21.08.2016, 10:20 | czytano: 1782

Wirtualne doznania, gdy tuż obok jest rzeczywistość?

mat. prasowy
Zabytkowy wagon Polskich Kolei Linowych wyposażony w gogle wirtualnej rzeczywistości, który przez ostatnie miesiące podróżował po Polsce, wrócił do Zakopanego. Chętni mogą dziś wybrać się w interaktywną podróż na szczyt Kasprowego Wierchu.
Na Dolnej Równi Krupowej stanął zabytkowy wagonik Polskich Kolei Linowych, który od lat 60-tych przez prawie pół wieku wwoził narciarzy i podróżników na szczyt Kasprowego Wierchu. Chętni będą mogli go oglądać przez 7 dni.
Dodatkowo 20 dziś między godziną 10, a 20 w wagoniku dostępne będą gogle wirtualnej rzeczywistości, które pozwolą odwiedzającym przenieść się na ośnieżony szczyt Kasprowego Wierch w środku lata.

Zwiedzających witają konduktorzy w oryginalnych strojach noszonych przez obsługę kolei linowej na Kasprowy Wierch tuż po jej powstaniu. Wydarzeniu towarzyszyć będzie plenerowa wystawa z archiwalnymi zdjęciami przedstawiającymi niesamowitą historię PKL. Dzięki zastosowaniu fotoplastykonu historyczne zdjęcia nabiorą trójwymiarowej głębi.- Nasz interaktywny wagonik, który podróżował po całej Polsce z okazji 80-lecia PKL, powrócił do Zakopanego. Wcześniej odwiedził Łódź, Kraków, Sopot, Poznań i Warszawę, gdzie chętnych do wirtualnej „przejażdżki” na Kasprowy Wierch nie brakowało. Uczestnicy podróży podkreślali, że wrażenia były niezwykłe – mówi Patryk Białokozowicz, członek zarządu PKL S.A.

opr.s/
zobacz także
komentarze
tm21.08.2016, 12:23
przynajmniej unika sie tłoku. Wirtualne nie jest złe.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl