01.09.2016, 17:36 | czytano: 5686

Witaj szkoło w Nowym Targu. Miejska inauguracja w "piątce" (zdjęcia)

Fot. Szymon Pyzowski
Szkoła Podstawowa nr 5 była miejscem miejskiej inauguracji roku szkolnego 2016/2017. Inauguracji towarzyszyło otwarcie nowego boiska sportowego.
W uroczystościach w "piątce" wzięli udział m.in. burmistrz Grzegorz Watycha, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Targu Bożena Bryl, radni, urzędnicy magistratu, dyrektorzy miejskich jednostek, nauczyciele, rodzice i uczniowie.
Uczniowie przedstawili z okazji inauguracji program artystyczny - o sporcie, z okazji otwarcia boiska, oraz patriotyczny, z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Po przecięciu wstęgi nowo wybudowane boisko poświęcił ks. wikariusz Daniel Tomczyk.

Podczas inauguracji głos zabrali m.in. dyrektor szkoły Krzysztof Kurańda, burmistrz, radny Gabriel Samolej, dyrektor kuratorium i dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Bolesław Bara.

Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego burmistrz Grzegorz Watycha skierował do nauczycieli, pracowników szkół, rodziców i uczniów specjalny list. Napisał w nim m.in. "W dniu dzisiejszym duża grupa najmłodszych nowotarżan po raz pierwszy rozpocznie naukę w I klasie szkoły podstawowej i gimnazjum. Dla pozostałych uczniów będzie to kolejny rok szkolnej przygody w dorastaniu i pozyskiwaniu jakże potrzebnej wiedzy, w wielu dziedzinach życia człowieka.

Dzień 1 września rozpoczynający rok szkolny obchodzony jest co roku także jako dzień historycznej pamięci całej naszej społeczności o tragicznych wydarzeniach jakie przyniósł wybuch II Wojny Światowej.

Radość uczniów ze spotkania ze swoimi kolegami i koleżankami, z nauczycielami łączy się więc w tym dniu z potrzebną refleksją o tym co było tragicznego w historii Rzeczypospolitej Polskiej i z nadzieją, iż przyszłość dla nas wszystkich i naszej ojczyzny będzie dobrym czasem.
W dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017 wszystkim uczniom życzę samych szóstek i zwycięstw w wielu konkursach przedmiotowych i zawodach szkolnych oraz zadowolenia ze spędzonego czasu w szkole.

Jestem przekonany, że w obowiązkach szkolnych z dobrą radą będą jak zawsze z Wami Wasi rodzice. Dziękuję im za to wspomaganie.

Nauczycielom, dyrektorom i pracownikom wszystkich przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponad gimnazjalnych życzę poczucia dobrze spełnianego obowiązku, wielu sukcesów swoich wychowanków, stałego doskonalenia swojego warsztatu pracy i tak potrzebnego każdemu z nas dobrego zdrowia.

Niechaj sukcesy waszych uczniów będą dla was najlepszym wynagrodzeniem za jakże trudną i odpowiedzialną pracę w zawodzie nauczyciela. Zapewniam, że władze naszego miasta będą Was wspierać w tej zaszczytnej, ale odpowiedzialnej misji przekazywani wiedzy i umiejętności naszym dzieciom".

r/sp/ zdjęcia Szymon Pyzowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
jula05.09.2016, 08:46
Świetny to ten pan był może kiedyś? Obecnie szkoda mówić! Szkoła ..............? Przyjdzie czas i może sprawiedliwe podsumujemy te wspaniałe rządy.
nowotarżanka04.09.2016, 11:31
Dyrektor ma gdzieś, jak wygląda, ma gdzieś, co inni powiedzą o jego rozpiętej marynarce, nieogolonej brodzie itp. Jedyne, czego nie ma gdzieś, to jego szkoła i uczniowie. I brawo za taką postawę! Cudowny człowiek, a jeśli komuś się nie podoba jego styl ubierania się, to niech się przejedzie do innych dyrektorów, oni może mają w nosie uczniów i ich dobro, ale za to prezentują się pewnie bardzo szykownie.
A dlaczego zawsze "piątka" w wiadomościach? Bo im się chce! I się starają! A w takiej np. trójce nie dzieje się kompletnie NIC, wystarczy porównać programy dodatkowe, w których szkoła bierze udział. Darmowe warzywa i owoce w szkole? W 5 tak, w 3 nie(a wystarczy się zgłosić...), mleko dla dzieciaków? W 5 tak, w 3 kiedyś było, teraz cisza. Stołowka- w 5 działa od pierwszego dnia szkoły, w 3 ....może w poniedziałek? Kto wie...
M.....03.09.2016, 21:50
Panie Dyrektorze jest Pan świetnym człowiekiem, a lekcje historii z Panem są niezapomniane. Miarą człowieka jest serce, a Pan ma je ogromne.
tom03.09.2016, 15:04
Drodzy komentatorzy. Nie chciałabym nikogo obrażać, ale nie mogę zrozumieć dlaczego dla ludzi wciąż liczy się tylko to, co można zobaczyć "gołym okiem". Nie znam dyrektora, ale po ludzku muszę stanąć w jego obronie, lepiej nie pisać nic, niż wypisywać takie obelgi. A może ktoś pomyśłi, co czuje człowiek, który czyta te komentarze na swój temat? Nie zapiął marynarki? No i co z tego. Liczy się to, że stara się wypromować swoją szkołę i zrobić tyle dobrego dla dzieci. Panie Dyrektorze życzę zdrowia i gratuluję!
do ekspertów mody02.09.2016, 12:38
Może to taki trend. Polecam fotki z obchodów rocznicy wybuchu wojny. Tam "nowy ulubieniec władzy" również paraduje w rozpiętej marynarce. Ale tego nie widzicie, bo RK jest pod ochroną? Odczepcie się od dyrektora piątki.
ewa02.09.2016, 12:01
dyrektor tragedia wyglad i zachowanie wstyd -----
Yeti02.09.2016, 11:53
Jak ten dyrektor wygląda. A tuba propagandy dalej porykuje w kierunku jedynie słusznej partii.
Normalny02.09.2016, 11:27
Dyrektor szkoły przemawiając w rozpiętej marynarce wyglądał bardzo niechlujnie. Kiedyś w 5-ce to był dyrektor. Miał klasę.
CIEKAWSKI02.09.2016, 08:47
Zastanawia mnie , dlaczego, jeżeli są uroczystości, to odbywają się tylko w Szkole nr 5?!! Przecież jest jeszcze Szkoła nr 6, np.Szkoła, która ma wywalonego dyrektora na etacie nauczyciela......Pozdrawiam.
WI TAJ SZKO ŁO01.09.2016, 23:17
Nie matoły nie cymboły
Idą sobie dziś do - szkoły
Niech ten horror się już skończy
Wcześniej zacznie , wcześniej skończy

Takie dzieci kanibale !
Nie uczyły się nic wcale
Interpunkcji -wymiar trzeci
JEDZCIE DZIECI
JEDZCIE , DZIECI

Pyta pani kto pamięta
Co nam dają dziś zwierzęta ?
Dzieci twierdzą że to bajka
Kura - daje pyszne jajka
Krowa -daje mleczko zdrowe
Świnia -zadania domowe

Szkoła bawi, szkoła uczy
To dlaczego Jasiu buczy ?
W pierwszy dzień ma odkrycia nowe
INNE DZIECI
MAJĄ WIĘKSZE
KIJEESZONKOWE
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl