14.10.2016, 12:30 | czytano: 1421

Podhale: rządowe i wojewódzkie propozycje dla hodowców owiec i bydła

Przeciwdziałanie spadkowi pogłowia bydła i owiec na terenie Podhala, przedstawienie „Paktu dla obszarów wiejskich” i innowacyjnych rozwiązań co do uboju zwierząt oraz produkcji i promocji lokalnych produktów ziem górskich - to jedne z głównych tematów otwartego posiedzenia Komisji Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich Sejmiku Województwa Małopolskiego, które odbędzie się w Nowym Targu i Dursztynie.
Posiedzenie komisji odbędzie się 19 października o godz. 11.00 w siedzibie Regionalnego Związku Hodowców Owiec i Kóz w Nowym Targu), a po zakończeniu części pierwszej przeniesie się na bacówkę do Dursztyna.
Posiedzenie Komisji KRM SWM jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych problematyką ziemi podhalańskiej i wnioskujących.

W programie posiedzenia są następujące punkty:

I część Komisji KRM SWM:

1. Otwarcie posiedzenia oraz przyjęcie protokołu z posiedzenia Komisji Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich SWM w dniu 25 sierpnia 2016 roku.

2. Przedstawienie propozycji rozwiązań odnośnie „Paktu dla obszarów wiejskich”. Referuje Przedstawiciel Administracji Rządowej.

3. Przeciwdziałania drastycznemu spadkowi pogłowia zwierząt trawożernych ze szczególnym uwzględnieniem bydła i owiec na terenie Podhala zawartych w Strategii Województwa Małopolskiego do 2020. Referuje UMWM.

4. Wnioski co do wsparcia rozwoju chowu i hodowli zwierzęcej oraz przeciwdziałania zwiększającemu się obszarowi odłogów na terenach ziem górskich, podgórskich i gruntach marginalnych w rolniczej przestrzeni produkcyjnej. Referuje UMWM.


II regionalna część Komisji KRM SWM (w Bacówce Dursztyn w zależności od warunków pogodowych):
5. Przedstawienie realizacji innowacyjnych rozwiązań co do uboju zwierząt oraz produkcji i promocji lokalnych produktów ziem górskich. Referuje Przedstawiciel Towarzystwa Produktu Górskiego oraz UMWM.

6. Przestawienie wniosków z posiedzenia Komisji KRM SWM uwzględniających zagospodarowanie rolniczej przestrzeni produkcyjnej w Planie Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Małopolskiego. Referuje Pan Senator Janusz Sepioł.

7. Opiniowanie projektów uchwał.

8. Sprawy bieżące.

9. Wolne wnioski.

10. Zamknięcie posiedzenia.

oprac. r/
komentarze
Julek15.10.2016, 01:13
Oho ho:
Mnie, moich znajonych, rolników, strażaków i wielu innych. A Ty po prostu się schowaj.
oho ho14.10.2016, 22:25
a kogo obchodzi radny Barnaś?
monitor14.10.2016, 14:09
Wypadałoby wspomnieć, kto wnioskował o to spotkanie i z czyjej intencji jest organizowane...... tak po prostu z przyzwoitości.

PS: Zauważyłem, że portal jakoś niechętnie wspomina o radnym Barnasiu
Zobacz pełną wersję podhale24.pl