29.10.2016, 11:00 | czytano: 3585

Anna Paluch: "Będziemy szli do przodu jak burza"

Fot. Piotr Kuczaj
- Dopóki będziemy czuć, że ludzie stoją za nami, wspierają nas, modlą się za nas, będziemy szli do przodu jak burza i w ciągu czterech lat spełnimy wszytko, co obiecaliśmy - powiedziała w Rabce-Zdroju posłanka Anna Paluch, która wspólnie z senatorem Janem Hamerskim spotkała się w sali teatru "Rabcio" z wyborcami Prawa i Sprawiedliwości.
Na spotkanie przyszło kilkudziesięciu sympatyków partii Jarosława Kaczyńskiego i rządu premier Beaty Szydło. Parlamentarzyści mówili głównie o sukcesach i dokonaniach rządu, podkreślali ich znaczenie dla społeczeństwa i rozwoju kraju.
- Podsumowujemy rok funkcjonowania rządu i zmiany władzy. Zawsze podkreślaliśmy, że będziemy słuchać Polaków, rozmawiać i wypełniać zobowiązania z kampanii wyborczej - mówiła Anna Paluch. - To pierwszy rząd, który spełnia obietnice. Powtórzę za naszym prezydentem, który powiedział w wywiadzie dla tygodnika "W sieci", że rząd PiS zrobił w jeden rok tyle, ile poprzedni rząd w osiem. Pomimo tych kłód, które nam się rzuca pod nogi -dodała.

Senator Jan Hamerski mówił o rozwoju gospodarczym kraju pod rządami PiS. Zapewniał, że zmiany te Polacy odczują na własnej kieszeni. Pozwolą one utrzymać niski poziom bezrobocia. Mówił, że przeciwnicy PiS mylili się twierdząc, że z tym rządem świat nie będzie chciał współpracować. Dowodem na to, że tak nie jest, jest współpraca z takimi potentatami światowej gospodarki jak Mercedes, Toyota, LG czy Daimler. Firmy te, jak mówi, zdecydował się zainwestować w naszym kraju miliardy złotych.

Spotkanie zakończyło się pytaniami i dyskusją. Parlamentarzyści podkreślali, że chcą wysłuchać wszystkich opinii i pomysłów, żeby przedstawić je potem w Warszawie.

r/
zobacz także
komentarze
eli03.11.2016, 12:07
po burzy zawsze jest cisza i szacowanie szkód Pani Hanko.
Panu Bogu to szczerze współczuję, że Go mieszacie do polityki i nie wie czyich
próśb słuchać, przychylić się do dobrej zmiany czy gorszego sortu.
Polecam bajkę Ignacego Krasickiego "Dewotka".
moz02.11.2016, 13:15
Oj widać biyde po Panu Hamerskim. Kapelus to z koroną królewską nosi.
Dorobione chłopisko, trza ponarzekać, ze było żle.Było cięzko było.
N02.11.2016, 08:09
Ewa Przybyło się nie pokazała bo notowania psu lecą w dół. Czy teraz prztjdzie czas na Nowoczesną ?
Pis01.11.2016, 10:02
Ewy Przybyło nie było bo jest koniunkturalna, jak było PO to pokazywała się z Gutem Mostowym. Przybyło opowiada, że się nie zapisze bo chce dalej rządzić.
józefa31.10.2016, 19:12
Dobrze że POmioty przegrały mam nadzieję że już nigdy płatni przekupni zdrajcy nie dojdą do władzy ...miotają się bezwstydnie ...przecież tyle jeszcze można było sprzedać a ile się przy tym naż...ć wstydu nie macie .Szkoda tylko że Pani Paluch i Pan Hamerski reprezentują PiS bo poza regularnym napełnianiem własnych korytek nic a nic nie robią dla naszego regionu ...biedna ty ziemio podhalańska jeszcze żaden wybrany poseł czy senator nic dla Ciebie nie zrobił i już zapewne nic zrobi żałosne ile fałszu i obłudy a siedzą i patrzą ludziom w oczy czy nie macie choć odrobiny wstydu?
Bolek31.10.2016, 18:57
Jak byli w teatrze dla dzieci to nie dziwcie się, że opowiadali bajki.
obietnice Donka31.10.2016, 18:47
Kosztowały nas mniej od PIS-owskich mrzonek .Donek nie straszył nas państwem religijnym,nie majstrował przy Trybunale Konstytucyjnym i nikomu pod kołdrę nie zaglądał.
Kazek234431.10.2016, 16:52
ale nazbierało się kropek na czole a może na początku czy koryciarzy z po - czemu nie zapytacie co z obietnicami Donka - może trzeba wam przypomnieć a czasu miał osiem długich lat - tu czepiacie się ledwie po roku
@ pokrzepienie serc31.10.2016, 16:44
Jak bardzo trzeba być obranym z rozumu żeby nie widzieć demolki tego kraju .Ba obiecywać jeszcze 3-lata podobnego koszmaru. Ja nie jestem pewien czy przeciętny polak jest na to gotowy . Siedząc w parku z rozbawieniem słuchałem jak rodzice chcąc zdyscyplinować dziecko postraszyli go PISem .I skutek był natychmiastowy. Pomogło.
OjDyro31.10.2016, 14:32
Żal mi popierających PIS. I żal mi siebie. Wszyscy dostaniemy po kieszeni.
tak na pokrzepienie serc31.10.2016, 14:14
"Nie sluchajcie Panstwo tego, co opowiadaja, ze sie nie da w Polsce obnizyc wieku emerytalnego, ze sie nie da podniesc kwoty wolnej od podatku, bo sie budzet zawali. To bzdury" - powiedzial prezydent Andrzej Duda 06.08.2015r.
?Nastepne beda realizowane. Te, do których sie zobowiazalismy: obnizenie wieku emerytalnego, podwyzszenie kwoty wolnej od podatku. Nie zapominam o swoich zobowiazaniach. O swoich zobowiazaniach nie zapomina takze polski rzad, nie zapomina takze dzisiejsza wiekszosc parlamentarna. Prosze panstwa tylko o jedno, o wyrozumialosc, ze wszystkie zmiany nie beda, bo nie moga byc, wprowadzone w trzy miesiace. Musza uwzgledniac równiez sytuacje budzetowa panstwa, która - wierze w to - takze w wyniku dzialan, które sa elementem dobrej zmiany, bedzie sie poprawiala - powiedzial prezydent Andrzej Duda 13.06.2016r.
"Ja nie zapominam o moich wyborczych zobowiazaniach. Jest dla mnie wielkim punktem honoru, aby tych zobowiazan dotrzymac" - powiedzial prezydent Andrzej Duda 08.03.2016r.
pol31.10.2016, 13:29
Mam propozycję ci co najbardziej narzekają niech no sami spróbują coś zdziałać dla innych a nie tylko narzekać . Sami traktujecie sąsiadów czy znajomych jak zło konieczne i dlatego tacy z was egoiści . Szanuj innych - szacunek wróci do ciebie a nie jęcz i narzekaj .
lekcja historii31.10.2016, 12:08
Pani Poseł Pani Kłamie ! po co Pani oszukuje Ludzi !

Co znaczą te słowa,, Zawsze podkreślaliśmy, że będziemy słuchać Polaków, rozmawiać i wypełniać zobowiązania z kampanii wyborczej ".

Chce Pani przypomnieć zdarzenie jakie miało miejsce 04.07.2016 r. dotyczące mojego ojca który przyszedł po poradę, a dla systemu komunistycznego był wrogiem numer jeden posiadający stosowną dokumentację IPN odznaczony medalem Solidarności i Niezłomnym w Słowie i ma statut kombatanta osoby represjonowanej ,odznaczony odznaką dla zasługi Dla Niepodległości.
Mój Tata przyszedł na schorowanych nogach po poradę do człowieka z PIS bo jest wierny ideałom PIS. Czy 10 min to dla Pani za dużo dla człowieka o tylu zasługach .Za kogo się Pani ma ! by tak potraktować człowieka który siedział w PRL za to żeby Pani mogła brać pieniądze na biuro i telefony. Te biuro jest widmo ,a całe gadanie o otwartości dla ludzi , i pokazywanie pokazywaniu się w fleszu zdjęć, z Parą Prezydencką nabiera do obrzydzenia .Powód jeden bo Prezydent jest darem Boga dla uratowania Polski , jest dla wszystkich otwarty, a Pani tylko dla członków PZPR i swoich wybrańców z spółek ,żeby mięć absolutną władzę w Powiecie Nowotarskim. Mam nadzieje że odsuniecie senatora Koguta o władzy (chyba się Pani domyśla dlaczego ),będzie miało wpływ na ożywienie struktur PiS (nowych ludzi ) w Powiecie Nowotarskim, a Panią ustawi do zwykłego szeregu członków by Pani zrozumiała Pani Premier i Prezesa Jarosława Kaczyńskiego, że trzeba być otwartym dla ludzi a nie tylko gadać przy kamerach . Przepraszam za ostre słowa ale idąc po władzę Pani Premier mówiła ,że PIS jest dla ludzi i niestety trzeba się obudzić, bo zło trzeba tępić pokazywać dwulicowość a później dobrem zwyciężać (ks. Jerzy Popiełuszko ) .A Pani te dobro dla ludzi zatraciła wiedząc dobrze jak nauczał nas Św. Jan Paweł II że Polsce są potrzebni ludzi sumienia.
kazek31.10.2016, 11:45
Przy takim poparciu jakie im dało Podhale ,to powinna być po roku ich rządów kraina miodem i mlekiem płynąca. Powstały jakieś miejsca pracy na naszym terenie po wyborach. Dostali 8 posłów z okręgu. A Paluchowa zamiast czuć się zmotywowaną do działania i rozbudować ekonomicznie region obiecuje się MODLIĆ!!! Proszę się teraz poskrobać pod czapką i przemyśleć swoje wybory.Bo ja jakbym na nich głosował ,to chyba bym sobie ze wstydu palce odgryzł.
wojtek31.10.2016, 10:50
Ciemny lud zabobon i omamy lubi. Dlatego poparcie sięgało 80% w okręgu.Przy ok30% w pozostałej części kraju. To co robi PIS niczym się nie różni od tego co robiło PO. Działania są tylko zdwojone. Dwa razy agresywniej,dwa razy szybciej/nocą też dobrze/ Dwa razy częściej. I ta ich wszechobecna obłuda uzbrojona w krzywy uśmiech. Chcieliście macie. Obiecywali dać radę.No to dają.
tak na pokrzepienie serc31.10.2016, 09:35
Jednym z przekleństw naszego życia, jednym z przekleństw
naszego budownictwa państwowego jest to, żeśmy się podzielili
na kilka rodzajów Polaków, że mówimy jednym polskim językiem,
a inaczej nawet słowa polskie rozumiemy, żeśmy wychowali wśród
siebie Polaków różnych gatunków?.
Józef Piłsudski

?Konkurencja partyjna poszła u nas od pierwszej chwili istnienia państwa
tak dziwacznie i tak ostro, a zarazem z tak wielką ilością kłamstwa i
łajdactwa, ze od razu zaczęło się wytwarzać to, co nazwałem: cloaca maxima.
Każde nadużycie, każde łajdactwo było dobrym wtedy, gdy robił je członek
partii własnej, złym zaś wtedy, gdy robił je członek innej partii?.
Józef Piłsudski

?Myślałem już nie raz, że umierając przeklnę Polskę. Dziś wiem,
że tego nie zrobię. Lecz gdy po śmierci stanę przed Bogiem, będę go prosił,
aby nie przysyłał Polsce wielkich ludzi?
Józef Piłsudski
z31.10.2016, 07:23
pool a PZU
małpa30.10.2016, 20:38
Tak, a co z obniżeniem wieku emerytalnego? Bo było że obniżycie a nic z tym nie robicie.A 500 + na dziecko studiujące się nie należy, jak posłanka mieszka w mieszkaniu socjalnym to za nasze podatki, no to sprawiedliwość!
józefa30.10.2016, 18:07
Dla obywateli nic Pani nigdy nie zrobiła ...niech Pani chociaż mieszkanie odda bardziej potrzebującemu ...w PiS są ludzie myślący którzy próbują coś zrobić ale Pani do nich niestety nie należy unosi się Pani pychą a ja wiem że miała Pani udział w oddaniu POLSKIEJ kolejki na Kasprowy w obce ręce a to jest zupełnie nie zgodne z polityką obecnego rządu ...widocznie jeszcze o tym nie wiedzą żenujące.
poool30.10.2016, 18:05
Ja - firmy ubezpieczeniowe są prywatne - dziwi niewiedza że o tym nie wiesz -
mmmm30.10.2016, 18:01
Marek - czy taki ciemny jesteś czy coś gorszego zacznij czytać a oglądać TVN a będzie dobrze z tobą .
wow30.10.2016, 17:59
Jakoś komentatorzy zapomnieli jak goliło ich PO a może to właśnie przegrane ugrupowanie tak jęczy i skuczy za utraconą władzą . U nich to dopiero były afery . Krótką macie pamięć czy amnezję . Tam się rozdawało publiczne pieniądze kolesiom i fundacjom .
ja30.10.2016, 17:15
a od nowego roku 40% podwyżki OC i na tym nie koniec i inne podwyżki podatek bankowy podatek religijny brawo
Topolowe30.10.2016, 16:19
Pani Aniu proszę się stawić za wolnymi konopiami na cele lecznicze
jas30.10.2016, 12:48
Pani Poseł może niech Pani zacznie od siebie mieszka jeszcze pani w mieszkaniu socjalnym.......... może są osoby bardziej potrzebujący poseł z pensją pewnie 10 tyś. nie powinien mieszkać w socjalnym mieszkaniu.Co Wy na to??????
bbb30.10.2016, 10:46
Jedyny sukces tej władzy to podzielenie i skłócenie Polaków. Burza niszczy. Bezpowrotnie.
115KM30.10.2016, 08:00
Koncerny samochodowe zaczęły współpracę z waszymi poprzednikami. Teraz się nie wycofują, bo zainwestowali, ale wy ich zapewne skutecznie zniechęcicie głupią polityką, (podatkową również) więc nie ogłaszajcie jeszcze sukcesu. Antoni Wschodnia Flanka już pokazał, waszą nieobliczalność w sprawie m.in. helikopterów dla wojska, a bredząc o sprzedaży okrętów za....1 dolara...po prostu ośmiesza Polskę.
mm30.10.2016, 07:54
Broszki trzeba teraz przypinać po prawej stronie pani poseł! bo lewa jest zarezerwowana wyłącznie dla pani premier!!!
dyt29.10.2016, 22:10
Pani Aniu niech Pani Samorządowców przypilnuje, bo zaczynają powoływać się na Pani koneksje
józefa29.10.2016, 20:42
Pani Paluch a w rządzie to wiedzą że to między innymi Pani sprzedała kolejkę na Kasprowy ? SPREDAŁA Pani krwawicę naszych praojców ...porządziliście się czymś co do was nie należało ...na pewno władze Pis o tym nie wiedzą...
~p29.10.2016, 20:17
~do baciok
Zgadzam się w 101%
rozliczymy ich za 3 lata29.10.2016, 20:13
te buzie na foto "nieskalane myśleniem "
PiS jak szybko przyszedł tak szybko odejdzie a wtedy mieszkanie komunalne A.Paluch wróci potrzebującym
sponsor 500+29.10.2016, 19:58
poparcie dla PiS na Podhalu 70 % co pozwoliło na realną ilość posłów 80 % w okręgu nowosądeckim..
głosowaliście to się nie dziwcie ... piszecie nie będę głosował na PiS, na A.Paluch, na J.Hamerskiego ... to jesteście "wyborczymi głupkami"
Jeżeli "ktoś chce Ci dać 500 zł to zabierze Co 700 zł" tak mawiał w kampanii Korwin i wy wszyscy liczyliście ze te 200 zł da wam sponsor ?

Może A.Paluch odda mieszkanie komunalne dla potrzebujących ? Moze J.Hamerski emeryt odda miejsce pracy dla młodych ? J.Hamerski załatwił miejsce pracy dla syna w Urzedzie Marszałkowskim jak był radnym wojewódzkim to teraz obstawia spółki skarbu państwa ?
115KM29.10.2016, 18:34
Będziecie oknami uciekać...powiedział Wałęsa i tak będzie
z29.10.2016, 18:18
jak bym widziała anioły- ja zaper... od 8 -20 a wy tow... bawcie sie moj kosztem
gilo29.10.2016, 18:09
Hamerski sie nachapał, osiągnął wiek emerytalny i ma wszystkich w f...
Do Rena29.10.2016, 17:41
Masz całkowitą rację. Hamerski psuje tylko reputację PiS-owi. Wcześniej ludzie się śmiali z senatora Skorupy z Podczerwonego. Prosty chłop był i gafy robił, ale takiego obciachu jak Hamerski to nikt jeszcze Podhalanom nie zrobił i pewnie nie zrobi. Obłuda, obłuda i pozerstwo!
hehe29.10.2016, 16:45
Ależ wylęg KODofili.... :DDD idźcie POddać się zabiegowi ciąży w święto 6 króli puki możecie :DDD
szeregowiec29.10.2016, 16:19
W czasie odbywania służby wojskowej w latach 60-tych w wojsku rządzili oficerowie polityczni zwani potocznie politrukami, ich zadaniem było robienie wody z mózgu podoficerom i szeregowym żołnierzom.Was oboje dzisiaj śmiało można nazwać pisotrukami, bo wasze zadanie jest podobne robić wodę z mózgu polakom, ale wiadomo jak skończyli politruki podobny los spotka pisotruki.
Rena29.10.2016, 15:32
Panie Hamerski to wstyd co pan mówi jak pan się nie wstydzi sąsiadów paluszkiem pan nie kiwnie żeby po sobie coś zostawić tylko balanga i góralski bełkot już na Pana nie zagłosuje
czytelnik10229.10.2016, 14:52
naród z wami na spotkanie przychodzi kilku
andrusas29.10.2016, 14:38
ja będę się modlił żeby pis odszedł od władzy.Pozdrawiam myślących.
karol29.10.2016, 14:20
Po czterech latach waszych rządów z tego kraju nie zostanie kamień na kamieniu. Gdzie reforma ZUSU. Wyrównanie KRUS. Gdzie uzdrowienie służby zdrowia. Gdzie nowe miejsca pacy .Gdzie ułatwienia dla przedsiębiorców mniejsze podatki ,łatwy dostęp do wsparcia nowo otwartych małych biznesów. NIE MA!!! Jest dezinformacja /jaką głupotę byście światu nie obwieścili zawsze będziecie przekówać w sukces mydląc oczy / To się sprawdza na bazie waszego elektoratu. I tyle.
nielubieburzy29.10.2016, 14:20
Niech lepiej już zakończą te swoje działania, bo za cztery lata, to nie będzie czego zbierać, a odbudowywać to już w ogóle. Nie będziemy na kolanach, ale będziemy leżeć błagalnie i całować buty... #dojnazmiana
abc29.10.2016, 14:16
"burza" mija i często trzeba po niej "posprzątać", niestety.
olo29.10.2016, 13:50
Oj bardzo niezręczna wypowiedź. Po burzy zawsze trzeba sprzątać.
kknntt29.10.2016, 13:48
Pani poseł niech spełni na razie obietnice z poprzednich kadencji a potem z obecnej Chociaż może to nawet lepiej bo jak do tej pory czego pani poseł się nie chwyciła to spie.....
też Marek29.10.2016, 13:46
Po mojemu znowu wyciągnięto na stół aborcję sami pomyślcie który już raz , dawniej mieli Leppera albo jeszcze innego posła który robił szum . Wszyscy wiec uwagę zwrócili na dany temat , a w sejmie przechodzą teraz takie ustawy że dopiero nam w pięty pójdzie i bez względu na opcje polityczną są one ustalone między PIS i PO i innymi partiami , każda na tym skorzysta tylko nie zwykły człowiek . A to niby dla naszego dobra.
bez POlityki29.10.2016, 13:38
Do "Marek" - bajek, to kolego nasłuchałeś się od POprzedników i od szKODników wszelkiej maści. Dziwi mnie bardzo taka alergiczna postawa wobec PISu, tych którzy maja inne poglądy, które ja osobiście rozumiem i szanuję, bo takie mają prawo ale na litość Boską, tak uczciwie patrząc na politykę krajową, czy ten PIS chce źle robić ??? Czy pomoc dla rodzin wielodzietnych jest zła, czy rozliczenie i osądzenie ewidentnych przestępców i cwaniaków jest niepotrzebne ??? Proszę o uczciwe opinie a nie tylko takie które mijają się z rzeczywistością i są tylko i wyłącznie grą polityczną mającą na celu odsunięcie PISu od władzy aby przywrócić POprzednią, skorumpowaną władzę. To większość głosujących decyduje, kto ma rządzić i skoro większość tak zdecydowała, to mają Oni - rządzący, mandat ku temu aby prowadzić politykę wg. własnej wizji a nie POprzediej władzy.
rysiek29.10.2016, 13:19
Ho ho ho....Panie Hamerski. Tak jak Pan odczuł zmiany na własnej kieszeni ,to chyba niewielu może o sobie powiedzieć. Ale tupet to macie.Pan i Pani Paluch.
Burok29.10.2016, 13:03
Posłanka Nowicka miała rację
Tadek29.10.2016, 12:31
Już prezes odwołuje pełnomocników , kolejne decyzje to odwołania ministrów ( widomo którzy)
Minister Kowalczyk już powiadomił Prokuraturę o przekrętach w spółkach skarbu państwa z wyboru prezesów w 2015 i 2016r
Kiku posłów musi iść na badania medyczne .........
erq29.10.2016, 12:29
A co zrobiliście dla małych przedsiębiorców?
Niezadowolony29.10.2016, 12:06
Mercedes i Daimler to chyba to samo?? Nie znam się, ale ... do PiS raczej nie należę.
"... i w ciągu czterech lat spełnimy wszytko, co obiecaliśmy.."
A co będzie po tych 4-ech latach??
I serio powiedziała "wszystko", ale czy to to samo co wszystko, czy raczej tylko część, a może wszystko, tylko zapłacimy za to lub na to po tych 4-ch latach??
Same pytania
Marek29.10.2016, 11:41
Pani Poseł . Chcecie zadłużyć kraj w 2017 r.na gigantyczną kwotę60 mld zł.Kto to po was będzie spłacał? No my i nasze dzieci. Takich dobrodzieji nam nie trzeba. Wasz elektorat to katolicy70+ i biedota zwabiona 500+.Głownie. Zafundowaliście lot nad gospodarczą przepaścią ,która się pogłębia. Gospodarkę jeszcze ciągnie zeszłoroczny plan finansowy ale to się skończy. Gdzie obiecana wyższa kwota wolna od podatku? Gdzie rozwój ekonomiczny kraju? Gdzie obiecywany wzrost gospodarczy. Daliście nam MISIEWICZÓW. Niekończące się protesty i strajki smoleńskie problemy wywleczone z poświęconych grobów. Jak WY słuchacie POLAKÓW ? Lekceważycie Czarny Protest. Warszawa 30tyś kobiet na ulicach.Wrocław 20 tyś! A to nie wszystko! Jest jeszcze KOD. Wy słuchacie swojego elektoratu. A POLSKA to nie tylko PIS. Proszę o tym pamiętać i nie opowiadać bajek.
Troskliwy wyborca29.10.2016, 11:35
Pani Aniu czemu nie słuchacie ludzi w sprawie zrobienia pożądków w TPN.
Dopuki tego nie będzie - nie będzie z Pani strony "dobrej zmiany" na Podhalu.
baciok@29.10.2016, 11:14
Nie jestem fanem PiSu ale krótko podsumuję|
Plusy
1. Odsunięcie od władzy złodziei z PO i PSl
2. Zapowiedź reformy edukacji(likwidacja Gimnazjum)
3. Program 500+( ale niestety z duzymi błedami ideologicznymi, nieobjęcie wszystkich dzieci)
Minusy
1. Obniżenie wieku emerytalnego nic sie nie robi
2. Obiżenie kwoty wolnej od podatku nic się nie robi
3. Powolny wkraczający nepotyzm( obsadzanie stanowisk osobami ,,Misiewiczami"
4, Chaos informacyjny w sprawie katastrofy smoleńskiej
z29.10.2016, 11:06
w naszym kraju to sie zmieni jak urzednicy przestana decydowac o wszyskim np nastepny kosz na odpady- czyli nastepny podatek
Zobacz pełną wersję podhale24.pl