01.10.2016, 14:00 | czytano: 4592

Odwleka się budowa skoczni narciarskich w Chochołowie

W tym roku gmina Czarny Dunajec nie otrzyma pieniędzy z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę dwóch małych skoczni w Chochołowie. Wszystko przez brak ekspertyzy dotyczącej osuwiska.
Jak się okazuje, wykonanie ekspertyzy osuwiska, które znajduje się w pobliżu góry Beskid, potrwa dłużej niż planowano. To właśnie w tym miejscu mają powstać dwie skocznie o punktach konstrukcyjnych K-30 i K-15.
Michał Jarończyk, sekretarz gminy Czarny Dunajec dodaje, że jeżeli tylko uda się dokończyć analizy struktury gruntu i ich wyniki będą pozytywne, gmina będzie chciała wybudować obiekt dla skoczków narciarskich. - Mamy gwarancje z ministerstwa, że budowa skoczni wraz z zapleczem i system naśnieżania została wpisana do wieloletniego planu inwestycyjnego resortu sportu – mówi sekretarz Jarończyk. - Przyznam, że to osuwisko rozbiło nasze plany, ale takie są wymagania, że specjaliści muszą je dokładnie sprawdzić. Osuwisko może być bowiem aktywne i wtedy nici z planów inwestycyjnych. Dlatego w tym roku zostaliśmy wykreśleni z ministerialnej listy – wyjaśnia.

Budowa skoczni kosztować ma łącznie ok. 5 milionów złotych. Z czego połowę musi dać gmina. Korzystać mają z nich przede wszystkim bardzo młodzi zawodnicy uczniowie szkół podstawowych. Obecnie muszą jeździć na treningi do Wisły albo Szczyrku. Małe skocznie w Zakopanem również wymagają remontu.

js/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Don Pedro04.10.2016, 20:33
Kolejny "świetny" pomysł na miarę lodowiska w Czarnym Dunajcu... Stoi to lodowisko i jest czynne od listopada do marca... Nie wszyscy k... chcą być hokeistami!!! Umiejętność pływania za to przydałaby się każdemu i można by z pływalni korzystać cały rok. Jeszcze ten niewypał się nie zestarzał, a tu kolejny świetny pomysł skocznia narciarska... Ile ludzi będzie z niej korzystało?! Jak daleko z Chochołowa jest do Zakopanego gdzie są skocznie? K... ludzie opamiętajcie się!!! Gmina Czarny Dunajec zawsze rywalizowała z Jabłonką, ale Jabłonka już dawno pozostawiła Dunajec z tyłu... Gmina z historycznymi tradycjami, a włodarze nie widzą nic poza swoimi interesami. Jakie to przykre... PS Przepraszam za mocne słowa, ale cholera człowieka bierze jak słyszy o kolejnych pomysłach UG w Czarnym Dunajcu.
józefa03.10.2016, 20:34
do ceper 2 świetnie powiedziane trwonią ogromne pieniądze na bzdury typu skocznia pieniądze które kiedyś trzeba będzie zwrócić ...sołtys który nic nie robi we wsi nie umie nawet zadbać o bezpieczeństwo starej skoczni ...powinny się tym trwonieniem pieniędzy zająć odpowiednie instancje w POLSCE MAM NADZIEJĘ ŻE KTOŚ WAS Z TYCH DROGICH FANABERI ROZLICZY
antybajka02.10.2016, 23:35
Panie Wójcie, litości! Zróbcie kanalizację, chodniki, a nie skocznie. Co to za pomysł. A i jeszcze zimy będą nie takie jak dawniej. Kto to w ogóle wymyśla takie idiotyzmy?
Memo02.10.2016, 21:53
Szanowni Włodarze, a moze w koncu zajmiecie sie ujeciem wody dla Czarnego Dunajca ktore od kilku lat juz obiecujecie a nie pierdolami typu skocznia narciarska...
ceper x 202.10.2016, 20:46
do 2 x cep Nieładnie jak się urzędnicy biorą za pisanie komentarzy
2 x cep01.10.2016, 22:17
Wam wiecznie nic nie pasuje z tego co jest robione w gminie.Niecierpliwe czekam co też malkontenci pokażą jak osiągną wreszcie pełnię szczęścia.
ceper x 201.10.2016, 18:19
Skoczni się wam zachciewa ,a w Zakopanem stoją gdyż nie ma pieniędzy na ich remont. Tam gdzie pieniądze czekają to nic nie robicie w tej gminie. Jest 60 milionów na obwodnicę Chochołowa to przez kilka lat nie zdołaliście przekonać ludzi to tej ważnej inwestycji. Gdzie gmina , gdzie władze gminy, gdzie Wójt i gdzie wreszcie Sołtys Chochołowa zwany pupilkiem i klakierem. Jeżeli te 60 milionów ucieknie to Wam nie zapomnimy . PIS zapowiada , że wybory samorządowe odbędą się na wiosnę przyszłego roku. Kanalizacji nie możecie zrobić w Chochołowie przez kilkanaście lat, a nasza kochana władza chce skocznie budować . Tak na marginesie Gmina Czarny Dunajec jest skanalizowana w około 20 % !!!!!!!!!!
kibic01.10.2016, 18:18
Od początku wiedziałem ,że to poroniony pomysł i sprawdza się .
e01.10.2016, 17:56
po co potrzebne i komu , dać biednym potrzebującym pieniądze .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl