30.06.2016, 09:48 | czytano: 2132

Remont na ostatnią chwilę. COS ogłasza kolejny przetarg na przebudowę Wielkiej Krokwi

Centralny Ośrodek Sportowy w Zakopanego ponownie ogłosił przetarg na remont i przebudowę Wielkiej Krokwi. Trwa wyścig z czasem, żeby wszystko było gotowe na styczniowy Puchar Świata w skokach narciarskich.
COS zaplanował rozbiórkę istniejącego progu kamiennego, drewnianej konstrukcji najazdu i zeskoku. Wszystkie stare i rozebrane elementy mają zastąpić nowe. COS będzie wymagał od wybranego wykonawcy, by zakończył remont do połowy grudnia.
Czas nagli, a nadal nie wiadomo czy inwestycja szybko ruszy. Na początku czerwca Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem unieważnił przetarg na wykonanie przebudowy skoczni, bo obie oferty, jakie wpłynęły na przetarg - od firm z Rumi i Będzina - były za drogie.

Przygotowania do styczniowego PŚ komplikują się. Procedura wyboru firmy i sama inwestycja muszą pójść sprawnie, żeby skocznia była gotowa w grudniu - wtedy ma otrzymać homologację, niezbędną do rozegrania na niej zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w styczniu 2017 r. Na razie Zakopanego nie ma w kalendarzu PŚ na sezon 2016/2017. Bez remontu, organizatorzy zawodów nie otrzymają zgody na przeprowadzenie konkursu na Wielkiej Krokwi.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
myślący inaczej30.06.2016, 16:04
Typowo po naszemu na ostatnią chwilę i załamywanie rąk
Przedskoczek30.06.2016, 12:51
Wbudujcie jakieś tajne ,,popychadło,, żeby nasi skoczkowie znowu latali.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl