31.07.2016, 08:30 | czytano: 1902

Zakopane: będzie kolejne rondo

Fot. Józef Słowik
W Zakopanem powstanie kolejne rondo. Tym razem przy hotelu Imperial na zbiegu ulic Droga na Bystre, Olcza, Balzera i Karłowicza. Miasto, aby zrealizować inwestycję musiało przejąć drogą od powiatu. W tym celu burmistrz podpisał porozumienie ze starostą tatrzańskim.
Sprawą zajmowali się radni podczas posiedzenia komisji komunalnej i ochrony środowiska Rady Miasta Zakopane. Ponieważ powiat nie ma pieniędzy na budowę ronda w tym niebezpiecznym miejscu, w którym wielokrotnie dochodzi do kolizji - miasto zdecydowało się przejąć skrzyżowanie.
Po ostatnim tragicznym wypadku, w którym zginął młody motocyklista, a było to na skrzyżowaniu Zamojskiego i Chałubińskiego, radni zaproponowali, żeby i w tym miejscu wybudować rondo.

- Rondo jest bezpiecznym rozwiązaniem, bo nie dość, że upłynnia nam ruch, to jeszcze spowalnia przyjazd napływowy, pod tym względem jest bezpieczniejsze – mówi Wojciech Tatar (na zdjęciu), przewodniczący komisji komunalnej i ochrony środowiska.

js/
zobacz także
komentarze
Gość31.07.2016, 18:59
To samo miałem napisać... Kolejne śmieszne rondeczko dla taczek chyba :-) Współczucie dla ciężarówek, bo o TIR-ach nawet nie mówię. Dobrze piszesz - rondko jak kapelusik góralski he he.
kierowca dłużycy31.07.2016, 11:24
Spoko,tylko niech zrobią rondo normalnych rozmiarów a nie jak połowa u nas przekroju kapelusza góralskiego...wiem że to podhale ale kapeluszy na drodze na nie trzeba
Teddy Kaczynski31.07.2016, 09:42
Wieś 1001 rond....
Zobacz pełną wersję podhale24.pl