14.09.2016, 19:59 | czytano: 2450

Powstaje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Dziś na terenie województwa małopolskiego ruszył program „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.” - Już teraz na terenie powiatu nowotarskiego każdy z mieszkańców może brać czynny udział w poprawie bezpieczeństwa, a mapa pozwoli na podniesienie jego poziomu w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu - tłumaczy Roman Wolski z KPP w Nowym Targu.
Jak dodaje rzecznik Komendy Powiatowej - "należy również pamiętać, że po zgłoszeniu zagrożenia za pomocą interaktywnej strony każda taka informacja będzie weryfikowana. Jeśli informacje się potwierdzą, Policja wprowadzi je wprost na mapy".
Informacje wykorzystywane w interaktywnej mapie zagrożeń opierać się będą na trzech filarach:
- w pierwszym filarze gromadzone są informacje z policyjnych systemów informatycznych;
- drugi filar to część interaktywna z bezpośrednim udziałem mieszkańców, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych;
- trzeci filar opiera się o informacje pozyskane od obywateli z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

Mapy zostały opracowane w oparciu m.in. o statystyki policyjne, a także na podstawie informacji przekazanych przez biorących udział w konsultacjach społecznych.

Na mapie znajdą się informacje m.in. o przestępstwach najbardziej uciążliwych społecznie: kradzież cudzej rzeczy, kradzież z włamaniem, rozbój, uszkodzenie rzeczy, wymuszenie, bójka, pobicie, uszczerbek na zdrowiu, oszustwo na wnuczka i na policjanta oraz przestępstwa na tle seksualnym, przestępstwa narkotykowe związane z posiadaniem i udzielaniem innej osobie środków odurzających lub substancji psychotropowych, przestępczość nieletnich, uwzględnione zostały także wybrane kategorie przestępstw gospodarczych, informacje o zagrożeniach w ruchu drogowym i wypadkach drogowych.

Podczas tworzenia mapy zagrożeń na terenie powiatu nowotarskiego przeprowadzono ponad 20 spotkań, podczas których mieszkańcy zgłaszali uwagi, mówili o potrzebach i zagrożeniach w swojej okolicy. W spotkaniach wzięło udział ponad 720 osób.

- Pamiętać należy, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Krajowa Mapa Zagrożeń bezpieczeństwa dostępna jest na stronie Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu oraz na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie - dodaje podkom. Roman Wolski.

opr. s/
zobacz także
komentarze
Info17.09.2016, 19:45
Polecam profil na FB. Miejsca w Nowym Targu Gdzie Można Dostać W...ol
Tak ?15.09.2016, 23:54
Czy bd oznaczone tereny na których atakują narodowcy tych biednych niewinnych ludzi?
500+14.09.2016, 22:52
Spotkania? 720 osób? Kłamstwo i nabijanie statystyk!!
PAN TO FLASZ14.09.2016, 21:06
A ja jestem najbardziej zagrożony
Ze strony mojej żony
Przecież to wszyscy wiecie
I to w całym powiecie

Bo z jej strony
To mamy
Gdy się za
INNYMI
OGLĄDAMY
Zobacz pełną wersję podhale24.pl