15.06.2016, 12:29 | czytano: 7711

Janusz Tarnowski wraca na stare śmieci. Został prezesem Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Nowym Targu

Arch. Podhale24.pl
Przewodniczący Rady Miasta Nowego Targu Janusz Tarnowski po sześciu latach ponownie został prezesem międzygminnej spółki zajmującej się gospodarką ściekami w dziesięciu gminach.
Tarnowski był prezesem PPK do 2010 r. Po odejściu ze spółki został na kilka lat prezesem państwowej spółki Polskie Tatry w Zakopanem. W ubiegłym roku, w wyniku nieporozumień z ministrem skarbu państwa Andrzejem Czerwińskim, złożył rezygnację z funkcji prezesa.
W tym czasie prezesem Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego był Dariusz Latawiec. Przed miesiącem wygrał on jednak konkurs na stanowisko dyrektora Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Targu i podjął decyzję o odejściu z PPK.

Rada Nadzorcza PPK ogłosiła konkurs na stanowisko prezesa. Zgłosiło się trzech kandydatów. - Wygrał pan Janusz Tarnowski - informuje Jan Smarduch, wójt gminy Nowy Targ i przewodniczący Rady Nadzorczej PPK. - Miał przewagę nad pozostałymi kandydatami, bo kiedyś pracował w PPK i wyróżniał się znajomością specyfiki zakładu.

Jak mówi Smarduch, przed Tarnowskim dwa wyzwania: pierwsze to znalezienie pieniędzy na inwestycje - rozbudowę sieci kanalizacyjnej i budowę oczyszczalni ścieków - w ostatniej perspektywie finansowej Unii Europejskiej; drugi to rozwiązanie problemu wysokich cen ścieków, które budzą kontrowersje społeczne.

Stanowisko prezes PPK Janusz Tarnowski obejmie 20 czerwca.

r/
zobacz także
komentarze
odemnie919.06.2016, 00:01
Poczekamy, aż ktoś kolesiom zapuka o 6.00
magda-lenka18.06.2016, 15:30
I po co było Zapiórkowskiego po sadach włóczyć? Na finiszu widać kto miał rację. I czyja intencja diabłem podszyta. Ja bym się ze wstydu pod dywan schowała. Ale od tzw.uczciwych ludzi nieśmiała bym oczekiwać skruchy. FUJ.
jozio18.06.2016, 13:08
O jakim aucie mowa i morzeniu po weselach?
Stowarzyszenie Czyste Ręce18.06.2016, 11:53
Do pozdrawiam frustratów.

Tu nie chodzi o wiedzę jaka kto tu dysponuje. Tarnowski miał wygrać. Zwolnienie Kniotka, przesunięcie przepraszam wygranie konkursu przez Latawce na miejsce Kniotka i wreszcie Tarnowski jako prezes PPK. Jeśli uważasz , że to przypadek i wszyscy wygrywają konkursy z powodu wiedzy i doświadczenia to jesteś naiwniakiem. Dalej będzie przejęcie, przekazanie MZWIK do PPK dzięki czemu PPK będzie miało już pełny monopol i własną duża oczyszczalnie. A do twojej wiadomości pan Kniotek juz raz bronił miasta przed Tarnowskim. Dlatego w pierwszej kolejności.

Ludzie prosimy nie bądźcie naiwni. Nic nie dzieje się bez przyczyny
@ gorcowi17.06.2016, 11:54
Proponuję to nowa miotłę wsadzić sobie w wiadome miejsce i wysłać wiadoma panią o odpowiedniej fryzurze w miejsce odpowiednie do wymiatania. Chłopaki zapłaczą za dwa i pół roku. A puki co trzymajcie się czego chcecie i bądźcie razem czy osobno bo koniec bliski. Chłopaki.
gorcowi17.06.2016, 00:04
Przegranych wścieka, że nowa miotła w końcu porządnie wymiata.
Tak trzymać chłopaki Jesteśmy z Wami Czekamy na kolejne zmiany
do do16.06.2016, 23:25
do nowotarżanka i innych , skąd biorą takich naiwnych. Żałosć.
Mysliwy na @@@16.06.2016, 23:22
@@pozdro
w soboty wożą nim młode pary do slubu i łoją kasę żeby wkurzać popaprańców i podwójne małpy. popatrz se na stronę MZWiK to się dowiesz i nie pisz podpuch .
ino roz16.06.2016, 21:12
I bardzo dobrze, że wygrał, przynajmniej nie będzie się kopał z miescanami i ich zgryzotą. Czekam, kiedy Pan Tarnowski powie dość burmistrzowi i zrezygnuje z klubu "Nasze Miasto". Jestem przekonany, że to kiedyś zrobi, bo nikt o zdrowych zmysłach na dłuższą metę nie będzie firmował tego co robią burmistrzowie. Ciekawe, komu będziecie wtedy dokuczać i krytykować jak to się stanie. Już widać zgrzyty na linii przewodniczący RM i władza wykonawcza, choćby po tym jak skarbnik za przyzwoleniem burmistrza uprawia swoją politykę przeciwko Radzie. Słyszałem, że wice WW też wbija zęby gdzie się da w przewodniczącego, a drugi zastępca już nawet nie pojawia się na spotkaniach z radnymi.
do nowotarżanka i innych pod rozwagę16.06.2016, 20:56
Nowotarżanka, a za co miałby przepraszać Tarnowski Zapiórkowskiego? Czy został dyrektorem biura organizacji turystycznej w mieście? Jak pamiętam to Zapiórkowski właśnie to zarzucił, a nie to, że wystartuje w konkursie na stanowisko w spółce, do której miasto nic nie ma. Jak czytam te wszystkie komentarze to zastanawiam się czy ci ludzie mają jakiekolwiek pojęcie o tym co komentują. To wszystko odbywa się w myśl zasady: dowalić i mówić każdą głupotę, a zawsze coś się przyklei. Kiedyś obrzucano błotem byłego burmistrza za kolesiostwo, układy, błędy i to, że nie robił co należy, nawet za złą pogodę, a teraz obecnego w ten sam sposób i za to samo. Widać, że zwolennicy byłego burmistrza aktywizują się teraz na potęgę przy każdej sposobności - nieważne czy ma ona związek z miastem, ważne, że można walić w obecną władzę, w każdą osobę. Nowy Targ to dziwne miasto, w którym nikt nigdy nikomu nie dogodzi. Dziwię się, że jeszcze są chętni na jakiekolwiek stanowiska w tym mieście, bo cokolwiek by nie zrobić to zaraz wiadro pomyj się wylewa, nawet na gościa, który wygrywa konkurs na stanowisko w spółce, która nie jest przecież miasta. A tak poza nawiasem, konkurs był otwarty, to dlaczego nikt z komentujących nie wystartował? Dlaczego choćby Pan Kniotek w nim nie wystartował? Mógł to zrobić i wtedy moglibyście krzyczeć, że nie wygraliście, albo nie wygrał odwołany dyrektor MZWiKu, bo miał wygrać ktoś inny. Żałosne to wszystko, ale nowotarżany tak już mają.
xxx16.06.2016, 20:11
Nowotarżanka odpowiem.
do Anglii, Austrii lub gdzieś tam.
przecież wiesz, że szkoda słów i łapania nerwa.
jeszcze 2,5 roku i wybory.
no i oby nie było kolejnej dobrej zmiany.
Nowotarżanka16.06.2016, 17:43
Myślę ze teraz p. Tarnowski powinien przeprosić pana Zapiórkowskiego, bo ten drugi z tymi szykowanymi stanowiskami miał racje. A Tarnowski go pozwał do sadu, a teraz co.........?Skandal: Kos, Burdynowa, Tarnowski, Stegowa........Cóż za przypadek. Szybko się zagospodarowali. Ludzie to nasze pieniądze....A nasze wykształcone dzieci gdzie pójdą do pracy jak Watycha pozwala na takie układy???????
@@pozdro16.06.2016, 17:29
Śmiesz twierdzić że Kniotkowi stołek z pod ty..ka wyszarpano.
A co w/g ciebie przyrósł mu, należał się dożywotnio ?
Lepiej powiedz czy uratowano spaprany zwrot za kanalizację tych milionów? I co z tym autem co pytał Liszka .Kogo za to ukarano?
@ pozdrawiam frustratów16.06.2016, 16:00
Oj chłopie ale walisz kitem. Jakby z niego był taki dobry fachowiec ,to by tyle razy pracy nie zmieniał /nie przypominam sobie żeby ktoś o niego zabiegał/ a i bez pracy by nie został . Biorąc pod uwagę obecne roszady pozwolisz ze się nie zgodzę w tym temacie. Miłosierdziem katolickim to się tu nie zasłaniaj ,bo komuś stołek z pod ty...a wyszarpano i nikt o miłosierdziu wtedy nie wspominał. Wtedy trzeba było łapki składać zamiast stołek szarpać.
UM-KD16.06.2016, 13:45
Watycha-Tarnowski- Wojtaszek + ta marionetka Latawiec , pakujcie sie przy nastepnych wyborach
pozdrawiam frustratów16.06.2016, 11:43
jak czytam komentarze to mnie słabi. Tylu tu specjalistów z właściwym przygotowaniem, wykształceniem i odpowiednimi uprawnieniami a startowało tylko 3 kandydatów. Przecież trzeba było wystartować skoro taką wiedzą dysponujecie, ale niestety nawet wymogów formalnych byście nie spełnili- to pierwsza sprawa.
Druga- zastanawiam czemu nowotarżan tak boli PPK. Przecież miasto nie jest członkiem tej spółki a burmistrz Watycha nie ma w tych sprawach nic do gadania.
I trzecie- kto zna J. Tarnowskiego wie że jest świetnym fachowcem. Może nie najlepszym politykiem ale menadżerem bardzo dobrym. I jak tak można pluć po człowieku w ogóle go nie znając. To jest to chrześcijańskie miłosierdzie i złożone później w niedzielę w kościele ręce.
psychoanality16.06.2016, 10:08
Pan wszystko wiedzący znowu spadł na cztery łapy. Byli jego podwładni już znają scenariusz dla PPK _"będzie Was mniej ale będziecie więcej zarabiać"- ale tylko Ci którzy będą lojalni a nawet wiernopoddańczy wobec Prezesa. Główna księgowa PPK już powinna szukać nowej pracy , przyjdzie nowe stare.
Najgorsze w tym jest to , że on uważa wszystkich za idiotów a on sam jest najcwańszym i najbardziej przebiegłym człowiek na Podhalu.
Wyrazy współczucia dla pracowników PPK.
hihaś16.06.2016, 09:54
heh heh he
szambo nurek16.06.2016, 09:47
No wiecie co? Akt desperacji skrajnej histerii i kolesiostwo w wieńcu obłudy.
ceperka16.06.2016, 09:39
Extra! ... Spec o pitolenia i rozkładu i niszczenia innych . Rzygać się chce jak się na to patrzy.
władek16.06.2016, 09:11
Obiecywali zmiany? No to macie! Mieli wizję miasta ? To ją realizują! Po takich aferach na basenie gość został na stołku! Zwolnili z MOKU Panią Basię świetnego fachowca i doświadczonego pracownika. Gdzie był wtedy Tarnowski? Nie zapytał o długoletnie doświadczenie na podobnym stanowisku? Z targowicą burdel na maxa! Skończy się tym ,że upadnie całkowicie handel na jarmarkach w mieście. Zmiany w kablówce.Ho ho fachowiec! Obiecany wiceburmistrz budowlaniec GDZIE? I dlaczego dwóch.Ja efekty mamy wprost odwrotne/np.jarmark/ I tak bez końca.Bo to już dwa lata trwa ta farsa . Szkoda że ni napisali sobie hasło wyborcze.Teraz k...a MY!!! Bo nikt by sobie nimi głowy nie zawracał i rozgoryczenie byłoby mniejsze. A teraz wisienka na torcie.Brawo WY.
raz,dwa trzy16.06.2016, 08:51
Gdyby Tatrnowski miał honor to nie szedłby dp PPK, żeby właśnie uniknąć takich właśnie posądzeń.Ale honoru widać nie ma
kocio16.06.2016, 08:50
Oni wszyscy już wiedzą, że w nastepnych wyborach mają przechlapane i dlatego szukaja miękkiego ladowania. Pierwszy Tarnowski - nastepny Watycha, Stegowa i Wojtaszek. Założę się, że wiekszość ich pracowniczej energii zużywaqją na węszenie i dogadywanie się. Na szczęście społeczeństwo staje się coraz bardziej obywatelskie i rozgoni to towarzystwo nierobów. A tak na marginesie, ciekawe kto z nich pójdzie na tzw. chorobowe.

Biedny Fryź. Eldorado już sie dla niego skończyło..... bo wszystko kiedyś się kończy - tak panie Watycha. Pana potrwa jeszcze 3,5 roku.
Tadek16.06.2016, 07:58
Ilość komentarzy świadczy o problemie .....!!!!!
Już za 7 dni pierwsze podwyżki ceny wody i ścieków ( o 100% )
ds16.06.2016, 07:53
Pieniadze znajdzie...sprzeda majatek spółki
kruuk15.06.2016, 23:49
Najzwyklejsze chamstwo i to robi Przewodniczacy rady wstyd ,poukładali sobie i zobaczymy co dociekliwi reaktorzy z tym zrobia
Patologia15.06.2016, 23:37
Do ...
Umów sobie wizytę u proktologa i sprawdź czy nie masz patologii a może jak ci zajrzy specjalista to zobaczy twój mózg.
Ciotka Janusza i Grzegorza15.06.2016, 23:29
Moi drodzy, przecież to było Oczywiste czy tylko w polityce na najwyżej półce polityki rodzina rodzinie, znajomy znajomemu??
Zadziwia mnie ze nikt tak.na prawdę nie sprawdził korzeni, itp czy to watychy czy kilku innych obecnych.... Pomyślcie...
Chłopcy wybaczcie, znów będzie gadać i gadać ale niech Ludzie wiedzą. Dość tego!
NadPrezes15.06.2016, 23:12
No i niech tam siedzi specjalista bo już nigdzie więcej go nie chcą . Dajcie mu działać, nic więcej.Jest nadzieja.
kicia15.06.2016, 22:08
Gol samobójczy!
dron15.06.2016, 21:45
Ludzie powiązani z PPK i z Maniowami rządzą Nowym Targiem, czarna rozpacz
Jaki był15.06.2016, 21:37
Do ...
Najlepiej jak pracownicy mają piekło na ziemi i obolałe plecy . Wtedy wiedzą że pracują a najlepiej na pełny etat od 7mej do 7mej 6 dni albo lepiej 7 w tygodniu bez urlopu i bez chorobowego . A już płatnego to mowy nie ma. Wycisnąć jak gąbkę a potem jesteś za stary nie kreatywny mało wydajny , jesteś wolny . Tego ci życzymy i szefa wizjonera bez sukcesu , roboty do bólu . D...l!
Do michaś15.06.2016, 21:26
A pewnie z plemnika i komórki jajowej :-)
Nowy15.06.2016, 21:15
Do Józek
BRAWO nic dodać nic ująć
nawiedzona15.06.2016, 21:09
Jakby nie było zwolni się / mam nadzieję / stolec przewodniczącego rady. Myślę ,że wskoczy na niego obywatel towarzysz Liszka .Dobra kandydatura z POparciem posłanki Anny co spada z konia .
qwa15.06.2016, 20:22
ozon,Ścisłowicz za Fryźlewicza został wybrany więc nie kłam.
...15.06.2016, 20:13
Akurat dobrze, że Watycha robi porządki. On zatrudnia, on odpowiada za dobieranych ludzi. To nie jest głupi chłop i wie co robi. A Kniotek był jaki był, pracownicy mieli raj na ziemi, pełen luz i dlatego MZWiK to była jedna wielka patologia, ale to wiedzą tylko ludzie, którzy widzieli jak to działa.
józek15.06.2016, 20:11
Ale fachowiec z tego Tarnowskiego pożal się Boże a tylko mącić i rozwala i znów do rady nadzorczej powoła burmistrza miasta Nowy Targ i wójta gminy Nowy Targ. Wyborcy opamiętajcie się i dajcie im czerwoną kartkę w przyszłych wyborach.
as15.06.2016, 20:10
PPK ma kłopoty . Jak powiedział wójt Smarduch: liczy na p. Tarnowskiego. Nie zdziwię się jak PPK połknie majątek MZWiK czyli miasta , a mieszkańcy Nowego Targu słono jeszcze za ścieki będą płacić.
wlew15.06.2016, 20:02
Ha, ha, ha, ciekaw jestem jak teraz miasto będzie egzekwować zaległości finansowe PPK względem MZWiKu, czyli kto odda mieszkańcom ich pieniądze?
tkm15.06.2016, 19:54
Jest układ? Jest! Oj jest! Przecież o taki Nowy Targ Panowie walczyli. Jak to było ... konsekwentnie i z wizją!. I nowe miejsca pracy - są! No kilka. Dla swoich, ale zawsze. Za dwa lata ostatni z nich zgasi światło.
abc15.06.2016, 19:48
polecam maść na ból tyłków kandydatów było 3!!!
a mzwik się przekształca i oby nie po to aby rozszerzyć ppk!
radni chyba nie nabiorę się na takie numery!?
michaś15.06.2016, 19:32
skąd się wziął ten TARNOWSKI
Olek15.06.2016, 19:31
Miasto stało się prywatnym folwarkiem. Władza dzieli i rządzi i zarabia, a radni to firmują. Gratulacje.
Kolesie15.06.2016, 19:26
Na krzywdzie ludzkiej robicie prywatne interesy.Nie wróżę wam długiej przyszłości.Nowotarzanie...Mam nadzieje ze widzicie co sie dzieje.Kolesiostwo pierwszego sortu.W wyborach trzeba dać temu towarzystwu czerwona kartkę !!!!
game boy15.06.2016, 19:08
Jedna wielka szajka i klita, Pan w MPC też wielki czyścioszek a plotki już krążą o przedwyborczych spotkaniach u Ścisłowicza i zatrudnianiu swoich. Za pare latek przyjdzie nowa wladza i bedzie robic to samo... nic nowego
Wierzący w Dobrą Zmiane15.06.2016, 18:43
Mam nadzieje, że przywódcy klubu politycznego "Nasze Miasto" :
- Pan Przewodniczący Andrzej Rajski
- Pan Przewodniczący Janusz Tarnowski
- Pan Burmistrz Grzegorz Watycha
nie popełnią błędów klubu politycznego "Podhalańskiej Wspólnoty Samorządowej" które doprowadziły do dużej porażki tego ugrupowania.
Jestem magistrem polityki społecznej krakowskiego uniwersytetu i nadal pracuję fizycznie w Nowym Targu (to naprawdę bardzo wartościowa praca i cieszę się nią).
Panowie trzymam za Was kciuki i czekam na ściągnięcie obiecanych inwestorów - utworzenie nowych miejsc pracy. Proszę mnie nie zawieść.
Hehe15.06.2016, 18:14
Specyfika zakładu? Dobre.The Winner najlepiej zna specyfikę zakładu która przerabia głównie guano..
Qwerty15.06.2016, 18:11
A Smarduch to mógłby popracować nad bardziej merytorycznym uzasadnieniem. Zadał pan wójt jakieś fachowe pytanie na konkursie? Ja też się znam na ściekach.Jak każdy kto je produkuje siedząc nad wodą :-)
kazek15.06.2016, 17:03
Znajomość specyfiki zakładu Pan Tarnowski posiadał i wygrał. TO JA PYTAM jaką znajomość specyfiki zakładu miał Pan wiadomy jak został prezesem kablówki NTVK ???? A jaką znajomość miała Pani wiadoma wiceburmist???? Oczywiście pytam o doświadczenie? Wiecie co.Mdli mnie!
kolo15.06.2016, 16:42
Ale jaja!!!
My narzekamy na nepotyzm na najwyższych szczeblach a tu wszędzie się kręci lody na miarę możliwości. Pan Prezes musiał zostać prezesem, przecież to jego zawód.
Zastanawiam się tylko dlaczego Maniek nie wziął go na prezesa do Potoka, przecież na kąpieliskach się zna jak mało kto.
Nie biorę wody w usta15.06.2016, 16:34
Dobra Roszada mówcie co chcecie .Gula wam chodzi bo sami się nie nadajecie- to przez was miasto mimo wydanych ciężkich milionów na uszczelnienie (ile to było 50 ? 100? milionów za 20 lat) ma coraz droższą wodę- straty takie że aż NIK w 2009 2010 się tym zajął ile 60% 80% ?
To był i jest skandal i rozrzutność woda krystalicznie czysta tak marnowana.Gdzie byliście pracownicy MZWiK jak trzeba było w tym pomóc swojemu dyrektorowi -to wasza wina ,petycja to za mało!
Zmniejszcie te bezsensowne ubytki wody.Żeby inni mieszkańcy nie
musieli do korzystających z wody miejskiej dopłacać.
PasterzPPP15.06.2016, 16:16
Pojechali po bandzie
zula15.06.2016, 15:30
Co was tak dziwi. Jak długo można być bezrobotnym. Kto następny w kolejce? Coś mi się zdaje ze nie koniec tego sadzania na grzędzie. Takie zdolniachy a żaden na swoje nie pójdzie tylko ...........na państwowym. A karty kto rozdaje? A no właśnie..... Problem w tym że w mieście wszyscy wiedzą kto kogo zna ,z kim pracował,z kim lata tu i tam. No i ludziska się burzą.
polecam maść na ból tyłków15.06.2016, 15:01
Rozumiem, że ci wszyscy "oburzeni" to fachowcy którzy sami się świetnie nadają na to stanowisko? To czemu nie startowaliście? Tylko die osoby się podjęły kierowania PPK, i na pewno to nie one wylewają tu swoje nieuzasadnione żale.
ozon15.06.2016, 14:57
Ale wały kręcą. Wcześniej Ścisłowicz,Kos a teraz sam wódz Tarnowski! A jeszcze Stegowa jakże niezbędna w mieście i mamy jasność. K.......Marek! Wróć!!!!
a to się porobiło !!!15.06.2016, 14:40
Oto powód zwolnienia P. Kniotka z MZWiK? Wygląda na zamierzoną grę, bo przecież nie było powodu zwolnienia p. Kniotka, a p. Tarnowski był bez pracy. Jak ktoś zauważył zrobiono drobna roszadę. Jednego pracy pozbyto, a inny zyskał ją.. Mam nadzieję, że Nowego Targu nie przyłączą z P. Latawcem do PPK, bo zapłącimy za to słono, my mieszkańcy.
lapacz much15.06.2016, 14:40
I co gowno bedzie pachniec ?????? czy tylko posted sasiedzku janusek i janusek ,smrod smrodem a kasa prezesow kasa,a ludxie ??? pic pefumy i na jarmaki chodzic,zeby prezesi zarobili wiecej,a nie protestowac skamlec
Tomek15.06.2016, 14:31
Taki wybór to już skandal! A na wójta S. głosu już nie oddam.
Matemat15.06.2016, 14:27
Ja też kiedyś miałem telefon i znam jego budowę to może zostanę szefem Tepsy? Jechałem też pociągiem, wiem, że ma lokomotywę i wagony to może zostanę prezesem PKP? A kasy jak kasy braknie, to się zastawi jakąś szkołę pod kredycik, gmina pomoże?
baciok@15.06.2016, 14:27
Panowie z PPK misternie to rozegrali. Pan Tarnowski jako radny nie mógł zostać prezesem MZWiK więc nastapiła roszada. No to szykujmy się na ceny ścieków na poziomie ościennych Gmin, tak grubo powyżej 10 zł.
zosia15.06.2016, 14:02
Czy tajemnicą są nazwiska pozostałych kandydatów?
Może celowe nie podano, by mieszkańcy nie mieli wątpliwości o słusznej decyzji komisji....
gratulacje15.06.2016, 14:00
I bardzo dobrze
wodnik15.06.2016, 13:58
Wszystko przecież według scenariusza. Układanka trwa. Teraz nastąpi aneksja MZWiKu i majątku miasta, co w konsekwencji chwilowo wspomoże ekonomicznie PPK ratując ją przed bankructwem i umożliwi równie chwilową obniżkę cen za ścieki i wodę mieszkańców Podhala. Tylko chwilową, a po nas to już tylko potop.
baciok@15.06.2016, 13:49
No to bedzie jazda bez trzymanki
gambit15.06.2016, 13:42
Buahahahahahahahah! Szach mat oto lis z Nowego Targu. 3 tłuste stanowiska i 0 ryzyka
KLOC15.06.2016, 13:38
I teraz już wiadomo za co wyleciał Pan Kniotek.
Ile można ciułać za kasę z wypłaty przewodniczącego RM.
Proszę o komentarze pracowników PPK, na pewno wszyscy się cieszą przecież nie ma lepszego prezesa w NT niż JT :))))))))
cyan15.06.2016, 13:22
No tak teraz to juz nie tylko w dni targowe nie bedzie mozna oddawac sciekow do oczyszczalni ale i w inne w zaleznosci od tego jak tak bedzie pasowalo wlascicielom nowej targowicy
ptyś15.06.2016, 12:43
Latawiec zrobił miejsce ,to Tarnowski wskoczył. A miało być tak pięknie. Jakie uposażenie dostał????
Zobacz pełną wersję podhale24.pl