14.09.2016, 10:46 | czytano: 3433

Rabka-Zdrój: drogowa ofensywa

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju zlecił kolejne remonty dróg na terenie miasta. W tym roku w uzdrowisku remontuje się wyjątkowo dużo dróg, w większości głównych i położonych w centrum. Roboty trwają niemal bez przerwy.
Niedawno zakończyły się remonty ulic Jana Pawła II, Kasprowicza, Chopina i Orkana na odcinku wzdłuż Parku Zdrojowego. Położono nowy asfalt, wymieniono stare lub wybudowano nowe chodniki. Kostką brukową wyłożono cały dworzec busów przy ul. Jana Pawła II i położony niżej miejski parking. Wcześniej przebudowana została droga do osiedla mieszkaniowego przy Orkana. Potem na zlecenie miasta wyremontowano też długi odcinek ulicy Gilówka boczna, dzięki czemu z rabczańskiego rynku można skrótem, teraz już po asfalcie dojechać do zakopianki.
Drogowa ofensywa trwa. Aktualnie remontowane są ulice Dietla, Polna, Norwida i Poniatowskiego. Roboty są w toku. Na ulicy Dietla robotnicy zrywają stare krawężniki. Na ul. Norwida położono już nowe krawężniki, a drogę podsypano tłuczniem - teraz czas na asfalt. Niebawem ruszy remont ulicy Polnej. Lada dzień wyasfaltowana będzie ulica Poniatowskiego. Nowy dywanik pojawi się na odcinku ponad pół kilometra.

r/ UM Rabka-Zdrój
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Magdziok16.09.2016, 20:41
brawo pani burmistrz za remonty
ObserwatoR15.09.2016, 12:57
zwrócić uwagę, jak wyremontowano styk ul. Kasprowicza i Sądeckiej
ehh15.09.2016, 00:04
u nas jeszcze miał duży wpływ na te remonty dotacje z uni na które miasto kolosalnie się zadłużyło na nastepane kilka dziesiąta lat , słomiane inwestycje ni jak nie pomogą niestety temu miastu , a na dokladke zafundowano nam inwestycje wspierające poszczególnych biznesmenów bez najmniejszych szans na zwrot włożonych funduszy a chyba taki jest zamysł stawiania kawiarni placów targowych czy innych lokalizacji pomijając sektor publiczny który tylko generuje koszty
gil14.09.2016, 22:07
No co jak co ale w Rabce drogi mamy w bardzo dobrym stanie oby tak dalej w przeciągu tych kilku lat coś się tu polepszyło
historia się powtarza14.09.2016, 21:06
Pani burmistrz na koniec swoich rządów wyremontuje Rabkę, a historia się powtórzy, tzn. w NT poprzednia władza porobiła modernizację jak teraz w RBK, następnie przegrała wybory, a ci co po nich przyszli naobiecywali gruszek na wierzbie głupiemu ludowi, a lud to kupił a teraz lud skrobie się po głowie jak mógł się dać tak otumanić i wydymać w kampanii wyborczej.
Jola14.09.2016, 13:30
A kiedy pojawi się chodnik na Poniatowskiego? I czy długo jeszcze będą dziury w jezdni na Tysiąclecia?
Maria14.09.2016, 11:07
No no, parę metrów na początku ul. Kasprowicza to nie cała ulica Kasprowicza, żeby nie było że już po remoncie!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl