02.10.2016, 12:40 | czytano: 1608

Minął termin składania wniosków do III edycji Budżetu Obywatelskiego

W tegorocznej edycji nowotarskiego Budżetu Obywatelskiego złożono 46 wniosków, w tym 23 dotyczące zadań w okręgu ogólnomiejskim.
"Wszystkie złożone wnioski przeszły pierwszy etap weryfikacji i zostały przekazane do merytorycznych Wydziałów Urzędu Miasta do oceny pod względem formalno – prawnym, praktycznej możliwości realizacji zadania w stosunku do planowanych zadań miasta, gospodarności możliwości finansowych i technicznych oraz rzetelności szacowanych kosztów" - informuje Urząd Miasta.
Ocena i weryfikacja wniosków potrwa do 11 października br.

Według zapewnień magistratu - "po zakończeniu prac zespół zadaniowy ds. Budżetu Obywatelskiego niezwłocznie przygotuje listę wniosków do zatwierdzenia przez burmistrza Miasta i opublikuje listę zadań dopuszczonych do głosowania oraz listę wniosków odrzuconych".

Głosować na projekty można będzie przez dwa tygodnie - od 14 do 31 października br.

Wyboru zadań do Budżetu Obywatelskiego dokonają mieszkańcy Miasta Nowy Targ, którzy w dniu głosowania ukończyli 16 lat. Głosować można na wybrane projekty zarówno przez internet jak i osobiście na kartach wydrukowanych ze strony internetowej lub pobranych w Biurze Obsługi Mieszkańców.
Szczegóły głosowania na stronie Obywatelski.NowyTarg.

s/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl