13.11.2016, 11:00 | czytano: 2636

A schody nadal stoją...

Arch. Podhale24.pl
ZAKOPANE. Ciągle nie ma decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie nielegalnych schodów na Krupówkach. Na wyrok czeka Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, którego to właśnie decyzja została zaskarżona przez właściciela obiektu do sądu.
- Cały czas czekamy na wyrok sądu i nie zmieniamy swojego stanowiska, że budynek powstał niezgodnie z przedstawionym wcześniej przez inwestora projektem – mówi Jan Kęsek, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Zakopanem. - Według nas, te drewniane schody nie są integralną częścią tego budynku, dlatego uważamy, że stanowią one samowole budowlaną. Obecnie inwestor ma przedstawić dokumentacje zgodną z obecnym stanem.
Sprawa nielegalnie wybudowanych schodów ciągnie się już od 2011 roku. Chodzi o 25 m kwadratowych, na których nielegalnie wybudowano schody i podjazd dla osób niepełnosprawnych do budynku handlowego przy Krupówkach. Zrobiono, to wbrew władzom miasta, bowiem ulica stanowi własność gminy. Później, jak się okazało, budynek powstał z wieloma odstępstwami.

Ale dopóki nie zapadnie prawomocny wyrok sądu, schody nie znikną jednak z Krupówek, jak przewidywał to podczas sesji radny Józef Figiel. Domaga się on jednak, aby miasto wyegzekwowało od inwestora opłatę za zajęcie pasa drogi.

Józef Słowik
zobacz także
komentarze
rozbawiony15.11.2016, 18:33
jprd.... "nielegalne schody na Krupówkach" jak to brzmi....
112213.11.2016, 17:53
Jak społeczeństwo może tolerować taką bezczelność Majchrów. Co oni wyniesli z rodzinnego domu? przeświadczenie, że mozna bezkarnie robić świństwa, byle wyjść na swoje? Gdzie jest władza, która przywołała by ich do porządku? Czyżby sama miała cos za pazurami i boi się ruszyć tematu? Ej gorale, górale. Piękni tylko w święta w paradnych strojach, a na codzień ino dutki w głowaqch i żeby mieć lepiej niż sąsiad. Gdzie prawdziwi, honorni górale, gdzie autorytety? Nie ma, oj nie ma
Burok13.11.2016, 17:21
Miescon , jak to w/g nowych przepisów . To znaczy że ta chałupa postawiona przed mostem w Białym Dunajcu nie jest samowolą , czy jest samowolą w/g starych przepisów , czy temu co ją stawia wolno więcej , czy te nowe przepisy tyczą tylko schodów , bo już nic nie rozumiem.
ciekawski13.11.2016, 17:12
Wielce tym schodom się przysłużył były burmistrz Nowego Targu. Czy Fryźlewicz dalej pracuje w UM Zakopane ???
Miejscowy m13.11.2016, 13:44
"Moja jest racja,bo to święta racja"
Miescon13.11.2016, 13:31
Mam pytanie ja jako osoba postronna przychodzę z siekierą i rąbię te schody na wiór????? Właściciel obiektu jest w D....pie bo nowych schodów nie może zrobić bo nie dostanie pozwolenia a przy obecnych przepisach samowole trzeba rozebrać natychmiast.A gmina będzie miała problem z głowy.Następne pytanie kto wypłaci odszkodowanie jak ktoś na tych schodach złamie nogę????
Zobacz pełną wersję podhale24.pl