06.10.2016, 16:41 | czytano: 12808

Protestujący kupcy przyszli pod urząd miasta. Zarzucają władzom, że chcą zlikwidować jeden plac i stworzyć monopol (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski
NOWY TARG. Handlarze, którzy rano, razem z właścicielem i zarządcą placu targowego przy ulicy Ludźmierskiej, nie chcieli dopuścić inkasentów miejskich do poboru opłaty, blokując wejście na plac, po południu przyszli protestować do urzędu miasta. Spotkali się z nimi burmistrz Grzegorz Watycha i przewodniczący Rady Miasta Andrzej Rajski. Do kompromisu nie doszło.
Kupcy chcieli przede wszystkim obniżenia wysokiej opłaty targowej, jaką muszą płacić na placu przy ul. Ludźmierskiej. Przypomnijmy, iż decyzją Rady Miasta, kupcy z Nowej Targowicy, preferowanej przez miasto, najpierw nie musieli w ogóle płacić opłaty targowej, a teraz płacą stawkę kilkunastokrotnie mniejszą niż ci z zajezdni.
Kupcy skarżyli się, że nie stać ich na tak wysokie opłaty. - Żaden handlowiec tej stawki 8 zł za metr kwadratowy nie udźwignie - mówili. Nie podobało im się również, że inkasenci przyszli w obstawie policji. - Czy my jesteśmy przestępcami? - pytali.

- A czy państwo przyjechaliście na plac targowy, żeby handlować czy walczyć z inkasentami - odparł burmistrz, odnosząc się do faktu, że to kupcy blokowali inkasentom wejście na targowisko.

Protestujący pytali, dlaczego miasto nie pozwoli na równych zasadach funkcjonować dwóm plac targowym. - Dlaczego chcecie jeden plac zamykać, a drugi zostawiać. Gdzie tu sprawiedliwość - pytali. - Monopol nigdy nie służył niczemu dobremu. Warto to przemyśleć, czy nie lepiej by była konkurencja i wpływy z dwóch placów targowych. To chyba lepiej dla miasta, że będzie miało wpływy z dwóch targowic, a nie z jednej.

Burmistrz powiedział, że rozumie argumenty handlarzy, ale muszą oni też zrozumieć interesy miasta. Pytanie, czy w interesie miasta jest, by funkcjonowały w Nowym Targu dwie targowice. Ta wątpliwość, wyrażona przez Grzegorza Watychę, wywołała duże poruszenie wśród handlarzy. - Założenie było takie, że ma być jeden plac - przekonywał burmistrz. - Robienie problemów z wejściem inkasentów, z poborem, spowoduje, że kupujący się wypłoszą - ostrzegał.

Rajski tłumaczył, że miasto ogłosił konkurs na lokalizację targowicy. Także Tomasz Żarnecki miał możliwość wziąć w nim udział, ale tego nie zrobił. Były dwie kandydatury - na terenie starego tartaku i przy czyszczalni ścieków, i w konsekwencji wybrano tę drugą.

- Dlaczego nie może być tak jak do tej pory. My handlowaliśmy, płaciliśmy, urząd miał wpływy do budżetu i był spokój. Dlaczego pieniędzy nie mogą pobierać ci inkasenci, którzy do tej pory, tylko miasto wysłało swoich? Cały czas robicie wszystko, żeby nas zniszczyć - mówili.

Andrzej Rajski tłumaczył, że były zarzuty, iż opłaty na starej targowicy były pobierane nierzetelnie. Traciło na tym miasto, ponieważ miało z tego tytułu mniejsze wpływy. Pobór opłaty przez pracowników Zakładu Gospodarczego Zieleni i Rekreacji ma poprawić tę sytuację. - Chcieliśmy skończyć z patologią, jaka była na starej targowicy. Tam opłaty były pobierane w różny sposób - tłumaczył.
Przewodniczący dziwił się, że kupcy z Ludźmierskiej skarżą się na wysokość stawki, skoro od lat obowiązywała ona na starej targowicy i nikt przeciwko temu nie protestował. Działo się tak dlatego, że nikt jej nie egzekwował. Dodał jednak, że stawka zapewne zostanie obniżona. - W jakiej wysokości, to będziemy w najbliższym czasie rozważać - podkreślił.

Burmistrz Watycha przyznał, że sytuacja zrobiła się napięta. Jak dodał, sam nie jest w stanie podjąć żadnych decyzji, dlatego poprosił Radę Miasta, by zajęła się tym tematem. - Ja sam dzisiaj żadnych deklaracji ani decyzji podjąć nie mogę.

Na spotkaniu nie zapadł żaden kompromis. Kupcy dali wyraźnie do zrozumienia, że w sobotę nadal będą przeciwstawiać się pobieraniu opłat przez inkasentów miejskich.

- Będziemy walczyć. Poszliście na wojnę z panem Żarneckim, a my na tym tracimy. Nie dostaniecie ani złotówki, jeśli będziecie to robić na siłę - zapowiedzieli.

r/ zdjęcia Michał Adamowski
zobacz także
komentarze
Handlara12.10.2016, 12:40
SX dobrze gada !!!
-zwolnić z opłaty targowej
-zwolnić z płacenia podatku dochodowego
-zwolnić z płacenia podatku VAT
-zwolnić z wymogu posiadania kas fiskalnych

bo my Badylarze to święte krowy i nie będziemy utrzymywać panstwa nie możemy płacić żadnych podatków bo my pracujemy w trudnych warunkach w lecie bez klimatyzacji na placu a w zimę marzniemy bez ogrzewania .
Kolega Badylarza spod Krakowa12.10.2016, 12:30
Uczciwy sprzedawca @
Z tego co wiem to znajomy płaci tylko opłate targową 15 zł za dzień handlu żadne podatki dochodowe , żadne waty ich nie interesują i tak już od 26 lat a ubezpiecza sie w Krusie bo taniej .
nie chodż najarmark11.10.2016, 19:39
Zamknąć te jarmarki raz na zawsze. Gdzie urząd skarbowy, kto ze sprzedających ma kasę fiskalną. dlaczego sprzedający na placu nie płaci podatku dochodowego całymi latami. Jarmark miał sens gdy rolnik przywoził swoje płody rolne i sprzedawał je osobom mieszkającym w mieście. Po co handlować chińszczyzną na placu gdy w każdym sklepie tego od groma.
figi10.10.2016, 09:49
Do tych najmądrzejszych z tego forum. Proponuję zabrać stragan i rozłożyć się z nim na nowej targowicy. Zobaczycie wtedy jak jest tanio i jak jest przyjemnie. Jak kulturalnie jesteśmy traktowani i męczeni. Ale najlepiej wypowiadać się o czymś o czym nie ma się najmniejszego pojęcia. Ale to taka nasza podhalańska specjalność- sami znawcy tematu i eksperci.
========09.10.2016, 11:10
wreszcie nasze miasto ma porządny targ handlowy i o co tyle szumu,aż przyjemnie przejść się po takim targu.Ale rozrabiacze,którym wszystko będzie przeszkadzało NICZYM SIĘ NIE ZADOWOLA,a jest to robota p.Ż.Ludziska ogarnijcie się,my kupujący jesteśmy bardzo zadowoleni właśnie z tej targowicy.
głosy rozpaczy08.10.2016, 08:26
To że targowica będzie w innym miejscu było wiadomo od lat. Więc tak się stało, to że urząd wspiera swój projekt jest normalne. Chcecie mniejszych opłat, przenieście się tam gdzie zakładał plan, a nie jęczcie że macie płacić więcej, bo to żałosne.
beeeeeeeeeeeeeeee07.10.2016, 22:01
A może tak handlujący wzieli by się w końcu za jakąś uczciwą robotę , a nie tylko narzekali .
Uczciwy sprzedawca07.10.2016, 18:20
Protestujący-robicie wielkie halo bo w końcu urząd się za was wziął i musicie płacić. Wszyscy dobrze wiedza jakie robiliście przekręty na starej targowicy. Oszukujecie nie chcąc płacić podatków od wielu lat. Osoby wynajmujące lokale w mieście muszą płacić wysokie stawki za wynajem i zawsze dają paragony a wy oszukujecie urząd miasta, urząd skarbowy... Macie teraz problem, że nie jesteście traktowani na Ludźmierskiej tak jak na handlujący na Targowej. My uczciwi handlowcy od wielu lat jesteśmy gorzej traktowani! Zamiast mieć pretensje do wszystkich dookoła przestańcie oszukiwać.
......07.10.2016, 15:42
Ciekawi mnie jedno jest tyle osób narzekających na Nową Targowice dlaczego one nie przyjdą do urzędu na sesje i nie zgłoszą swoich uwag?
miras07.10.2016, 14:23
Rambo wróć pomóc handlującym
he he07.10.2016, 14:04
Panie Burmistrz i Panie Rajski ogarnijcie sie :)
nn07.10.2016, 13:51
a no podziekujcie panu Ż, bo mentalnie wszyscy wiedzieli,że nowy plac targowy bedzie kolo ogzyszczalni, nagle m-c przed otwarciem pż zaczął wyżucać wszystkich z zajezdni by otworzyć nowy plac tagowy, nie mam nic przeciw,ale niech się to odbywa zgodnie z zasadami prawa . Na starej targowicy pobierana byla oplata nie cyklicznie i to ok, teraz jak się chce to uporzadkować jest zle. Widocznie oplaca sie tam stać niejednokrotnie bezczynnie przez ileś godz. bo inaczej nie byloby tyle szumu i agresji
:)07.10.2016, 13:48
Precz z taka władzą!!!!!!!!!!
OBIEKTYWNY07.10.2016, 13:42
Panowie Radni według prawa wszyscy jesteśmy równi , więc proszę się zastanowić .

Nowa targowica 35 m x 0,50 gr =17,50 zł

PKS 35 m x 8 zł= 280 zł

Czy to jest normalne ?..........
kowa07.10.2016, 13:13
Pytanie? Czy do Pana Burmistrza jak i do Pana Rajskiego przychodzi policja po świadczenia!
D/D Precz z takimi włodarzami !07.10.2016, 12:30
Jeśli Miasto ma na nowej targowicy ok. 50% gruntu i zainwestowało w drogę to "ekonom" burmistrz powinien umieć policzyć że stawka 50gr za m2 na nowej targowicy jest optymalna lecz miasto powinno mieć udziały w spółce przynajmniej w wysokości 51 % aby mieć wpływ na to co się tam dzieje a dzieje się źle , natomiast na zajezdni miasto nie zainwestowało nic oraz nie posiada gruntów więc 20 gr za m? to jest maksymalna kwota jaka miastu przysługuje według logiki i sprawiedliwości .
Choć ja uważam że na prywatnym gruncie miastu nie przysługuje NIC !
Kwadratowa grzyfka07.10.2016, 11:51
KOD podobnie protestował"Żeby było tak jak było"
optymista07.10.2016, 11:31
Ludziska walczcie o prywatny plac Żarneckiego, jak wygra będzie to oznaczać że mozna bez problemu handlowac na prywatnych działkach i z oczyszczalni wracamy na naszą kochaną starą targowice! :) tam stawki mamy znane, staliśmy u ludzi lata, przyjmą nas z otwartymi ramionami. i skończy się wolna amerynkanka na Nowej Targowicy, którą powinny się zając jakies służby, bo to co tam sie dzieje to jedna wielka masakra.

z dawnej miejskiej targowicy teraz piekny parking jest handlowałoby się aż miło :D slumsow nie ma, swoje namiociki mamy i jedziemy z handlem! :)
Władza uderza do głowy a nawet przestawia w głowie07.10.2016, 11:25
Ci ludzie traktują urząd jak prywatny folwark nieudolnie zarządzany.
Pamiętajcie na swoim i za swoje każdy powinien robić co chce i jak mu się podoba !
Tak aby nie naruszać wolności i praw innych .
Natomiast urzędnicy i rada na siłę chce pomagać jednym kosztem drugich co jest nie sprawiedliwe ,głupie , wręcz podejrzane i dziwię się że jeszcze tego Prokuratura nie bada z urzędu.
Urzędnikom się poprzewracało w głowach i wydaje się im że mogą wpływać na wszystko a to jest działanie na szkodę Miasta oraz lokalnego biznesu i powinni za to odpowiedzieć !!!
Dodatkowo rozdają ziemie szemranym ludziom i chcą aby inni się podporządkowali wymuszają podległość a ma być Wolność zarówno gospodarcza jak osobista .
Trzeba Powiedzieć NIE !!!
ja07.10.2016, 11:04
mam dziwne wrażenie że najwięcej mają do powiedzenia ci co zajmowali się poborem opłat dla UM .
obiektywna07.10.2016, 09:45
Precz z włodarzami Nowego Targu.
mm07.10.2016, 09:40
uciecha ze znikly slamsy i co na krotko,dalej piekielko nowotarskie mysle ze b dobrze na handlu zna sie pan rajski i powinien to roztrzygnac po kupiecku nie robiac kupcom krzywdy,bo nowy targ utrzymuje sie z jarmarkow zarobek koronkowy i tyle miejsc pracy prosze o tym pamietac i nie bronic prywaty oni juz swoje kupki maja i nie zbiednieja jak obniza oplaty albo wcale nie wezma,niech placa za sprzatanie powodzenia kupcom
Fakty i Mity NT07.10.2016, 09:19
- Za jeden miesiąc z nowej targowicy wpłynęło 69 tysięcy zł. poinformowała Barbara Kryj Mozdyniewicz, naczelnik Wydziału Podatków i Opłat.
Co daje nam 138000 m2 miesięcznie, spółka nowa targowica pobiera 5 zł m2
kwota dla spółki to 690 000 miesięcznie ,rocznie to 8 280 000
kwota dla UM to 69 000 miesięcznie,rocznie to zaledwie 828 000
Zastanawiam się jaki był koszt wybrukowania placu kostką ?
Tylko tyle zrobiono dla handlujących
Zastanawiam się kto podpisał tak niekorzystne dla Miasta umowy ?
chandlujący na nowej targowicy07.10.2016, 08:35
musimy się trzymać razem bo inaczej nas zajadą .Miasto ma nas w d....e,na nowej targowicy robią co chcą bangladesz i woda po jaja.Zablokujmy miasto.
mamy Cie!07.10.2016, 08:32
Watycha zapewne pilnuje wlasnych interesow z odpowiednimi ludzmi w nt pragne przypomniec chociazby przetarg na plyte rynku...wybral o wiele mniej oplacalna oferte dla miasta a teraz mowi ze miasto musi zarabiac? Kpina...
bywający w NT07.10.2016, 08:14
Straszny bałagan w tym Nowym Targu i jakaś zazdrość zieje z wielu wypowiedzi. Czy p. Żarnecki ma aż tylu wrogów i dlaczego? Każdy, kto ma warunki i głowę do interesu, może przecież być przedsiębiorcą. O co chodzi z tym panem Żarneckim? Trudno zrozumieć!
obiektyw07.10.2016, 08:12
to za małe miasto na dwie targowicę jak była możliwość przejąć targowice Pan Ż miał to w poważaniu teraz wielce wojuje. - takka jest prawda i bardzo buntuje ludzi.
Mieszkaniec07.10.2016, 08:02
No moi drodzy na nowej targowicy płaci się 50gr za metr kwadratowy do urzedu.miasta plus 2.5 zł za metr kwadratowy spółce no to sobie obliczcie ile płaci się za miesiąc madrale a ci którzy mówią że stoimy z kawka zapraszam do spróbowania tego miodu a potem dopiero się wypowiadać.
)(07.10.2016, 08:00
Kupcy nie przesadzajcie marże macie takie że ho ho warzywa w sklepach o wiele tańsze, nie mówię o odzieży na każdym stoisku to samo z 300% marżą i wiecznie każdy jarmark narzekania że nic nie zarobili to po co stoicie zmieńcie pracę, nie kupuje na jarmarku.
:)07.10.2016, 07:57
Ludzie te dwie targowice to porażka dla mnie nowa jest super schludnie w razie deszczu nie musisz w gumowcach iść na targ, a zresztą jest to poroniony pomysł jeździć z jednej str miasta na drugą strata czasu i nerwów w korkach na waksmundzkiej jest dość miejsca dla wszystkich, ja jako klient wybieram to co lepsze dla mnie.
ehh07.10.2016, 07:53
w końcu jakieś rozsądne głosy pomijając @mła zagraniczny kapitał to nie zdrowa konkurencja żarnecki ma racje niestety

wiekszocc komentujących tutaj myśli ze na zajezdni płaci się z 24-32 zł za dzień a na nowej 3zł na dzień :) idelne porównanie do rynkowych bud i kawiarni tam um nie widzi problemu jak cena wynajmu w rynku może być niższa niż na zajezdni

i jak można twierdzić ze jeśli się ktoś pojawia na placu bez 200 zł w kieszeni jest nie poważny
Aurum07.10.2016, 07:40
Niech Miasto dalej utrudnia.
Jak Jabłonka wyda zgodę na jarmark w sobotę to do Nowego Targu nikt nie przyjedzie. Kupcy z Zajezdni nie pójdą na targowicę na oczyszczalnie tylko do Jabłonki, większość kupców z oczyszczalni też pojedzie do Jabłonki, a Ci co zostaną to nie będą mieli komu sprzedawać, bo Słowak do Nowego Targu nie przyjedzie tylko zatrzyma się w Jabłonce. I tak właśnie Władze Miasta zakończą jarmarki w Nowym Targu.
Tylko pogratulować głupoty.
Pytanie07.10.2016, 05:24
Tylko burmistrz z PISowskiego ramienia zrobi porzadek w tym miescie. Powskie sie nie sprawdzilo. Kradli na górze , kradna na dole. I jak wam w gebie lemingi ?
Olek07.10.2016, 01:23
na nowej targowicy ,też nie jest tak wesoło,płaci się już po 5 zł za m.od stoisk aże stoiska są duże bo z miejscem na samochód to niektórym wychodzi po 2500.00 na miesiąc,miało nie być podwyżek a tu prosze już za pażdziernik podwyżka ......a co będzie dalej,dwie targowice podzieliły Słowaków i ani na jednej ani na drugiej nie ma dobrego handlu ,powinin powstać jakiś związek kupiecki i zadbać o interesy handlarzy -zastanówcie się nad tym!!!!!!!!!!!
D/D To Rozbój Urzędniczy w Biały Dzień !!!06.10.2016, 23:54
248 zł m? powierzchni w skali miesiąca?!
To jest prowokacja!
To jest zdzierstwo!
To jest złodziejstwo !
To jest wymuszenie!
To jest jakiś haracz a nie opłata targowa !
To ma na celu wykończenie handlarzy i konkurencji !
Precz z takimi rządzącymi Precz!
WON z tego Miasta Szkodniki !
mła06.10.2016, 23:30
Standardowe miejsce handlu 3 metry na 3. 3X3x8=72zl nie wystawiam paragonu nie place podatku. Jesli nie mam utargu na czynsz i zeby handlwac to moze trzeba isc do pracy normalnej budowa wykonczeniowka a nie stac caly dzien z kawa w rece i narzekac. Z reszta kto broni klapka chyba go nie zna. Kawl ... Dwa jarmarki zdrowa konkurencja. Color park leclerk nie zdrowa ?
D/D To Rozbój Urzędniczy w Biały Dzień !!!06.10.2016, 23:10
Prosta matematyka podpowiada że stawki proponowane przez urząd są nie do przyjęcia są po prostu złodziejskie !!!
8zł za metr dziennie to stawka w najdroższych galeriach w Polsce proszę policzyć , Namiot 3x6m =18m2 + bus 2x5m+10m2 razem powierzchnia zajęta wynosi 38m2 x 8zł = 304zł za dzień handlu od godz 8 do 14 .
To jest chamstwo i bezczelność urzędników miejskich gdyż np lokale na rynku zostały wynajęte za ok 135zł za dzień za 100m2 lokalu +200m2 placu a na dodatek przedsiębiorcy który chciał zapłacić 2x tyle odrzucono ofertę bo jak powiedział burmistrz by tego nie zarobił , Natomiast za stragan na zewnątrz chcą 304 zł za 38 m2 przeliczając na miesiąc była by to kwota 9424 zł nie do przyjęcia i to na placu własności prywatnej i nie tylko na zajezdni lecz w całym Mieście poza Faworyzowaną spółką nowa targowica. Na to nie może być zgody to jest hochsztaplerstwo włodarzy, nadużycie władzy !!!
Tomek i Jacek ratujcie tych ludzi przed niekompetentną bandą naciągaczy którzy chcą zniszczyć ludzi próbujących uczciwie zarobić .
Wolność Tomku w swoim domku Powodzenia !!!
PS.Na wyraźne żądanie każdy musi opuścić teren prywatny jeśli tego nie zrobi jest to przestępstwo naruszenia miru jeśli jest to urzędnik to przekracza uprawnienia więc Gońcie ich z prywatnej własności WON !
D/D
Am06.10.2016, 22:24
Nikt nie zauważa jednego. Możemy handlować cały tydzien, plac otwarty tylko czynsz sredniego stanowiska czy na Zajezdni czy na Nowej Targowicy bedzie nam nie osiągalny. Niech gmina pomnoży i własciciele koszt jednego dnia razy 25 dni gdybyśmy chcieli stać. Wynik sami sobie obliczycie.
sofi06.10.2016, 22:20
dlaczego do cholery twierdzicie ż handlujący nie chcą płacić opłaty targowej chcemy chcemy jeszcze raz chcemy tylko w takiej samej wysokości co lepszy sort z targowicy. Nie do pojęcia że w jednym Mieście Nowy Targ opłata 0.50 dla lepszych a 8 zł dla gorszych nigdzie w całej Polsce tak nie ma.
Am06.10.2016, 22:18
niech Włodarze Miasta Nowy Targ wyliczą za ile wynajmują lokale. Tylko w skali miesiąca!!!!!!!!!!!! nie dnia. o tym nikt nie mówi
"06.10.2016, 22:13
Kupieckie miasto Nowy Targ wzorem innych polskich miast w celu utrzymania tradycji i pomocy drobnym przedsiębiorcom w konkurowaniu z wielkimi galeriami i hipermaketami rezygnuję z pobierania opłaty handlowej
Wow06.10.2016, 22:08
I znów opieszałość władzy spali jak niedźwiedzie 4 miesiące i gdy handlujący ledwie egzystując doczekali października liczyli na zarobek przyszli zabrać im ostatni grosz ,przecież jakby to było w czerwcu to kazdy handlujący wiedziałby gdzie stoi i na czym którym placu stoi
Sx06.10.2016, 22:03
Handlujący przestańcie krzyczeć ,bo żaden urzedas was nie wysłucha ,złóżcie sie po 5 ,10zl. Miesięcznie i wynajmijcie jakiegoś dobrego mecenasa najlepiej z poza nowego targu ,bo tam nikt nie zacznie z urzędnikami ,bo to są układy i układziki ,burmistrz marionetka i radni ktorzy pod pretekstem budowy obwodnicy oddali grunty i kasę w prywatne ręce ,a teraz niby szukają opłaty ,wiec w końcu bez względu na którym placu handlujecie potrzebujecie reprezentantów ,których ktoś wysłucha ,bo wy to jesteście w ich oczach tylko przeklinajacy ,krzyczący idioci i dziady z którymi nie warto normalnie rozmawiać
wedy06.10.2016, 21:54
A tak prawdę mówiąc ...bardzo proste rozwiązanie ...CZAS !!!!
Dlaczego nie pozostawić dotychczasowych warunków ...????
Po co policja ,telewizja ,....????

Zostawcie TOOO !!!!!
CZAS ...wszystko ZWERYFIKUJE !!!!!
NIEPOTRZEBNE są te wszystkie "przepychanki i przegadywania "....

Pozdr . wszystkich (i życzę .....mniej emocji ...więcej SZACUNKU ...dla wszystkich ...)
kiero06.10.2016, 21:51
To sa wszyscy handlujacy z Zajezdni, czy tylko garstka znajomych P.Ż i P.D, którym naobiecywal góry, dla mnie to jest czysta kpina to co robi garstka stalych gosci, normalni goscie ktorzy chca handlowac nie maja czasu na takie scenerie. A poza tym to jest smieszne, ze jest ustalone jedno miejsce handlowe,a jakis p*** wprowadza swoje zasady, bo mu jeszcze mało? jutro idżcie handlowac na plyte rynku!!!!!!!!!!
Artur06.10.2016, 21:46
Do amerykanin.
A kto do cholewy za nas placi podatki i zus?? Moze ty amerykaninie od siedmiu bolesci. Wy z urzedu miasta( celowo pisze wy) bo urzednikami to was nazwac nie mozna. My chcemy placic bo przeciez placilismy tylko ze te 8zl za m/ kw jest nie do udzwigniecia wiec pozwolcie nam pracowac i zarabiac. Nas intetesuje jarmak na zajezdni jak na nowej ludzie placa po 30tys to ich sprawa my takich pieniedzy nie damy. Przyjdzcie w sobote po normalna stawke to oporu nie bedzie . nie ustapimy panie burmistrzu nie damy sie wygrysc. A w sobote tez beda media macie posprzatane juz panowie. Rozgladajcie sie za robota bp za dwa lata juz siedziec na stolkach i gnebic nas nie bedziecie. Zawsze mozecie przyjsc i handlowac na nowej lub na zajezdni radni i pan panie burmistrzu.
wedy do ehh06.10.2016, 21:37
ale były równe stawki ...
wedy do widać06.10.2016, 21:30
nie ciesz się czyimś 'nieszczęściem'.....,bo może przyjść 'TO'...do Ciebie ....i to szybciej nisz myślisz.....
Miejsce się zawsze znajdzie .......zobaczymy w styczniu ,lutym jak słowaka jest mało.....
Znasz takie powiedzenie ..."małą łyżeczką ....."
Pozdr.
KOD06.10.2016, 21:29
Przypominam Burmistrzowi że wywodzi się z Platformy Obywatelskiej i powinien wiedzieć co to jest konstytucja którą jego Partia broni Wszyscy
obywatele są równi prawem wiec dlaczego takie opłaty! Pan jest nie wiarygodny i oszukał wyborców z parkingami pluł Pan na Fryźlewicza takim ludziom się nie wierzy tym bardziej ze się mienią katolikami. I niech Pana szkoli Żarnecki a najlepiej uprawiać szczaw .
Koko06.10.2016, 21:27
Zapraszamy was wszystkich handlujących na zajezdnii na nową targowice tam za 50groszy macie plac z kostki wraz z basenem w którym poplywacie ,bo jest to basen nowoczesny z wodą termalną która nie śmierdzi tylko smród jest podawany z wiatrem co jakiś czas ze stworzonego obok targowicy gospodarstwa agroturystycznego ,a zatem krakowiacy i przyjezdni do dekathlona po namioty i śpiwory i do nowego targu na wczasy aby spędzić wczasy w górach i połączyć przyjemne z pożytecznym ,a jeszcze zapomniałem na przyszły tydzień leją asfalt w klikuszowej czyli dodatek do wakacji darmowe stanie w korku na Zakopiance jednym słowem wczasy plus handel al,inclusive
smutnaprawda06.10.2016, 21:12
Bałagan bo 2 targowiska, bałagan bo władza nie potrafi ludzi do siebie przekonać lub zmusić, bałagan bo jeden "biznesmen" wodzi za nos całe miasto i w przypadku targowicy jak i colorparku. Jeżeli podliczyć koszta ponoszone przez mieszkańców przez ten bałagan, nieudolność wyszło by, ze lepiej było na burmistrza w brać szympansa a za radnych stado pawianów. Mniejsze by były straty.
Salomon06.10.2016, 21:08
W 2012 przewidywano targowicę na zajezdni PKS -(podhale24 z 24-11-2012 -Co z nową targowicą ?) Dlaczego urzędnicy uważają że wiedzą lepiej świat się zmienił i choć Żarnecki późno się zdecydował to trzeba ten problem albo natychmiast załatwić albo zostawić w spokoju .Rynek już sam zweryfikował że obie lokalizacje funkcjonują poprawnie i się uzupełniają.
Pomysł wyprowadzenia targowicy z Bereków wypalił i to też dzięki między innymi Żarneckiemu .Toż to sukces o który chodziło od lat.Czego jeszcze chcieć. Opanujcie się.Wszyscy.
Teraz zamiast współpracować to wszyscy jątrzą i podsycają konflikt.
Handlara06.10.2016, 20:52
Do widac - jak nie masz zadan i nie umiesz walczyc o swoje to siedz cicho i dawaj dalej w kieszen prywaciarzom. Przez takicch jak ty potem jarmark sie psuje. Jak godzisz sie na wszystko co ci pod nos podsuna to sie godz, ale skoro mam placic to i wymagac bede.

Manius - haha trafiles w samo sendo haha :D
icek06.10.2016, 20:50
a komu to 2,5 miliona ukradli ?? nie poborcy targowemu ??- to była własnie lewizna z targowicy
Amber Gold06.10.2016, 20:45
do tej pory był monopol = 1 targowisko i nikomu to nie przeszkadzało
Didi06.10.2016, 20:38
Miasto oddało 5 hektarów na oczyszczalni za darmo,a tam miało byc tanio ,a juz od września opata do miasta od października podwyżka i tak bedzie bez końca ,a handlujący zapłacą ,bo nie mają nikogo po swojej stronie tylko między sobą dużo mówią ,miasto ich zlało i póki nie założą jakiegoś stowarzyszenia tak bedą gnębieni i szykanowani ,aż ich wykończą .I jeszcze jedno za dzisiejszy handel na oczyszczalni honorowi biznesmeni powinni zwrócić opłatę ,bo to nie był nowoczesny plac targowy tylko jezioro łabędzie ,a na pytanie o odśnieżanie placu usłyszeli ,ze płaca za wynajem placu ,a nie za odśnieżanie i jak polopatuja sami to dla zdrowia rozumiem ,ze śnieg spadł w nocy ale go zapowiadali, u Pana Bąka staliśmy dwadzieścia lat i nigdy nie zaskoczyło go nawet dwa metry śniegu
mieszkaniec06.10.2016, 20:32
Handlarze na spotkaniu stwierdzili, że nie będą płacić opłaty targowej. Trochę się dziwię bezradności urzędu, bo sprawa wydaje się dość prosta, w piśmiennictwie i orzecznictwie opłata targowa uznawana jest za podatek, a więc do niepłacących ma zastosowanie art. 57 ewentualnie art. 77 kodeksu karnego skarbowego, wysokość grzywny w 2016 r. nałożona mandatem karnym nie może przekroczyć 3 700 zł. Wystarczy więc poprosić o współdziałanie organy skarbowe, a klapkowi i handlarzom odechce się "buntu".
?06.10.2016, 20:21
Miastowy z tak wielką nieznajomością sprawy/ faktów i przepisów nie wypowiadaj się bo śmiech straszny
yhm06.10.2016, 20:18
M53, no widzisz... guano wiesz i się wypowiadasz...w galerii płaci się za całą powierzchnię handlową a na placu handlowym tylko za zajmowane miejsce. Ktoś już wpadł na pomysł żeby klapkowi zmierzyć ten plac i tak jak chcecie niech zapłaci od całej powierzchni.
Maniuś06.10.2016, 20:17
Jak tam na nowej targowicy? Wyciskają was jak cytrynę? Dużo jeszcze tego soku wam zostało? Musicie też powalczyć o swoje bo jak się teraz nie zbuntujecie to zostaniecie zajechani jak stara kobyła.
xvxx06.10.2016, 20:10
@:)


żal mi Cie
bb06.10.2016, 20:09
kupiec do bb, nie, ale chciałbym żebyś nauczył się czytać ze zrozumieniem...
ehh06.10.2016, 20:07
wedy, ty /.../ udajesz? Jak niby było na starej targowicy? Była konkurencja w ilości targowic? Jaja sobie robisz?
figi06.10.2016, 20:07
Poczekamy, zobaczymy. Zmieni się władza i uchwali stawki po 5 lub 8 złotych na nowej targowicy to zobaczymy jak wtedy będziecie rozmawiać.
bb jesteś skończonym /.../
:)06.10.2016, 20:03
Trzymający kciuki...hahahahahahaha:D:D:D:D:D:D
figi06.10.2016, 20:01
Staś, mądralo, kup grunt zrób sobie placyk i zaproś handlujących a potem inkasentów żeby bez żadnej inwestycji spili śmietankę po twojej robocie.
Ale zresztą szkoda gadać bo widzę że /.../
:)06.10.2016, 19:56
:) socjalizm, nie ma problemu, zmierzy ci się działkę i za każdy metr2 zapłacisz 8zl skoro wykorzystujesz ją do handlu.
tubylec06.10.2016, 19:56
Szkoda,że burmistrz i radni nie odwiedzili tej wspaniałej Nowej Targowicy -gdzie handlujący stali dziś w wodzie po kostki a kupujący w ogóle nie mogli dojść do wielu straganów za które słono zapłaciliśmy-tak ma wyglądać nowoczesne miejsce handlu-kpina!!!! Popieram handlujących na zajezdni niech walczą bo z nami spólka nowa targowica robi co chce(dzisiaj mam stanowisko za3-4 jarmarki już go nie mam bo nie stać mnie zapłacić tyle co oni chcą)- takie targowisko zgotowała nam nasza nowotarska władza !!!
do M5306.10.2016, 19:52
Właśnie udowadniasz, że "nic z tego nie rozumiesz".

Najpierw krzyczysz, że ktoś chce wejść na prywatny teren pana Żarneckiego, a zaraz potem domagasz się, żeby "Miasto zajęło się starym jarmarkiem i doprowadziło do sprzątnięcia tego co pozostało". Tak GENIUSZU też są prywatne tereny.

Czyli co? Jedne są bardziej prywatne od innych? I to jest właśnie ta wasza pokręcona logika.
widać06.10.2016, 19:52
handlara, i jeszcze frytki do tego? O miejsce trzeba było się starać kiedy były oferowane...ale nie wy myśleliście że z klapusiem wygruchacie wszystkich :D to teraz macie co macie, czyli coraz mniejsza ilość kupujących,slumsy i miejsca tylko takie jakie zostały, i jeszcze masz czelność mieć jakieś żądania???
Miastowy06.10.2016, 19:50
Lobbowanie radnych i burmistrza Nowej Targowicy to sprawa dla CBA. Kontrolują teraz wiele instytucji dlaczego nie mogliby sprawdzić drogi do targowicy,zmiany planów i budowę restauracji, pasażu itp.Niech sprawa się wyjaśni poprzez zewnętrzną kontrolę! Może pan Żarnecki złoży zawiadominenie o możliwości popełnienia przestępstwa przez włwdze N.T?Wszyscy poznają wyniki kontroli i po krzyku.
M5306.10.2016, 19:42
Nic z tego nie rozumiem -jeżeli na prywatnym terenie Pan Żarnecki prowadzi swoją działalność podnajem placu do handlu to płaci z tej działalności podatek a dlaczego miasto chce to robić po raz drugi ,opłata targowa to forma podatku to nic innego jakby inkasenci poszli do galerii i pobierali opłatę od tych co wynajmują boksy handlowe czy usługowe gdzie tu logika!!!! tylko tam musieli by być codziennie.
Miasto niech lepiej zajmie się starym jarmarkiem i doprowadzi do sprzątnięcia tego co pozostało bo to straszy -wizytówka Nowego Targu.Uważam iż pobieranie opłaty targowej może być prowadzona na terenach miejskich.
czytajcie a znajdziecie06.10.2016, 19:38
Jeśli Moderator pozwoli chciał zamiescici link do serwisu gdzie Pan Żarnecki mówi dlaczego nie brał udziału w przetargu na budowe targowicy.

"- Ale przecież mógł pan wystartować w przetargu na targowicę. Tymczasem były tylko 2 oferty.

- Jeśli widziałem, jak spółka Nowa Targowica deklaruje, że wpłaci miastu już po roku działalności 3,5 mln zł, rok później 5,4 mln zł, a dwa lata później 8,3 mln zł (o czym pisaliście w Tygodniku Podhalańskim), to uważałem, że nie byłbym w stanie tego osiągnąć. Jeśli mam składać deklarację, to jakbym umowę podpisał. Więc nie brałem tego w ogóle pod uwagę. A nie było wtedy mowy, że miasto wybuduje inwestorowi drogę za 2 mln zł. Ile dziś miasto ma wpływu z nowej targowicy? Ani złotówki. A w przyszłości szacuje się je na 100-200 tys. rocznie. To gdzie te miliony? Kiedy ta droga się zwróci?"

http://www.tygodnikpodhalanski.pl/n/34147
lolek06.10.2016, 19:37
Do bb... Nie jestem wredny ale mozesz jutro byc bezdomny, bez pracy i bez zarcia i Twoje dzieci o ile je masz! Wiec nie mow co kto ma robic ino patrz do swojego gniazda! Na oczyszczalni dzis kazdy nazekal ze stoi w tych luksusach w wodzie i sniegu po kolana. A Pan H... Powiedzial ze jak sobie zaplaca to plug przyjedzie a takie pieniadze biora!
Amerykanin06.10.2016, 19:32
Handlowcy nie płacą podatków ani składek zus więc niech chociaż płacą za stanowisko !!! Proponuje na czele z inkasentami nasłać policję skarbową na tych ,,Handlowców"
kupiec do bb06.10.2016, 19:19
a ty byś chciał zagraniczną galerie co ulice.
Miescon06.10.2016, 19:11
Prawda jest taka po pierwsze panowie bisnesmeni skupywali działki od ludzi za bezcen na za***u a potem ktoś lobbował za tym miejscem na targowice.Po drugie Deje jakby nic nie miały ze starej targowicy to by się jej tak nie trzymali rękami i nogami przez tyle lat.Po trzecie miasto jak była straż miejska to dostawała podwójny haracz bo karali mandatem a potem jeszcze trzeba było zapłacić opłatę targową . Po czwarte albo zrobić jedną stawkę dla wszystkich targowisk albo je zlikwidować.
jaga206.10.2016, 19:07
Jaki wlaściciel tacy handlujący. Pieniacze
Klientka06.10.2016, 18:59
Sx dobrze gada !!! polać mu
powinni zwolnic handlujących i zostawić tylko hipermarkety z miłą obsługa gdzie można przymierzyć majtki i spodnie bez wystawiania tyłka na pośmiewisko innych handlowców i kupujących tylko fajnie w ogrzewanej przymierzalni z lustrem
Ginekolog06.10.2016, 18:54
Jarmaki Kiermasy itp. już dawno powinny znikać z polskich miast to jest szara strefa nikt tam niema kasy fiskalnej a zarabiają niektórzy więcej niż ja ! w żadnym cywilizowanym kraju nie ma czegos takiego noo ...sa jakeś Jarmarki ale raz w roku a nie takie dziadostwo jak w PL codziennie w innym miescie blokują korkują droge SK i inne narodowosci
Mieszkanka06.10.2016, 18:52
Ja jestem za jedną targowica.... Przy oczyszczalni!!! A nie robić slamsy na Ludzmierskiej!!! Właśnie pokazali handlujacy swoim zachowaniem co reprezentują... Na ludzmierska poszli sami /.../

Naruszenie regulaminu. Moderator.
taki06.10.2016, 18:51
Dwie targowice w takim małym mieście to absurd! NA nowej jest jeszcze dużo wolnych miejsc, jest czysto i schludnie. A na Ludźmierskiej mamy nowe slamsy! Nie wspomnę o utrudnieniach w ruchu ulicznym! Po co nam to wszystko? Na nową targowicę jest lepszy dojazd, nie powodujący korków w mieście. Czy to nie przemawia za tym, by zlikwidować to dziadostwo na Ludźmierskiej?
handlara06.10.2016, 18:50
do bb i reszty: jezeli miasto zagwarantuje nam dobre miejsca na nowej tarowicy a nie na jakims za..iu i faktyczna oplate 50 gr za metr a nie placenie "pod lada" po 30 tys to bardzo chetnie pojdziemy i stworzymy jedna targowice. ale to co sie wyprawia na nowej targpwicy jest chore miasto ma tam najmniej, wszystko to prywatne działki na ktorych zada sie od handlujących grubych tysiecy za miejsce, ale co wy mozecie o tym wiedziec ktorzy nie handlują. nie męrdkujcie i nie wypowiadajcie sie jak mało o sprawie wiecie
wedy06.10.2016, 18:43
do fijos....Jak się wszyscy przeniosą ...to nie będzie problemu .....ale nie będzie konkurecji ...wówczas za może pół roku ......urząd sobie pomyśli ,kupcy nie mają gdzie iść .......to niech zapłacą nawet po 15 pln za metr ..a co tam ...i tak nie pójdą ,bo gdzie ..???
Przemyślcie to ...
kupiec do fijos06.10.2016, 18:43
trzeba było dzisiaj zobaczyć te cywilizowane warunki .woda po kostki za duże pieniądze,
go06.10.2016, 18:42
Czrmu miasto wspiera jeden podmiot gospodarczy?czy na nowej targowicy place mają radni?nikt nie chce odpowiedziec na to pytanie.
ehh06.10.2016, 18:26
z tego co mówi burmistrz handlarze mają płacić i nie pyskować bo jeszcze pogorszą sytuacje a może kiedyś tam szanowni urzędnicy pomyślą o zmianie stawek , gdyby nie raban który zrobili czekali by miesiącami na zainteresowanie się tematem idiotyczne argumenty ze strony rządzących a na deser argument główny stawki na poprzedniej targowicy były takie same ale nikt ich nie egzekwował , kabaret na kolkach a burmistrz jeszcze wprost mówi ze on nic ine moze zrobic to od czego on tam jest , zakladali nowa targowice to sie wszystko dało i na wszystko mieli pomysły a tu zonk :D
STAŚ06.10.2016, 17:57
Nie dostaniecie, ani złotówki !!? Bardzo dziwne. Przyjdę do piekarni, brata Żarneckiego i za bułki nie zapłacę. Ciekawe, co będzie ?!!
Trzymający kciuki06.10.2016, 17:54
Szacun dla handlujących na zajezdni nie możecie teraz odpuścić. Sprawę musicie doprowadzić do korzystnego dla was rozwiązania nawet jeśli trzeba sprawę skierować do europejskiego trybunału sprawiedliwości. To wy wybieraliście burmistrza i radę to też można ich również odwołać. Oni mają być dla mieszkańców a nie przeciwko. Nagłaśniajcie sprawę. sprowadzcie telewizję, zamiast płacić inkasentom-wynajmijcie adwokatów! My mieszkańcy N.T trzymamy za was kciuki. Powodzenia!
Pisiarz06.10.2016, 17:45
I takiego macie burmistrza . Nic nie moze watycha ha ha he he hi hi , wiadomo ze zPO.
kupiec06.10.2016, 17:42
handluje na nowej targowicy, ale jestem z wami nie podawajcie się.niech jest sprawiedliwie.
bb06.10.2016, 17:22
JPD....od 10 lat jest mówione o tym że starą targowicę trzeba przenieść w inne JEDNO miejsce... miejsce ustalone i nagle następuje "przebudzenie klapka" i bandy debili co nagle chcą żeby handel był na "każdym rogu"... Było mówione/ i ustalone że na miejscu które wskaże MIASTO będą preferencyjne stawki ? BYŁO! Było mówione i ustalone, że tak jak w innych miastach w Polsce w celu uporządkowania handlu na pozostałym terenie będą duże stawki -BYŁO! Więc krótko - w@$#%#@ć ! Grunt się wam pali pod nogami bo kupujących nie ma a samo miejsce to taki sam bangladesz jak na starym jarmarku tylko przeniesiony w inne miejsce. Władze - olać "protestujących" a raczej roszczeniujących, nasłać tam policję skarbową, wyremontować chodnik na ludzimierskiej(koniecznie z ogrodzeniem) i za miesiąc - dwa problem się sam rozwiąże.
Go06.10.2016, 17:19
Czy radni mają działki na nowej targowicy?jeśli tak to jak mogą podejmować decyzje w sprawie jarmarku zajezdnia?oczywiste jest ze będą bronić swoich interesów.
baciok@06.10.2016, 17:17
To jest anarchia.
Sx06.10.2016, 17:10
Dobra rada ,panowie radni ,aby jarmark istniał jak najdłużej w tym handlowym miescie należy wzorem innych miast zwolnić handlujących z opłat targowych ,a zysków szukać z powstałych hipermarketów ,które sprowadziliście do miasta ,aby zniszczyć jarmarki
KNT06.10.2016, 17:09
Dlaczego Pan Ż nie wystartowal w przetargu?????Bo to kawa......... ******
:) socjalizm06.10.2016, 17:06
Czuli mam rozumiec ze na moim prywatnym terenie ma przyjsc inkasent z zieleni i zarabiać na tym ? Rządzicie się jak na swoim. Ludzie nie dajcie sie, a wywalczycie zniesienie opłaty targowej.


Tłumaczenie że miasto traciło na opłacie jest śmieszne.

-Kawiarenki ok 800 tys
-Nowy samochód dla UM ok 80 tys
-Kredyt na budowe drogi do Nowej targowicy (prosze przeczytac uzasadnienie na drugies stronie pdfa)
http://www.nowytarg.pl/dok/urmp/2015_urmp_014_016.pdf

Kawiarenki i samochód to były pewnie niezbedne wydatki .
A kredyt na budowe drogi do nowej targowicy budowanej przez prywatna osobe, który bedzie spłacany z naszych podatków. Jak to brzmi :/
qwerty06.10.2016, 17:01
nie rozumiem jednego dlaczego jak kasował inkasent z ramienia Miasta i pobierał po 8 zł za metr to go wpuszczali a teraz miasto to samo robi to jest lament i biadolenie ??? Przecież stawka została ta sama . Nie pasuje handlarzom to pakować manatki i przejść gdzie stawka jest po 50 gr . Życze i mam nadzieję że ten pseudo plac targowy szybko opustoszeje i wszyscy będą w jedny miejscu handlować a nie robić bajzel w całym mieście .
Pato_log06.10.2016, 16:57
Ja popieram całkowicie te działania które prowadzi UM.Proszę nadal to robić macie na to przyzwolenie zwykłych wyborców.
fijos06.10.2016, 16:54
Szanowni Kupcy. Jaki problem Przenieście sie na nowa targowice i brdziecie mieć taniej. Co wy tak za tym Żarneckim . Patrzcie swojego interesu, a nie interesu Żarneckiego. Nie widzicie tego, że jesteście marionetkami w jego rękach? W#iekszośc kupujących odwiedz jednak Nowa Targowicę. Chcecie dobrze sprzedawać do si ę przenieście . Tam są lepsze, cywilizowane warunki. Żarnwecki da sobie radę , jak mu nie bedziecie potrzebni to was oleje. Kapuchy ma 2w cholere , to nie zginie a wy możecie zostać dziadami.
m.....a06.10.2016, 16:54
Burmistrz robi wszystko żeby przekreślić swoje szanse na kolejną kadencję.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl