17.08.2016, 12:30 | czytano: 3933

Milion złotych do wzięcia. W Nowym Targu ruszyła kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego

Mieszkańcy Nowego Targu mogą już zgłaszać propozycje zadań do Budżetu Obywatelskiego. Nabór ruszył we wtorek i potrwa do 26 września.
Na Budżet Obywatelski 2017 przeznaczono 1 milion zł, z czego na okręg ogólnomiejski 300 tys. zł, a na okręgi lokalne po 150 tys. zł.
Zgłaszać projekty, a potem głosować na nie mogą mieszkańcy Nowego Targu, którzy ukończyli 16 rok życia. Każde zgłoszone zadanie, zarówno w okręgu ogólnomiejskim, jak i w lokalnym, wymaga poparcia co najmniej 30 mieszkańców.

Formularze dostępne są nie tylko w Urzędzie Miasta (w Biurze Obsługi Mieszkańców), ale również w Ratuszu (w Punkcie Informacji Turystycznej), w Bibliotece Miejskiej, w Miejskim Ośrodku Kultury oraz w kasach Pływalni Miejskiej, pobrać je także można ze strony internetowej miasta i strony www.obywatelski.nowytarg.pl.

Spotkania z mieszkańcami i wnioskodawcami odbędą się: 18 sierpnia, 8 września i 15 września o godzinie 17.00 w sali obrad Urzędu Miasta w Nowym Targu.

oprac.r/ źródło:UM Nowy Targ
zobacz także
komentarze
abc26.08.2016, 18:03
a może dopłatę do cen wody i ścieków "przywrócić"?
ceny wzrosły a um wody w usta nabrał- czyżby nie było czym się chwalić?
a broń cię panie Boże w spółkę z ppk wchodzić.
ehh i znów to samo18.08.2016, 16:44
Kana

na piknik wydano 90 tyś co w skali np takiego jarmarku Podhalańskiego kwotą duża nie jest a z tego co się czyta piknik ma przychylniejsze opinie , i jest to jedno razowa dotacja tej imprezy nowa edycja budżetu obywatelskiego zakłada większe ograniczenia w przypadku projektów miękkich.

a na piknik według organizatorów przybyło 20tyś wiec niech będzie i te nawet 10tyś faktycznych widzów to się raczej opłacało .

gdzieś czytałem ze wynagrodzenie takiego zespołu BAJM który u nas w tym roku gra na jarmarkach to koszt około 50tyś zł za 1 koncert ale o budżecie jarmarku słowa wyczytać nie idzie albo ja nie potrafię informacji znaleźć
Tadek18.08.2016, 09:53
Już głosowałem za propozycjami , brał w tym udział Radny Samolej i co NIC
OBIECANKI CACANKI A GŁUPIEMU POTRZYMAĆ .......
mieszkańcy północno zachodniej części miasta- Kana18.08.2016, 08:24
Na Watychę już nie zagłosujemy. Budżet pod jego rządami to jakaś szopka. Urzędnicy decydują co potrzebne, a nie mieszkańcy dla których ten budżet jest przeznaczony. Brak zupełnie dobrej woli ze strony UM. Zebraliśmy ponad 400 podpisów w zeszłorocznym budżecie, chcieliśmy oswietlić wały po północnej stronie od kładki koło hali w stronę Zakopianki, gdzie ciemno jest jak w tyłku u Murzyna a chodzi tamtęty masa ludzi, a także uprawiają różne sporty. Odmówiono nam, tłumacząć się , że jest to własność RZGW, ale na tych wałach jest oświetlenie po południowej stronie, wykonano chodniki, częściowo biegna ścieżki rowerowe( i sa to miejskie inwestycje). Zasięgneliśmy języka w RZGW, które nic nie miałoby do tej inwestycji, nie zrobili tego urzędnicy, tylko od razu skreślili nasz wniosek nie informując nas nawet o przyczynie tej decyzji.Trzeba wywalić niektóre wnioski, żeby dołożyć z budżetu pieniądze na takie imprezy jak Piknik Lotniczy dla garstki mieszkańców i kilku fanów aerloklubu z Rady Miasta. W powietrze ida ciężkie pieniadze, a ważne dla mieszkańców inwestycje leżą odłogiem.
anon17.08.2016, 16:24
Byle nie Jezus na Lodowisku. Tyle razy miał być, ale ani razu go tam nie widziałem.
ehh i znów to samo17.08.2016, 14:53
to tylko taka akcja obłudy my rozpieprzamy cały budżet jak nam się podoba i na co nam sie podoba według własnego widzimisię i układów koleżeńskich a wam naszemu pospólstwo pozwolimy zdecydować na co wydać 1% .

W tym i poprzednim roku przeznaczono 1 mln w budżecie miasta a zostanie wydanych 486 tyś? tak samo jak w poprzednim roku czemu skoro wydali tylko polowe zakładanej kwoty to nie zrealizują inwestycji pozostałych ?? bardzo mnie to ciekawi maja do wydania 1 mln ale skoro zmieścili sie w 450 tys to nie będą dalej kombinować i jak znalazł będzie na następny rok skoro udało sie zaoszczędzić na potrzebach mieszkańców to po co drążyć temat i robi jakieś wysiłki , najwyżej wybudują jakoś drogę dojazdowa za 2 mln nikomu nie potrzebna ale poprawiająca turystykę jak to lubią nazywać urzędasy .

równie dobrze na spotkaniach z mieszkańcami mogli by zacząć słuchać to wiedzieli by co należy poprawić w tym mieście , można by było czasem przejść się po tym mieście i zobaczyć co wola o pomstę do nieba . Czasem mam wrażenie ze urzędnicy żyją w innym świecie a nasze codzienne problemy ich nie dotyczą byle by od kampanii do kampanii i najważniejsze sie nachapać bo co będzie jak się koryto skończy trzeba będzie myśleć pracować odpowiadać za coś i nie daj borze być kompetentnym
zaq17.08.2016, 13:14
Zmniejszcie podatki, to sam będe wiedział na co wydać swoje pieniądze.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl