21.08.2016, 18:09 | czytano: 1939

Zespoły biorące udział w MFFZG przeszły ulicami Zakopanego (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. Wielobarwny korowód zespołów uczestniczących w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich przeszedł ulicami miasta.
Dziś rano grupy wystąpiły w koncercie plenerowym na Gubałówce. Potem odprawiona została uroczysta msza święta, a po nabożeństwie zespoły przeszły tańcząc i śpiewając ulicami Zamoyskiego i Krupówkami.
W tej chwili w namiocie festiwalowym trwa koncert inauguracyjny. Na godz. 21.oo zaplanowano pokaz sztucznych ogni a potem - zabawę taneczną w wiosce festiwalowej.

Internauci mogą oglądać codzienne transmisje telewizyjne z koncertów odbywających się w ramach 48. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. Tego dzisiejszego oraz kolejnych.

Od poniedziałku do czwartku zaplanowane transmisje dotyczą wszystkich koncertów konkursowych i towarzyszących (o godz. 17.00 i 20.30). Natomiast w piątek 26 sierpnia o godz. 17.00 - transmisja Koncertu Finałowego.

Zaplanowanych jest kilkadziesiąt godzin bezpośrednich telewizyjnych transmisji internetowych. W tym roku festiwal pokazywany będzie za pomocą transmisji YouTube w jakości HD (http://festiwale.zakopane.pl/2016/festiwal-folkloru/aktualnosci/tv).

s/ zdj. Piotr Korczak
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl