09.07.2016, 21:49 | czytano: 5727

Firma medyczna z Nowego Targu zabezpieczy największą imprezę masową w Europie

ALLMEDICA będzie zabezpieczać pod względem medycznym Światowe Dni Młodzieży w Krakowie (26-31 lipca). Firma z Nowego Targu wygrała przetarg ogłoszony rzez Urząd Wojewódzki w Krakowie.
- Jest to ogromne przedsięwzięcie logistyczne pod wieloma względami - mówi właściciel firmy Michał Skrzypek. - Organizacja zabezpieczenia medycznego dla tak wielkiej imprezy jest niezmiernie skomplikowana i została podzielona przez organizatora na 6 zakresów. ALLMEDICA będzie zabezpieczała medycznie jeden z tych zakresów jakim są namioty szpitalne. Będziemy blisko pielgrzymów, w miejscach odbywania się uroczystości oraz na polach noclegowych.
Firma z Nowego Targu będzie odpowiedzialna za pierwszą pomoc medyczną i specjalistyczną w namiotach szpitalnych w dwóch kluczowych lokalizacjach, czyli na krakowskich Błoniach i w Brzegach. Będzie koordynowała ewentualne dalsze leczenie pacjenta i współpracowała w tym zakresie z pozostałymi służbami medycznymi, pogotowiem ratunkowym oraz specjalnie przygotowanymi na okoliczność ŚDM oddziałami szpitalnymi.

- W pełni zdajemy sobie sprawę z skali skomplikowania organizacji zabezpieczenia medycznego tak ogromnej imprezy oraz mamy świadomość wielu nieoczekiwanych zdarzeń, które mogą mieć miejsce, jesteśmy na to przygotowani - dodaje Michał Skrzypek.

ALLMEDICA wygrała przetarg ogłoszony rzez Urząd Wojewódzki w Krakowie. - W przeciwieństwie do większości przetargów cena była tu jedynie nieznaczną składową, najbardziej istotne dla organizatora była jakość, czyli dostępność do specjalistycznego sprzętu medycznego, odpowiedniego personelu, oraz doświadczenie. Fakt iż do zabezpieczenia medycznego ŚDM dopuszczono oprócz ALLMEDICA praktycznie wyłącznie czołowe małopolskie szpitale jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i docenieniem dotychczasowej pracy - dodaje właściciel nowotarskiej firmy.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
nowa Pani Dietetyk12.07.2016, 08:23
Pani Anno, nigdy nie przyjmowałam żadnej pacjentki o imieniu Anna, poza jedną, z którą mam kontakt. Tym niemniej serdecznie zapraszam do skontaktowania się ze mną bezpośrednio, jeśli będzie miała Pani odwagę ujawnić swoje prawdziwe imię. Chętnie wysłucham zarzutów i udzielę bezpłatnej porady. Pod warunkiem, naturalnie, że te zarzuty będą merytoryczne, a nie - jak tutaj - pozbawione jakichkolwiek konkretów.
Pozdrawiam serdecznie!
Ola11.07.2016, 19:07
Doświadczenie i sprzęt,cena. Ciekaw jestem jak to było z tym konkursem?
was11.07.2016, 09:20
Przecież rozwiązanie jest proste, więc dlaczego kolejne rządy nic z tym nie robią?Boją się KORPORACJI - tak lekarskiej jak prawniczej jak i innych. Płacimy jak za woły za leczenie - tak w państwowych placówkach jak i w prywatnych.
michal11.07.2016, 00:51
a mnie sie nie podoba ze w sklepie za chleb trzeba placic. nie normalne. jak tak mozna. hehe komuno wroc i to zaraz. narod wzywa.
Ozjasz10.07.2016, 17:27
Łajdactwo to NFZ i "bezpłatna służba zdrowia". Składka jest bardzo duża, a gdy chce się iść do państwowego szpitala to kolejka jak za komuny, zabiegi i operacje wymagają czekania parę miesięcy jak nie lat. Poza tym bez koperty każdy wie jak pacjenta traktują. Niby za darmo a i tak trzeba płacić jak za woły bo i składkę do NFZ i tę składkę mniej oficjalną. Kto się leczy w polskich szpitalach ten wie jak to wygląda
112210.07.2016, 15:53
Czy to jest normalne, żeby za wizytę u lekarza płacić takie pieniadze? O co w tym wszystkim chodzi? Ciągle im za mało za wypiosanie recepty na 100%, bo przecież oni nie leczą. Ktoś powinien ukrócić ten proceder. To łajdactwo.
Anna10.07.2016, 12:33
Allmedica ma wielu dobrych specjalistów. Niestety też ostatnio zobaczyła nową Panią Dietetyk, która jest świeżo po studiach (przyjmuje w innym gabinecie w NT, a widziałam że od niedawna w ALLMEDICE będzie lub już przyjmuje) skasowała mnie grubą kasę a dopiero widać, że się uczy! Tak że Panie Dyrektorze proszę sprawdzać kwalifikacje swojego personelu a nie brać wszystkich z brzegu! Niestety niedoświadczeni "specjaliści" mogą zrobić większą krzywdę pacjentowi niż pożytek, a reklama wasza to "ponad 100 wybitnych specjalistów", a ilu jest nie wybitnych?
nowotarżanka10.07.2016, 11:22
Ja na Kolejowej uzyskałam informację, że za pierwszą tam wizytę u specjalisty zapłacę 250 złotych, za kolejne już TYLKO po 200.
pacjent10.07.2016, 09:53
Panie Skrzypek. To tak się robi? Dla Krakowa tak tanio a dla nas Podhalan za wizytę tak drogo!
?10.07.2016, 09:34
ile dotana za to kasy, bo nie pisze?
oburzony10.07.2016, 09:25
To mnie wcale nie dziwi. Ta firma tak chyłkiem weszła na Podhale a teraz jest potęgą. Wszędzie reklamy, pełno specjalistów z całej Polski, tylko za to im trzeba słono płacić. Specjaliści oczywiście nie są na umowie z NFZtem i słono trzeba im za wizytę płacić. Byłem u okulisty i wizyta kosztowała mnie - nie pamietam- 140 zł, z tym że sama wizyta ok (nie pamietam dokładnie) 80 zł a kolejne badania 20, 30, 40 zł. Ginekolog też jest podobno płatny. Kto na to złodziejstwo pozwala?! Do specjalisty z NFZ nie mozna się dostać, a w tej firmie od zaraz, tylko za gruba kasę. Muszą mieć niezłe plecy. Ja nie wierzę, że w takim normalnym przetargu wygrali.
Jaki oni mają sprzęt i gdzie, bo takiego tu na Kolejowej nie widziałem. Może przez swoich udziałowców mają dostęp do sprzętu w każdym szpitalu? Aha, od tego płatnego okulisty dostałem skierowanie do szpitala w którym on pracuje. Za pieniadze! Czy to jest zgodne z prawem?
Na wszystko witaminy10.07.2016, 08:39
Jak ktoś przyjdzie w kiepskim stanie to też przepiszą witaminy tak jak.pewien ortopeda z ich kliniki?
me10.07.2016, 07:41
allmedica ma super lekarzy, chodzę tam do wielu specjalistow.
Ola10.07.2016, 00:33
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
anon09.07.2016, 22:00
To cieszy. ;-)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl