20.10.2016, 12:00 | czytano: 5142

Miasto walczy z nielegalnymi parkingami

ZAKOPANE. Przy parkingu na Bulwarach Słowackiego urzędnicy postawili zakaz wjazdu. Działalność kończy też parking przy ulicy Nowotarskiej. Tu Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nakazał usunąć z ziemi materiał, którym utwardzono plac i zakazał używania znaku informującego, że jest tu parking.
Przeciwko obu miejscom przeznaczonym na postój samochodów protestowali sąsiedzi. W przypadku parkingu przy ul. Nowotarskiej podnosili oni, że samochody parkują pod oknami ich domów i muszą wdychać spaliny. Skarżyli się też, że kierowcy korzystają z ich kubłów na śmieci. Z kolei przeciwnicy parkingu przy Bulwarach Słowackiego przekonywali, że walczą o znajdującą się w pobliżu zabytkową Willę Tea. To jedna z najstarszych chałup w stylu góralskim w Zakopanem. Budynek został wybudowany w 1876 r. Według przeciwników parkingu, mógł on zniszczyć zabytkowy dom.
Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego utrzymał w ostatnich dniach w mocy decyzję nakazującą najemcy placu przy ul. Nowotarskiej usunąć gryz, którym utwardził teren na którym parkują samochody. Jednocześnie nakazano mu usunięcie znaku informującego, że w tym miejscu znajduje się parking.

- Decyzję o usunięciu żwiru, którym utwardzony był teren, podjął Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Zakopanem. Od tej decyzji odwołał się jednak dzierżawca terenu, ale została ona utrzymana w mocy. Teraz przysługuje mu jedynie prawo wniesienia sprawy do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego – informuje Tomasz Filar, naczelnik wydziału gospodarki gruntami Urzędu Miasta w Zakopanem.

Całkowicie działalności zaprzestał już parking przy Bulwarach Słowackiego. Dzierżawca zamknął interes, gdyż decyzją burmistrza przed wjazdem stanął znak zakazu.

Józef Słowik
zobacz także
komentarze
Bajka21.10.2016, 07:21
Miasto jest tylko jedno!! Skąd taki tytuł artykułu?;(
moja miedza21.10.2016, 01:20
Panowie Panowie bedziecie Panami ale nigdy nie bedziecie rządzić Górolami
Życzliwa20.10.2016, 20:15
Ciekawe... Nowy Targ od Zakopanego dzieli tylko 25 km, a w pojmowaniu przepisów prawa przez urzędników to dwa różne od siebie światy. Prześladowanym biznesmenom radzę powołać się w sądzie na przykład ze stolicy Podhala nieopodal SP nr. 5. Jak to mówią "mamy równych i równiejszych"
sdsss20.10.2016, 19:42
@fwq

Bez zezwolenia, czy zgłoszenia nie wolno ci chałpy wyremontować, a co dopiero otwierać coś takiego jak parking.
fwq20.10.2016, 16:15
To juz parkingu nie wolno otworzyc bez pozwolenia ?
kuba20.10.2016, 13:31
niby moje a...... nie moje !!!!!!!!!!!!!!! tys prowda.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl