11.11.2016, 10:31 | czytano: 1630

Rewitalizacja kolejną szansą dla "Sokoła"

ZAKOPANE. Były wielkie plany rozbudowy i remontu. W miejscu kina miała powstać sala koncertowa z zapleczem, plany były też wobec dawnej remizy straży pożarnej, która stoi pusta. Ale, jak na razie, nic z tego nie wyszło. Kolejną szansą dla niszczejących budynków Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, które stoją w centrum miasta, ma być rewitalizacja.
Takie są plany władz miasta. – To właśnie w ramach tych programów ma być zmodernizowany budynek Sokoła – zapowiada Wiktor Łukaszczyk, zastępca wiceburmistrza Zakopanego. – Musimy wykonać gminny program rewitalizacji, na razie została wykonana jedynie diagnoza. Budynek "Sokoła" znalazł się na obszarze objętym rewitalizacją. Do końca kwietnia przyszłego roku ruszymy z realizacją programu. Jeżeliby się nie udało w ramach tych środków, będziemy szukać partnera na Słowacji, aby wykorzystać projekt trans graniczny - dodaje wiceburmistrz.
Na razie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” zapowiada, że w budynku powstanie kino studyjne. Wyłoniono już w drodze przetargu dostawcę sprzętu do projekcji cyfrowych. Ma być tu wyświetlane ambitniejsze kino.

Tekst i fot. Józef Słowik
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl