13.08.2016, 12:37 | czytano: 5601

Rozpoczął się Nowotarski Piknik Lotniczy w Nowym Targu

Fot. Michał Adamowski
Pogoda jest dobra. Do Nowego Targu przyleciało ok. 40 samolotów i śmigłowców. Na lotnisku trwają pierwsze pokazy. Potrwają do wieczora, a zakończy je pokaz nocny planowany na godz. 20.
Wśród załóg latających są w Nowym Targu samoloty cywilne i wojskowe m.in. awionetki, odrzutowe, wiatrakowce, śmigłowce wojskowe i samoloty zabytkowe.



Program Nowotarskiego Pikniku Lotniczego:

SOBOTA - 13.08.2016

10:45 – 10:55 STING TL 2000 – Józef Stachoń
10:55 – 11:05 WIATRAKOWIEC ZEN Maciej Widera, WIATRAKOWIEC BRAKO GYRO - Dariusz Jankowski
11:05 – 11:20 CELFAST FLYING TEAM – Kornel Komenda, Dariusz Dębosz, Arkadiusz Nowak
11:20 – 11:30 STINSON 108 VOYAGER –Jan Cieśla
11:30 – 11:45 BUCKER JUNGMANN – Leszek Matuszek
11:45 – 12:00 3AT3 – Jakub Kubicki-prowadzący, Piotr Krasiński-lewoskrzydłowy, Radek Izdebski-prawoskrzydłowy, Piotr Maciejewski, Jakub Śliwiński - piloci rezerwowi
12:00 – 12:10 ZLIN SAVAGE – Chlebovec Jan (Słowacja)
12:10 – 12:20 BRISTELL NG 5 LSA - Juris Libmanis, Algimantas Jankauskas (Łotwa)
12:20 – 12:40 2xMI-24 - Siły Powietrzne RP
12:40 – 12:50 LATAJĄCE MUZEUM – DHC-1 Chipmunk –Jacek Mainka, Taylorcraft Auster MK IV –Krzysztof Łączkowski, DH82A Tiger Moth –Robert Pietracha
12:50 – 13:00 BOEING STEARMAN - Mateusz Strama
13:00 – 13:15 EXTRA 200 – Uwe Zimermann (Niemcy)
13:15 – 13:30 BUCKER JUNGMANN – Vavra Premysl (Słowacja)
13:30 – 13:40 RWD-5 – Jerzy Kołodziej
13:40 – 13:50 L-29 DELFIN – Pivarci Jozef (Słowacja)
13:50 – 14:00 TULAK AUSTER – Leszek Mańkowski
14:00 – 14:15 OFICJALNE OTWARCIE VIII NOWOTARSKIEGO PIKNIKU LOTNICZEGO
14:15 – 14:30 S-BACH XTREME – Artur Kielak
14:30 – 14:50 TWISTER AEROBATICS – Chris Burkett, Peter Wells (Wielka Brytania)
14:50 – 15:05 JAK 18 – Józef Wójtowicz
15:05 – 15:20 MX Aircraft – Zoltan Veres (Węgry)
15:20 – 15:30 MP 02 CZAJKA – Jacek Stachoń
15:30 – 15:40 2 x PIPER CUB – Antoni Nowak, Szymon Tomaszewski
15:40 – 15:50 AN-2 WIEDEŃCZYK – Jerzy Antonkiewicz, Mirosław Ławrynowicz
15:50 – 16:00 ZLIN SAVAGE – Chlebovec Jan (Słowacja)
16:00 – 16:15 CELFAST FLYING TEAM – Kornel Komenda, Dariusz Dębosz, Arkadiusz Nowak
16:15 – 16:40 LATAJĄCE MUZEUM – DHC-1 Chipmunk, Taylorcraft Auster MK IV, DH82A Tiger Moth
16:40 – 16:50 TS-11 ISKRA - Tadeusz Zaworski
16:50 – 17:05 BOEING STEARMAN - Mateusz Strama
17:05 – 17:20 BUCKER JUNGMANN – Vavra Premysl (Słowacja)
17:20 – 17:40 3AT3 – Jakub Kubicki-prowadzący, Piotr Krasiński-lewoskrzydłowy, Radek Izdebski-prawoskrzydłowy, Piotr Maciejewski, Jakub Śliwiński - piloci rezerwowi
17:40 – 17:50 RWD-5 – Kołodziej Jerzy
17:50 – 18:00 TULAK AUSTER – Leszek Mańkowski
18:00 – 18:10 JAK 18 – Józef Wójtowicz
18:10 – 18:25 BUCKER JUNGMANN – Vavra Premysl (Słowacja)
18:25 – 18:40 1xMI-24 Czeskie Siły Powietrzne
18:40 – 19:00 EXTRA 200 – Uwe Zimermann (Niemcy)
19:00 – 19:10 BRISTELL NG 5 LSA - Juris Libmanis, Algimantas Jankauskas (Łotwa)
19:10 – 19:25 S-BACH XTREME – Artur Kielak
19:25 – 19:40 MX Aircraft – Zoltan Veres (Węgry)
19:40 - 20:00 2xMI-24 - Siły Powietrzne RP
20:10 – 20:25 TWISTER AEROBATICS (pokaz nocny) – Chris Burkett, Peter Wells (Wielka Brytania)
20:00 – 22:00 POLKI FOLKI VI – pokaz mody projektantki Anety Larysy-Knap
NIEDZIELA 14.08.2016:

10:00 – 10:10 STING TL 2000 – Józef Stachoń
10:10 – 10:25 WIATRAKOWIEC ZEN – Maciej Widera, WIATRAKOWIEC BRAKO GYRO - Dariusz Jankowski
10:25 – 10:45 CELFAST FLYING TEAM – Kornel Komenda, Dariusz Dębosz, Arkadiusz Nowak
10:45 – 10:55 STINSON 108 VOYAGER – Jan Cieśla
10:55 – 11:15 EXTRA 200 – Uwe Zimermann (Niemcy)
11:15 – 11:30 BUCKER JUNGMANN – Leszek Matuszek
11:30 – 11:55 TWISTER AEROBATICS – Chris Burkett, Peter Wells (Wielka Brytania)
11:55 – 12:10 BUCKER JUNGMANN – Vavra Premysl (Słowacja)
12:10 – 12:25 3AT3 – Jakub Kubicki-prowadzący, Piotr Krasiński-lewoskrzydłowy, Radek Izdebski-prawoskrzydłowy, Piotr Maciejewski, Jakub Śliwiński - piloci rezerwowi
12:25 – 12:50 LATAJĄCE MUZEUM – DHC-1 Chipmunk –Jacek Mainka, Taylorcraft Auster MK IV –Krzysztof Łączkowski, DH82A Tiger Moth –Robert Pietracha
12:50 – 13:10 BRISTELL NG 5 LSA – Juris Libmanis, Algimantas Jankauskas (Łotwa)
13:10 – 13:30 2xMI-24 - Siły Powietrzne RP
13:30 – 13:40 S-BACH XTREME – Artur Kielak
13:40 – 13:55 L-29 DELFIN – Pivarci Jozef (Słowacja)
13:55 – 14:05 BOEING STEARMAN - Mateusz Strama
14:05 – 14:20 MX Aircraft – Zoltan Veres (Węgry)
14:20 – 14:30 RWD-5 – Kołodziej Jerzy
14:30 – 14:40 JAK 18 – Józef Wójtowicz
14:40 – 14:50 TULAK AUSTER – Leszek Mańkowski
14:50 – 15:00 MP 02 CZAJKA – Jacek Stachoń
15:00 – 15:10 2x PIPER CUB – Antoni Nowak, Szymon Tomaszewski
15:10 – 15:20 AN-2 WIEDEŃCZYK – Jerzy Antonkiewicz, Mirosław Ławrynowicz
15:20 – 15:30 ZLIN SAVAGE – Chlebovec Jan (Słowacja)
15:30 – 15:40 CELFAST FLYING TEAM – Kornel Komenda, Dariusz Dębosz, Arkadiusz Nowak
15:40 – 15:50 TS-11 ISKRA – Taduesz Zaworski
15:50 – 16:00 S-BACH XTREME - Artur Kielak
16:00 – 16:10 BOEING STEARMAN - Mateusz Strama
16:10 – 16:25 BUCKER JUNGMANN – Vavra Premysl (Słowacja)
16:25 – 16:45 3AT3 – Jakub Kubicki-prowadzący, Piotr Krasiński-lewoskrzydłowy, Radek Izdebski-prawoskrzydłowy, Piotr Maciejewski, Jakub Śliwiński - piloci rezerwowi
16:45 – 16:55 BUCKER JUNGMANN – Leszek Matuszek
16:55 – 17:10 1xMI-24 Czeskie Siły Powietrzne
17:10 – 17:25 EXTRA 200 – Uwe Zimermann (Niemcy)
17:25 – 17:40 BRISTELL NG 5 LSA – Juris Libmanis, Algimantas Jankauskas (Łotwa)
17:40 – 17:55 MX Aircraft – Zoltan Veres (Węgry)
17:55 – 18:15 TWISTER AEROBATICS – Chris Burkett, Peter Wells (Wielka Brytania)
18:15 – 18:35 2xMI-24 - Siły Powietrzne RP

oprac. r/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl