06.11.2016, 17:41 | czytano: 5508

Jubileusz "Hotelarza" (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
W tym roku mija 50 lat, od kiedy Zespół Hotelarsko-Turystyczny im. Hrabiego Zamoyskiego w Zakopanem otrzymał nową siedzibę przy ul. Partyzantów. Wtedy też rozpoczęła się zupełnie nowa historia jednej z najpopularniejszych szkół średnich na Podhalu - a kiedyś jedynej w Polsce kształcącej w zawodach związanych z turystyką.
W kinie Sokół odbyła się uroczysta gala jubileuszowa, podczas której uhonorowano najbardziej zasłużonych i lubianych pracowników szkoły, na czele z wieloletnim dyrektorem Stanisławem Stachoniem. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz oraz wszystkich współpracujących ze szkołą firm i instytucji.
O tym jak ważny da Zakopanego jest popularny Hotelarz mówili Piotr Bąk, starosta tatrzański, Bożena Bryl z nowotarskiej delegatury Kuratorium Oświaty oraz Zofia Kiełpińska, naczelnik wydziału Edukacji, Turystyki i Sportu Urzędu Miasta Zakopane, absolwentka szkoły. Reprezentowała ona władze miasta - na gali nie pojawił się żaden z zakopiańskich burmistrzów.

O część artystyczną zadbali uczniowie szkoły wraz z Hanką Wójciak, która również jest absolwentką Hotelarza.

pk/ zdj. Piotr Korczak
zobacz także
komentarze
osioł06.11.2016, 21:54
boze tylu kelnerow wykfalifikowanych a w knajpach wodka kolorowa podawana w zwykłych literatkach czego ucza a no niczego
Cyklista06.11.2016, 18:00
Na zdjęciu nr 11 to Fibcia ?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl