30.06.2016, 17:06 | czytano: 1937

Opozycja niezadowolona z burmistrz Rabki-Zdroju, ale jest w mniejszości

Fot. Piotr Kuczaj
Większość radnych Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju było za udzieleniem absolutorium burmistrz Ewie Przybyło, przeciw była opozycja. Burmistrz za jego otrzymanie dostała od najbliższych współpracowników kwiaty, ale wcześniej musiała wysłuchać zarzutów o niegospodarność, bezsensowne wydawanie pieniędzy, a nawet "wyprowadzanie majątku miasta". Na większość miała odpowiedź.
Opozycja nie przepuściła okazji do wypunktowania Ewy Przybyło. Radny Marek Ciepliński wymieniał kolejne niedociągnięcia, błędy i niekompetencję w zarządzaniu. Zarzucał burmistrz m.in. brak pozyskania pieniędzy na walkę z zanieczyszczonym powietrzem i rozbudowę sieci kanalizacyjnej, wydawanie pieniędzy na projekty, które nie są realizowane czy złe zarządzenie pieniędzmi na drogi. Drugi radny opozycji - Janusz Wójciak - podsumował całość pracy burmistrz w 2015 roku stwierdzeniem, że miasto się nie rozwija, a gospodarka finansami jest, zdaniem opozycji, na niskim poziomie.
Najpoważniejszy zarzut dotyczył rzekomego "wyprowadzenia majątku gminnego". Chodzi o przekazane przez miasto Zakładom Komunalnym, w formie aportu, nieruchomości - budynków i działek o wartości około miliona złotych. 1/3 z nich, niedługo po otrzymaniu, ZK sprzedały. Zdaniem opozycji i burmistrz, sprawą powinny zająć się organy ścigania, ale każda strona uważa, że z innych powodów. Opozycja uważa, że istnieje domniemanie popełnienia przestępstwa, a Ewa Przybyło, że postępowanie pokaże prawdę, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem.

Głosowanie nad absolutorium zakończyło się zgodnie z przewidywaniami - opozycja była przeciw, ale większość popierająca burmistrz - za. Po ogłoszeniu wyników burmistrz Ewa Przybyło dostała kwiaty i gratulacje od współpracowników.

r/
zobacz także
komentarze
tak jest na każdym szczeblu01.07.2016, 09:28
Co by to była za opozycja, która by była zadowolona. Po to właśnie jest opozycja. Ma być niezadowolona z wszystkiego i przeciwstawiać się wszelkim decyzjom urzędującej władzy.
ewa01.07.2016, 09:08
Kiedy sie zajmiecie ruderami w strefie A uzdrowiska. WSTYD. Ludzie patrzą i widza ze od lat się nic nie zmienia. Kto zamieszkuję ruinę przepięknej niegdyś willi w której mieszkał burmistrz Rabki przy Gorczańskiej. Tam nocą strach przejść obok!!!!!!!!!!!!! Kiedy zamierzacie się tym zająć.Nic tylko szpital i szpital. A co z resztą uzdrowiska Pani Burmistrz?
Romek01.07.2016, 07:58
A opozycja zarzuty które przedstawiła wszystkie bez pokrycia - i podpisuje się pod tym policjant? A poza tym to jak można nie głosować za dofinansowaniem remontu własnej ulicy. Wniosek jest jeden: Wójciak nie myśli sam tylko to co mu każe Hajdyła.
abc30.06.2016, 19:50
tu choć opozycję mają!!!
w nowym targu 4 się wstrzymało i to trudno nazwać opozycją.
prawda30.06.2016, 18:46
A kto z kłamcy może być zadowolony, chyba tylko jej klakierzy.
jontek30.06.2016, 17:52
Ale mieszkańcy są w większości. Byle do wyborów.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl