18.09.2016, 22:00 | czytano: 5674

Hokej: Superpuchar storpedowany przez mgłę

Superpuchar rozgrywany był w anormalnych warunkach. Nad taflą unosiła się gęsta mgła i sędziowie dwukrotnie przerywali mecz ze względu na bezpieczeństwo zawodników. Po konsultacji z przedstawicielem PZHL w 33 minucie i 4 sekundzie mecz przerwano.
 Z powodu mgły sędziowie w 28:19 sekundzie przerwali mecz ze względu na bezpieczeństwo zawodników. Receptą na „dolegliwość” miało być przygotowanie tafli na sucho. Na niewiele się to zdało. Nadal grano po omacku. Jak bramkarze widzieli krążki, które zmierzały w ich kierunku, to… ich słodka tajemnica. Na tafli rządził przypadek. Sędziowie nie widzieli spalonych. Po 4 minutach kolejny raz mecz został przerwany. Strażacy podjęli kolejną próbę usunięcia mgły dmuchawami, ale była nieskuteczna. Po chwili mecz został przerwany.

W pierwszej przerwie uhonorowano żyjących hokeistów, którzy 50 lat temu (7 lutego 1966 roku) zdobyli dla Nowego Targu pierwszy tytuł mistrza kraju.

TatrySki Podhale Nowy Targ - Cracovia 1:0 mecz przerwany w 33 minucie 4 sekundzie

1:0 Różański - Zapała - Haverinen (21:09)