05.08.2016, 10:33 | czytano: 3944

Już 38 praw jazdy zabrali kierowcom zakopiańscy policjanci za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym

Fot. Michał Adamowski
Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem podsumowała trzy miesiące działania przepisów zaostrzających kary za jazdę z niedozwoloną prędkością.
Na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem zatrzymali prawo jazdy 38 kierującym, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zbudowanym o więcej niż 50 km/h. Niechlubny rekordzista, w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 60 km/h, poruszał się z prędkością 146 km/h.
- Przypominamy, że za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h, poza ukaraniem mandatem oraz przypisaniem punktów karnych, prawo jazdy zostaje zatrzymane na okres trzech miesięcy - przestrzega Krzysztof Waksmundzki, rzecznik KPP w Zakopanem. - Jeżeli osoba której zatrzymano prawo jazdy w takich okolicznościach po raz kolejny poprowadzi pojazd przed upływem trzech miesięcy, okres ten zostaje wydłużony do sześciu miesięcy. Jeżeli i tym razem policjanci ujawnią taką osobę kierującą pojazdem, taka sytuacja zakończy się wydaniem przez właściwego Starostę decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Wiąże się to z koniecznością ponownego zdania egzaminu w celu uzyskania prawa jazdy, natomiast jazda bez uprawnień będzie skutkować skierowaniem materiałów do sądu w sprawie o przestępstwo.

- Niezależnie od konsekwencji prawnych, apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozsądną jazdę, będącą wyrazem szacunku dla zdrowia i życia własnego, oraz innych korzystających z drogi. Przypominamy że po drogach naszego powiatu poruszają się rzesze turystów oraz mieszkańców, często są to dzieci i młodzież. Zdejmijmy nogę z gazu, okażmy odrobinę wyrozumiałości i życzliwości, tak aby nasze zachowanie nigdy nie stało się przyczyną nieszczęścia - apeluje.

oprac. r/ źródło: KPP Zakopane
zobacz także
komentarze
prawko06.08.2016, 18:59
ale ... info jest, że przekroczył, a starosta wyda decyzję ...i lipa be czyli art. 180a
Zdecydowanie nie góral06.08.2016, 11:59
Państwo zamiast budować bezpieczne drogi którymi moznaby bezpiecznie i szybko dojechać do celu daje nam do dyspozycji drogę przez mękę (teren zabudowany, most w BDunajcu, rozjazd na Ząb i Poronin itd.) i jeszcze schowani w krzaczorach policjanci zakopiańskiej drogówki czekają tylko na możliwość popisania się swoją niespotykaną skutecznością i niezrównanym intelektem. Częściowo należy podziękować kochanym góralom blokującym od lat wszelkie plany rozbudowy zakopianki od Szaflar do Zakopanego. Mam nadzieje że na własną szkodę bo sami w tych korkach też stoją i na Krakow jak przyjdzie jechac to albo o świcie albo 3-4 godziny na bidę. I dobrze wam tak!
Szofer05.08.2016, 20:49
Dodajcie że o trzeciej w nocy.Oprócz tej pory zawsze są korki.
Oszar05.08.2016, 16:58
Jaki tam obszar zabudowany. Protestowali przeciwko budowie nowej zakopianki tzn i chcieli przebiegu drogi krajowej w tym kształcie to się trzeba liczyć z szybkością jak na drodze krajowej a nie obszary, bo dwa domy stoją wymyślać.
Jan05.08.2016, 12:44
Co Ci ludzie prasy nie czytaja? Juz dawno wszedzie pisza ze do konca tego roku wystarczy powiedziec ze sie nie ma prawka przy sobie i starosta nie ma prawa wezwac do oddania... Ahhh zero edukacji
Zobacz pełną wersję podhale24.pl