Mieszkanka16.06.2016, 04:05
A tak na marginesie to zdjęcie Nowej Targowicy jest z 28 mają a z zajezdni aktualnie!!! Dajcie aktualnie z Nowej Targowicy i nie siebie propagandy!!!! W tym momencie na nowej jest trzy razy więcej stoisk.

Nie wiem o jakim zdjęciu Pani pisze. Moderator.
swojok15.06.2016, 16:49
~do Olo
Akurat o zajezdnię i Gorce zapytaj Fryźlewicza
MISTRZ BUR15.06.2016, 14:19
Byli kuśnierze nadal w was została jakaś zadra i potrzeba walki na śmierć i życie z konkurencją.Otóż nie, nie jesteście dla siebie konkurencją i jeśli wykorzystacie swoją energię nie na walkę ale pozytywne cele macie wielką szansę -działajcie tak abyście byli lepsi i oferowali dla swoich handlujących ,kupujących i dla Miasta
jak najlepszą OFERTĘ .
Pamiętajcie gdzie dwóch się bije tam trzeci wygrywa -jeśli się nie opamiętacie to padniecie na rzecz Color Parku który może nam
zafundować jeszcze lepszy BAZAR
Czego jeszcze chcecie zafunkcjonowały wam interesy w mieście są mniejsze korki ,jest więcej handlujących,powstały dwa profesjonalne place obsługujące niezależnie dwa strumienie Słowaków ,
Pomyślcie Euro stoi dobrze , może przyjadą turyści ,zachęćcie mieszkańców,może targi rzemiosła,może handel wymienny jarmark staroci -pchli targ .Macie piękne place.
DZIAŁAJCIE.
ZGODA BUDUJE
IRMa15.06.2016, 13:31
A sprawiedliwym jest, że nowa targowica sama sobie będzie pobierała opłaty, czyli weźmie od każdego, a Miastu da od tylu od ilu będzie miała ochotę.
Poza tym Miasto ma dostać 0,50zł, a pobierają 3zł to 2,50 mają w kieszeni. To przecież trochę więcej niż 35%
pavlo15.06.2016, 13:22
nie ma solidarności między handlarzami oni tylko narzekac umieja na wszystkich i na wszystko , jakby sie chwycili roboty za 1500 miesiecznie 6 dni w tygodniu od rana do nocy toby nie narzekali . Dobrze im tak , bo sie nasmiewali z robotnikow ze lepsze deko handlu niz kilo roboty to tera zakasaja rekawy i zaczna pracowac jak inni a nie tylko lekki pieniadz z handelku
ehh15.06.2016, 11:54
Opłatek ty za to łykasz to co klapek..... I w przeciwieństwie do twojej w mojej jaskini jest Internet i docierają informacje . Ty udajesz głupa że o niczym nie wiedziałeś -to o czym wszyscy od kilku lat byli informowani.
nie ślepy15.06.2016, 10:39
Teraz tylko patrzeć, jak się miasto zakorkuje!
Budują rondo dla ronda, czyli dla prywatnego zagranicznego biznesu pod Szaflarami, wjechać z Szaflarskiej na zakopiankę nie można a potem jeszcze gorzej, ciągły korek! A jest to tylko taki mały przedsmak tego, co nas czeka,gdy powstanie galeria! Dopiero się ludziom oczy otworzą, ale będzie
za późno! Tu się wszystko robi przeciwko mieszkańcom, bo ja nie wiem o niczym, co zrobiono, by ulżyło zwykłym ludziom!?
Mieszkanka15.06.2016, 10:36
Jackowi i Maxowi urząd nie przedłużył umów na zbieranie bloczków na targowicy więc zrobili sobie swój jarmark żeby dalej kasę sobie nabijać bo biznes na tym bardzo dobry (mieli po 35% zysków) chyba każdy umie liczyć jaka kasa na rok im wpadła za to ze trzy razy w tygodniu odskocznią targ. Wstyd dla miasta, że pozwalają na to żeby jarmark zajezdnia funkcjonował....wydaje mi się ze Tvn chętnie nagłośni sprawę!!!
olo15.06.2016, 09:51
Dlaczego miasto nie kupiło placu pod zajezdnią. Dlaczego nie kupiło GORCE. JAkoś w innych miastach domy towarowe potrafią zarabiać. np.Wisła czy Lesko. A u nas lekiem na wszystko był Żarnecki. No to macie teraz. Jakby był Mareczek to by go usadzili . Ale wybraliście Grzesia a on znalazł sobie zastępców i pasztet gotowy.
Nasze miasto15.06.2016, 09:36
Takie rzeczy tylko w Nowym Targu!!!!
Władza napychająca tylko do swoich kieszeni, nie dbająca o interesy mieszkańców tylko pojedynczych przedsiębiorców.
Mieliście zadbać o handlujących, a tu co znowu: radźcie sobie sami.
Chcemy handlować na Ludźmierskiej, dlaczego nam utrudniacie.
Nikt nie prosi o wybudowanie nowej drogi jak do targowicy na czyszczalni chcemy tylko spokojnie pracować, chcemy takich samych warunków bez preferowania jednej czy drugiej targowicy, a to czy zostanie jedna czy dwie targowice to czas pokaże. Jak Miasto przestanie się wtrącać to obie targowice będą miały rację bytu.
CBA + UOKiK do dzieła15.06.2016, 09:28
Miasto chce po 8 zł za metr na zajezdni orz w reszcie miasta natomiast na oczyszczalni 0,5 zł/m2 a jak w przetargu na kawiarenkę w rynku przedsiębiorca zaproponował ok 2.5 zł za metr kwadratowy to stwierdzili że mu się nie będzie opłacało i wolą wynająć za ok 1.3 zł m/kw.
To pokazuje działanie na szkodę miasta , to jest chamstwo poplecznictwo i hipokryzja urzędników miejskich . Nazywając po imieniu NIEGOSPODARNOŚĆ urzędnicza za którą powinni ponieść surową kare .
Omnix15.06.2016, 09:20
Oj Miastowy
to Ty jestęś tępy. Chyba nie sądzisz, że gdyby nie Color Park to miasto wpadłoby na pomysł jakiegoś ronda na zakopiance.
Pod pretekstem interesu publicznego zadbali o interes prywatny.
Opłatek15.06.2016, 09:16
@ehh

Po Twojej wypowiedzi widzę że jesteś bardzo związany z piwnicą i jaskinią.

A jeśli łykasz całą tą gadanine z UM to, wszystkiego dobrego.

Pozdrawiam
Fan GW, JT i WW.15.06.2016, 08:42
Co to za tytuł, czyżby ten portal służył do badania opinii publicznej. To pan Burmistrz nie ma swojego zdania co i gdzie ma być, tylko prowadzi rozpoznanie a potem się zobaczy, jak to będzie, może ludzie się przyzwyczają, temat sam przyschnie. Jest pięknie a będzie niedługo jeszcze piękniej.
NT15.06.2016, 08:39
Czepiacie się Cukra,jest jaki jest ale stara się aby całkiem nie upadł handel.
A leclerec jest już tutaj kilkanaście lat i daje prace.
handlarz15.06.2016, 08:25
Na Ludzimierskiej ruch taki jak był.Wielkich korków nie widać,a jak już
ktoś wspomniał zobaczycie co będzie na Zakopiance.
baciok@14.06.2016, 22:56
Może miasto podzielić na 3 strefy wpłwów: Urząd Miasta wokół rynku, nowa targowica, targowica przy Ludźmierskiej.
Sx14.06.2016, 22:30
Narzekali na burmistrza Mareczka ale on poradziłby sobie z tym zarneckim i bajzlem w jeden dzień lecz wybraliście pana Watyche ,który jest sterowany jak marionetka przez radnych ,którzy tylko liczy swoją kasę i maja interes w tym ,aby przez to zamieszanie rozwalić jarmarki ,bo to najwieksza konkurencja dla Color parku i leclerca i wszystkich marketów ,a kazdy głupi wie markety i galerie sie budują ,a małe biznesy sie rujnują
Noel14.06.2016, 22:17
Władza zgotowała piekło handlującym ,podzieliła ich i nie umie sobie poradzić z nielegalnym placem i jak szybko nie rozwiąże problemu to dojdzie jeszcze do porachunków w miescie i strzelaniny miedzy biznesmenami ,bedzie sajgon
Juchas14.06.2016, 21:56
@Poinformowany.Owce tak szybko mleka nie dają.Może pyszne.Smacznego.Polecam serki pleśniowe z E,wieś market.Tam se długo leżakują.
Poinformowany14.06.2016, 20:40
Do Karolus i innych
Pyszne oscypki można kupić na placu Evry (tam gdzie stoją z grzybami) przyjeżdża góralka już od 7.oo we wtorki, piatki i soboty od lat i ma bundz, bryndze, oscypki i korboce, sprawdzone - czyste i pyszne.
drobny pijaczek14.06.2016, 20:33
ciekawe kto szybciej ogłosi plajte moze jakis zakłady sa
Miastowy14.06.2016, 20:16
Omnix
Jesteś taki tępy czy udajesz .. Miasto wywłaszczyło działki ale nie pod color park tylko pod SAG !! I w końcu żarnecki z tym jego obozem pracy(bo takich warunków jak ta g.... żarnecki oferuje inaczej nie można nazwać) zostanie sam . Poza tym ogrodzenie tego kawałka terenu przez żarneckiego to kpina i pajacowanie bo po pierwsze ten kawałek terenu nie należy i nie należał do niego on go tylko dzierżawił a po drugie ze specustawą i tak nie wygra a jak bedzie dalej taki uparty to sie sprawa obije o dwie instancje w sadzie kasy pojdzie a i tak przegra ten klapek
Toto14.06.2016, 20:06
Byłem tu i tu, jako klient uważam ,że na nową targowicę cywilizacja już dotarła.
Karolus14.06.2016, 20:05
Pytanie: na której targowicy kupię oscypki. Gaździny gdzie Was szukać....tracę nadzieję....
Śmiechu warte14.06.2016, 19:58
Ot nowotarskie piekiełko biznesmany rządzą miastem trzeba tvn zaprosić żeby to pokazali całej Polsce
ehh14.06.2016, 19:08
Opłatek ty trzymamy w piwnicy byłeś? Czy innej jaskini? Od kilku lat ustalano lokalizację przeniesionej targowicy, jak ją ustalono podjęto decyzję o preferencyjnych stawkach w celu zachęcenia kupców do przeniesienia się w nowe miejsce - klapek wyskoczył z ludzimierską żeby namieszać,chcesz stać u niego to płać 8 zł!
wystarczy pomyśleć14.06.2016, 18:58
"handlarze" z ludzimierskiej,tj ci co wielbią tą lokalizację - czy Słowak który się zorientuje że ma w pobliżu sklepy w których kupi to samo, taniej i bezpieczniej ( reklamacje, kieszonkowcy itp) pójdzie kupić do was czy do pobliskich sklepów,których lokalizację tak sobie chwalicie. Obudzicie się z ręką w nocniku na pustym placu, wydymani przez klapka.
kupię14.06.2016, 17:12
Na razie Słowaków dużo bo euro po 4.45zeta zobaczymy potem.
Precz14.06.2016, 17:11
Proponuje bojkot leklerka i zarneckirgo za wykonystanie ludzi , chsmstwo i inne rzeczy
ww14.06.2016, 16:57
Zawiść to jest ale między handlorzami co widać w komentach
Sx14.06.2016, 16:36
Niech ktoś powie jak długo te niby niskie opłaty handlowe ,bo bedzie tak jak to miałobyc czerwiec za darmo ,a juz od czwartku mają zbierać opłatę ,a pózniej bedzie tylko umowa i płatne za cały miesiąc z góry
Omnix14.06.2016, 16:07
Na Ludźmierskiej korki takie jak zawsze. Ani mniejsze, ani większe.
Ale jak zacznie korkować się zakopianka przez rondo budowane dla prywatnego Color Parku, dla którego miasto wywłaszczyło działki, to dopiero będzie płacz
A przy Color Parku to p.Hreśka też maczał palce. Więc wszyscy szczęśliwi, którym działki odebrano wiedzą komu podziękować, a za przyszłe korki na zakopiance to cała Polska, a nawet więcej podziękuje. I cóż znowu Miasto+Hreśka czyż to nie zastanawiające?
ha ha ha ha14.06.2016, 16:06
Deja Desperat,Żarnecki jeszcze większy ! Czuja oboje że im sie grunt pali pod nogami, Słowacy nie chcą jechać na zajezdnię , a są perfidnie wprowadzani w błąd dlatego panowie , D I Ż stosują chwyty jak zepsuta koparka na drodze ,samochód ciężarowy na rondzie ,drogowskazy poniszczone i poobracane w odwrotnym kierunku.
Wróżę Zajezdni jeszcze miesiąc handlu i będzie już po wszystkim,nawet nie trzeba będzie opłaty 8 zł za metr ,bo klienci sami zdecydują gdzie wola robić zakupy.
Lolek14.06.2016, 16:05
Za chwile i tak jarmarków u zarneckiego nie bedzie,miasto juz zajęło się planem zagospodarowania przestrzennego i tam nie bedzie mogła byc prawnie targowica wiec jak komuś zależy na handlu pół roku moze rok i że uda się coś sprzedać jak Jacuś nalapie auta żywcem to niech sie cieszy ale jak ma honor to niech na nową targowice pózniej nie przychodzi
Sisi14.06.2016, 15:57
Najpierw było witamy was ,a teraz bedzie mamy was ,handlarze musicie wybrać kogoś kto bedzie was reprezentował ,bo juz teraz 3zl za metr to przy miejscu z samochodem wychodzi bardzo dużo ale z szansą na przeżycie więc należy wystąpić do urzędu miasta niech nam zagwarantują taką cenę chociaż na czas na jaki dali za darmo grunty w dzierżawę ,niech urząd miasta za to do czego nas doprowadził wstawi się za nami ,przecież grzecznie opuściliśmy im starą targowice,bo jak teraz nie dogramy jakie bedą ceny to potem biznesmeni nad bedą tylko doić,aż nas wykończą
x14.06.2016, 15:51
Zawiść i zachłanność ich wykończy
Miastowy14.06.2016, 15:37
Żarnecki sam sobie zrobi dołek do którego wpadnie . Jak color park i miasto go pozwie o utrudnianie budowy to mu sie odniechce pajacować ... Miasto opłaty targowej na bank nie zniesie a przez korki to go mieszkańcy boru na taczkach wyniesą. Rozmawiałem z handlarzami na nowej targowicy i żaden nie chce przejść na ludzimierską. A co do kostki to tępaki jak jesteście na nowej targowicy to sie rozglądnijcie bo kostka na resztę placu jest przywieziona i stoi jak byk po bokach placu .
miastowy14.06.2016, 15:24
Do P.
Ktos tutaj jest bardzo stronniczy.
Ciekawe jaki ma w tym interes.
kupiecka14.06.2016, 15:20
1100 handlarzy!!!chyba się komuś we łbie pomieszało.ja naliczyłem 487 .Jak panowie prezesi zaproszą jeszcze więcej handlujących to my i tak splajtujemy i przejdziemy do żarneckiego.chodzą słuchy że będą już pobierać opłaty,a obiecali czerwiec za darmo -nie dajmy się!
handlarz14.06.2016, 15:15
Ludzmierska zawsze tetnila życiem.
Czego nie można powiedzieć o oczyszczalni ścieków.
handlarz14.06.2016, 15:11
Mi się wydaje że z tych dwóch placów wypali tylko ten na zajezdni.
Wspomnicie moje słowa.
kop14.06.2016, 14:59
nie zdziwie się jak klapek zrobi galerie na zajezdni i handlarzy kopnie w du.. :)
tadek14.06.2016, 14:55
Kto w mieście wydał zgodę na targowicę na Ludźmierskiej? Bo taka zgoda jest konieczna w wypadku tego typu działalności. Kto im dał zgodę?
Gratulacje14.06.2016, 14:31
Dawno godałek ze sie nic nie dzieje.
Dla syckich dobze i Miasta tyz
B~desz14.06.2016, 14:24
Proszę UM by postawił płot blaszany na ulicy Ludźmierskiej.
Pipek14.06.2016, 14:20
Masz racje P., a Pan byzmesmen Żarnecki siędzioł bidok w sobote i niedziele przy kościele i ulotki rozdawał. Zdesperowany bidula :)
INSOMNIA14.06.2016, 14:17
Niezdrową konkurencję stosuje Nowa Targowica koło oczyszczalni oraz władze Miasta.
Na skrzyżowaniach i rondach widać było osoby zarówno z jednej jak i drugiej targowicy. Obie strony zachęcały do odwiedzenia swoich placów. Obie targowice mają billbordy, banery i inne reklamy tylko, że to właśnie Nowa Targowica skopiowała ulotkę Jarmaku Zajezdnia robiąc prawi identyczną. Czy to jest niby zdrowa konkurencja?? Jak zabrakło weny twórczej trzeba było poprosić o pomoc kogoś z zewnątrz lub z Jarmaku Zajezdnia, napewno wymyśliliby coś nowego.
Dodo14.06.2016, 14:11
Wstyd ,nieudolne miasto ,nieudolne wladze,radni bezradni na waszym miejscu zwolniłbym się ze swoich posad ,bo wstyd byłoby mi popatrzeć w lustro ,
Dorotka14.06.2016, 13:52
Do P. A niby od Chowanca nie stali na rondzie. Całe miasto oklejone szpetnymi naklejkami i banerami. Wstyd tak zasmiecac miasto. Dziękujemy Burmistrzowi jego wladza dobiega konca. Tyle niespelnionych obietnic .
Dudek14.06.2016, 13:46
Zobaczycie -to koniec jarmarków w N.Targu- handel upadnie z wielkim hukiem i w końcu *** wezmą sie do roboty.Handlorze saMi podcinają sobie gardła -te *** wykończą sie wzajemnie a nowe molochy stają jak grzyby po deszczu
stach14.06.2016, 13:33
Do P
Przestań pleść o niezdrowej konkurencji. Całe miasto obwieszone jest drogowskazami na nową targowicę.To ludzie hreśki pierwsi wyszli na ulicę i kierowali ruchem.Zobacz również że na zdjęciu na waszym fb w okolicach drogi po wale nad Dunajcem po prawej są ludzie z zajezdni ( ładnie zaznaczeni przez fotografującego ) a po lewej ludzie kierujący ruchem z nowej targowicy
handlująca14.06.2016, 13:28
Obawiam się, że będą dwie tylko do lipca, a potem przed podpisaniem umów na szanownej Nowej Targowicy wszyscy zwieją na Zajezdnię, bo już po ostatnich jarmarkach widać ilu handlarzy uciekło na Ludźmierską.

Pozdrowienia dla ekipy z Zajezdni :)
.....14.06.2016, 13:21
Do P.
Ale jak se Chowaniec pozatrudniał dzieciaków jak kierowali m.in. kierowali na targowice(stali przy moście ) to już jest dobrze?
Opłatek14.06.2016, 13:18
Do P.

Niezdrowa konkurencja? HAHA a jak nazwać wsparcie ze strony miasta i preferencyjne stawki 0,50 gr dla nowej targowicy a reszty miasta po 8 zł ?
noga z obręczą14.06.2016, 13:16
Ha ha ha. Jaki pan .Taki kram. Ale nam się biznes rozwija, Ze ho ho!!!
P.14.06.2016, 13:11
Panie Deja - stosujecie niezdrową konkurencję, a to się wam na dłuższą metę nie opłaci. W drodze do nowej targowicy stali w dwóch miejscach wasi ludzie i zawracali przyjezdnych. Na Waksmundzkiej i Alei Tysiąclecia.To się nikomu nie podoba - to świadczy o waszej desperacji i nieprzyzwoitym zachowaniu.
Tuto14.06.2016, 12:58
Poczekajmy do stycznia jak razem z miastem utopicie się w g*** któregoscie narobili ,a handlarze narazie głupieją ale za chwilę wam pokażą
baciok@14.06.2016, 12:54
I teraz jest piłka po stronie Urzędu Miasta. Jeżeli teraz Urząd odpuści opłaty na zjezdni(co wyraźnie zapowiedzial Pan skarbnik Dłubacz) to w tym wszystkim jest podwójne dno. Jakie możemy podyskutować?
Opłatek14.06.2016, 12:48
Dlaczego droga przez starą targowice nie jest budowana? Zmieni się władza zmienią sie opłaty targowe :)
Ciekawski14.06.2016, 12:38
No to jak z tymi opłatami? Będzie 8 zł za m2?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl