27.06.2016, 17:23 | czytano: 5723

Prezes fundacji o nietrzeźwym ratowniku na basenie: "Jesteśmy zasmuceni zaistniałą sytuacją". Policja: "Ratownik miał ponad 3 promile"

NOWY TARG. Fundacja Tobie Polsko Ratownicy, która zajmuje się pilnowaniem bezpieczeństwa na krytej pływalni przy Placu Evry wydała oświadczenie, w którym odnosi się do faktu zatrzymania dziś na dyżurze nietrzeźwego ratownika wodnego. Tymczasem policja podała, że ratownik był bardzo pijany.
- Zatrzymany dziś na basenie ratownik miał ponad 3 promile alkoholu - informuje asp. szt. Jacek Bobak, rzecznik nowotarskiej policji. - Jeszcze nie wiadomo czy zostanie przeciwko niemu skierowany wniosek o ukaranie czy czeka go postępowanie karne. Badane są okoliczności, które o tym zdecydują - dodaje.
Po incydencie oświadczenie w tej sprawie przesłał do naszej redakcji Piotr Łuczyński, prezes Fundacji Tobie Polsko Ratownicy z Wrocławia, której ratownicy są zatrudnieni na basenie w Nowym Targu. "Jesteśmy zasmuceni zaistniałą sytuacją. Osoba, która współpracowała z naszą Fundacją naruszyła warunki wzajemnej współpracy. Jednocześnie monitorujemy rozwój sytuacji, czekamy na potwierdzenie stanu trzeźwości od odpowiednich służb, by jednoznacznie określić kolejne kroki w stosunku do ratownika" - przekonuje Łuczyński w przesłanym redakcji oświadczeniu. "Jako organizacja pozarządowa staramy się wykonywać powierzone nam zadania z należytą starannością, jednak nie jesteśmy w stanie odpowiadać za zachowania i podejmowane decyzje przez dorosłe osoby. Każdy odpowiada za swoje czyny i ponosi ich konsekwencje. Jako wykonawca usługi zabezpieczenia pływali dołożyliśmy wszelkich starań by zniwelować skutki zaistniałej sytuacji, osoba zatrzymana została natychmiast zastąpiona w zakresie pełnienia obowiązków ratownika wodnego. Stanowczo potępiamy takie nieprofesjonalne zachowanie i odcinamy się od takich praktyk. Ponownie wyrażamy zasmucenie zaistniała sytuacją oraz dokładamy starań by takowa się nie powtórzyła" - dodaje.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
fre29.06.2016, 13:37
A przypomnieć wam panią FALE??? I macie odpowiedź na wszystko.
baciok@28.06.2016, 20:07
Do nick fan bacioka.
Cieszę się że mam cichych fanów. Nie narzekam ale diagnozuję. Jak bedzie coś dobre to pochwalę.A pisze se tak o róznych porach dnia. Pozdrawiam
wypych28.06.2016, 14:09
ten basen to od samego początku przekręt na przekręcie . osobom w nowym targu bardzo zależało na wybudowaniu tego przepłaconego obiektu i miały w tym wyłącznie prywatne interesy . a lobbyści tego przedsięwzięcia są z siebie dumni swoje prywatne domki maja wyremontowane dziwnym zbiegiem okoliczności przez firmę Potaczek
fan bacioka28.06.2016, 13:39
baciok@ znów wstał lewą nogą, ciągle narzeka
a to a tamto, człowieku jak Ty sam ze sobą wytzymujesz
parti28.06.2016, 08:20
Do wszystkich którzy podnoszą kwestie wynagrodzenia pracowników basenu, że niby za niskie. Czy nie uważacie że ogromną niesprawiedliwością byłoby jeszcze dobre wynagrodzenie dla ludzi którzy zdobyli w ten sposób pracę?
Ewidentnie widać, że coś jest nie tak na basenie. Afera goni aferę. Mam nadzieję że nowy burmistrz to zmieni.
Obserwator28.06.2016, 07:37
oblewali koniec roku szkolnego,dzieci nie będą się im naprzykrzać :-)
anielka27.06.2016, 23:17
Upaly byly,trzeba przujmowac minimim 2 litry plynow jak upaly sa by sie nie odwodnic,wiec nie wiem w czym problem :-)gosc mial sie odwodnic? musial sie napic
mieszkanieN.T27.06.2016, 22:22
Co sie dziwicie, 6 razy byłem w ciągu miesiąca na basenie by porozmawiać z dyrektorem o reklamie. Ciągle delikwenta nie ma! jak nie urlop to gdzieś wyszedl. /.../ Gdyby był to by widział w jakim stanie gość przychodzi do pracy

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Miescon27.06.2016, 22:04
3 promile? Ładna tam impreza musiała być. Akcja przeprowadzona około godziny 15.00. Z takim stężeniem to on na pewno nie był wczorajszy!
fan rozczochranej27.06.2016, 21:55
Ratownik pewno opijał umowę o pracę i stawkę 6 zł/godz. ;)
fan rozczochranej27.06.2016, 21:53
@wódzia
Tak, najlepiej zewnętrznej firmie tak jak to zrobiono z nowo powstającą restauracją w rynku budowaną za nasze pieniądze a oddaną za bezcen w dzierżawę, ... właśnie w prywatne ręce.
ps. taki czynsz to oni zapłacą z utargu za kible, które tam maja się znajdować
Qwrty27.06.2016, 21:06
Jska płaca taka praca niewolnika.
aloalo27.06.2016, 20:55
Największy błąd to było wybranie FUNDACJI! do zapewnienia bezpieczeństwa ratowniczego na basenie. Fundacja ratowników? Żartujecie sobie chyba. Ratownik to jest zawód, a nie praca na wolontariacie jak robiła to fundacja na początku. Pamiętamy wszyscy, te strajki skądś się wzięły. I zapewne zapalenie się instalacji w saunie nie było przypadkowe - ktoś sobie musiał tam fajki palić, ale to już niech się śledczy tym zajmują. No i nasienie w basenie/jacuzzi. Wolę wydać więcej pieniędzy i jechać z dzieckiem na basen gdzie są porządni ratownicy, a nie wolontariusze, seksoholicy czy pijacy.
Fgfdgh27.06.2016, 20:25
3 promile ??? a kto wogule dopuscil taka osobe do wejscia na teren a co dopiero do pracy ??? Niech ktos sproboje wejsc po 1 piwie na basen to ciekawe czy wogule wejdzie .
wódzia27.06.2016, 19:36
Jeszcze nie tak dawno temu pani radna Korwin grzmiała a p. Ścisłowicz, poczuł się skrzywdzony przez radną i zaczął się odgrażać, że podejmie wobec niej kroki prawne i co? Jak było dziadostwo tak dalej jest. Radni mogą w dobrej intencji krytykować itd. ale pan Ścisłowicz za nic sobie to ma. Ja się pytam jak długo to jeszcze ma trwać?
Proszę powołać specjalną komisję śledczą ds. basenu nowotarskiego. Proszę zobaczyć kto wygrał rekrutacje, czy osoby te miały kompetencje. Proszę wezwać wszystkich którzy startowali w rekrutacji. Proszę wszystko od a do z sprawdzić, ale konkretnie.

Ps. Basen winien być przekazany do zarządzania firmie zewnętrzne, gdyż aktualne kierownictwo widać że sobie nie radzi.
KSP27.06.2016, 18:44
Jakie ukaranie???Sprawa karną mu wykręcić i do pierdla z nim,niech się tam resocjalizuje i zastanowi nad swoją głupotą.Pijaków trzeba tępić na każdym kroku!!!
Wodnik27.06.2016, 18:34
Ile miał na godzinę bo to może zrobił z rozpaczy ?
baciok@27.06.2016, 17:59
Apel do władz Miasta.
Zatrudnijcie ratowników na basenie jako pracowników całorocznych z umową o pracę jako pracowników obiektu. Nie róbcie dziadowskich oszczędności zlecając to jakiejś nieokreślonej firmie zewnętrznej a grube miliony idą w piz..... na innych waszych działaniach Nie moge pojąć waszej logiki rządzenia.
arek27.06.2016, 17:36
O ho ho ho...Jogo Misiu. To nieźle łotnoł w szyjkę. Tam to nie pierwszyzna. Ciekawe czy starsi panowie też zaliczyli takie upojenie. Sam chyba nie pił.
Może Cię zainteresować