21.11.2016, 20:04 | czytano: 6145

Władze okręgu nowosądecko-podhalańskiego Prawa i Sprawiedliwości bez prezesa (zdjęcia)

Kandydat prezesa Jarosława Kaczyńskiego na szefa okręgu nr 14 przepadł w głosowaniu. Podczas niedzielnego zjazdu Prawa i Sprawiedliwości w Nowym Sączu, w którym uczestniczyli również delegacji PiS z powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego, kandydatura posła Wiesława Janczyka przepadła, mimo poparcia z samej góry.
Poseł Janczyk, wiceminister finansów, był jedynym kandydatem na to stanowisko. W głosowaniu otrzymał 161, przeciw jego kandydaturze było 166 delegatów. Tym samym okręg nowosądecko-podhalański PiS pozostał bez prezesa.
Przeprowadzone zostały też wybory do zarząd okręgu, do którego wybrani zostali też członkowie PiS z powiatu nowotarskiego: Adam Gracz, Tomasz Turski, Dorota Hryc i Jan Komorek oraz Mirosław Rafałko z powiatu tatrzańskiego.

Ostatecznie, po tym, jak kandydat na prezesa okręgu nie został wybrany, zjazd został przerwany. Nie wiadomo teraz, czy Warszawa uzna wyniki niedzielnego zjazdu.

W zjeździe wzięli udział też parlamentarzyści PiS z naszego regionu - Anna Paluch i Jan Hamerski (na zdjęciu).

r/ źródło: sadeczanin.info, zdjęcia Jacek K.
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
zenek23.11.2016, 12:08
Demokratyczne wybory w PIS-e. Ha ha ha ha...
halny wciąż wieje22.11.2016, 21:52
Niedługo będą czołowe miejsca do wzięcia w partii.PiS bis to ciekawa propozycja dla tych co mają orientacje PiSowską,a ciągnie ich do władzy.
firek22.11.2016, 20:19
No to Gwiazda Pienin podpadła prezesowi.
ocenka z Krakowa22.11.2016, 20:18
200 członków nie przyjechało to bardzo dużo
czyj był interes, aby ich nie było ?
odpowiedź dostaliście po wynikach wyborów
myśle ze to już po naszych liderach - Kogut, Paluch, Hamerski
będą wolne miejsca po nich na listach
więc wielu się ucieszy
Og22.11.2016, 19:29
Decyzja Prezesa jest jasna. Od dziś strukturami PiS zarządza jednoosobowo Wiesław Janczy.
Były PiS22.11.2016, 18:20
A mnie interesuje czemu nie przyjechało tych 200 delegatów z partii rządzącej. Czy oni protestują ? tylko przeciw czemu? przecież jest dobra zmiana. Może ktoś coś napisze. Jeżeli wybraliby Paluchową to jak wytrzyma to matecznik?
dfgh22.11.2016, 18:15
powinni wystawić Fabera ten chłop to potrafi
zetel22.11.2016, 18:05
Czytam to wszystko i k..wa chyba śnie .Co to komuna wróciła ? a ten PIS to PZPR ? Młody jestem i tak dokładnie nie pamiętam ale ostatnie wybory co na nie ojciec nie poszedł , bo było jasne kto wygra i inaczej być nie mogło, to były w połowie lat osiemdziesiątych . Normalnie ''Sexmisja''
echo histori22.11.2016, 17:48
Każda partia potrzebuje zmian.Niegdyś mądrość narodu czyli PZPR w czasie
swego kapitalistycznego rozwoju,zaczęła się dzielić na frakcje i powstał
dobrobyt,który "wypędził" kilka milionów młodych ludzi za granicę szukają-
cych lepszego jutra.PiS to nie wyrocznia,to ludzie i ich zapędy.....
sambo22.11.2016, 14:15
Czy to prawda że klub piłkarski służył za pralnie pieniędzy? Pytanie do Pana Koguta. Już tyle zostało powiedziane że warto wrócić do tematu i wyjaśnić to i owo.
jasiek22.11.2016, 13:43
Ha ha ha A pamiętacie wybory prezydenckie i pisowscy MĘŻOWIE ZAUFANIA z termosem i kanapką bo trzeba pilnować ,pilnować,PILNOWAĆ.Jeden sympatyk w komisji nawet sobie zegarek z funkcją nagrywania kupił żeby szefową komisji nagrywać.PARANOJA .O reszcie wyczynów nie wspomnę. Jak się siedzi w g.....e po szyje to się wszystkich chce ochlapać. Tacy oni prawi i sprawiedliwi jak prawdomówni i bezinteresowni.
PiS bis22.11.2016, 13:31
zapraszamy do nas - tworzymy PiS bis z działaczy, którzy nie dojechali (około 200) na zjazd w Nowym Sączu
Tworzymy grupę wsparcia dla niekwestionowanego lidera PiS prezesa Jarosława Kaczyńskiego i jesteśmy przeciw wichrzycielom, którzy nie szanują decyzji Prezesa.
Zapisy wkrótce - podamy punkty kontaktowe.
Do histo(e)ryka22.11.2016, 13:06
Rzeczywiście to nie Kogut i nie Paluch sprzedawali kolejkę na Kasprowy, natomiast popełnili grzech zaniedbania bo potwierdzonym faktem jest, że Kogut dostawał od spółki która kupiła kolejkę, darowiznę na swoją fundację. To była zapłata za milczenie i nic nie robienie w tej sprawie. Natomiast Paluch uparcie lansowała swojego pupila, byłego starostę Lasyka na stanowisku szefa PiS w Nowym Targu podczas kiedy ten, pełniąc funkcję audytora w UM Zakopane, był mózgiem i prawą ręką burmistrza Majchra który to osobnik był "spiritus movens" tego nikczemnego przedsięwzięcia. Więc nie idź w zaparte w obronie tych dwojga bo Kogut rękę a Paluch palec do tego przyłożyli.
Migacz22.11.2016, 11:38
Patrzcie ludzie i wyciągajcie wnioski:
Tak wygląda demokracja wg PIS. Albo wygrywa kandydat wskazany przez prezesa, albo nikt. Nie wybieracie po myśli prezesa to przerywamy zjazd i czekamy aż góra unieważni "niewłaściwy" wybór. Wtedy będziecie mieć szansę ponownie wybrać - ale tym razem trzeba będzie przypilnować aby nikt nie odwazył się oddać głos na nieodpowiedniego kandydata.

Po co w ogóle robicie farsę zwaną wyborami ??? sądzę, że chcecie przyzwyczaić ludzi, że tak mają wyglądać każde wybory.
Aby się potem nie dziwili , że tak samo wszyscy mają wybierać posłów, senatorów, radnych, burmistrzów...
Kto pamięta jak było za komuny, to widzi że robicie dokładnie tak samo. Nauki Lenina wiecznie żywe ! ha ha i to w PISie który tyle mówi o zwalczaniu komuny.
CBA w akcji22.11.2016, 11:22
CBA winno przeswietlić fundacje senatora i darczynców
skoro viceprezydent Nowego Sącza tam zarobił 320 tys. zł

to na co idą środki w fundacji ?
koza22.11.2016, 10:50
Jak Prezes myślał że Senator Kogut odda dobrowolnie kurnik /który sam tworzył /to się grubo mylił. No ale że Senator podskoczył tym razem za wysoko to fakt oczywisty. Co by nie mówić Prezes ma poważny problem ,bo z jednej strony demokratyczne wybory a z drugiej dyscyplina partyjna. Jest jeszcze trzeci problem i ten jest dla Prezesa najgorszy a mianowicie pokazanie ze można się się Koczyńskiemu postwić i wyprać partyjne brudy I tu zamordyzm nic nie da bo mleko się już rozlało. Ubaw po pachy.
bajern22.11.2016, 10:22
Sami się wykoncza nieudacznicy ...
kazek22.11.2016, 09:35
Kaczyński szykuje sie do przejęcia władzy w samorządach i musi mieć ludzi co bez zgrzytu wykonają wszystkie jego dyrektywy. Ubrali to w płaszczyk demokratycznych wyborów i mają lekki poślizg z tarciem d... po ziemi. Teraz ich prezes postawi do pionu i już nic nie stanie na przeszkodzie w osiągnięciu celu. Czyżby Korea Północna w góralskim wydaniu? Bo nieboszczka partia jak żywa stanęła mi przed oczami. Ha ha ha ha.
to już teraz wiemy kto przeciw22.11.2016, 08:48
W skład nowego zarządu okręgu 14 weszli: Stanisław Banach (Podegrodzie), Zofia Bukowiec (Limanowa), Andrzej Bulzak (Chełmiec), Edward Ciagło (Gołkowice), Wiktor Durlak (Grybów), Adam Gracz (Nowy Targ), Janusz Grągolewski (Gorlice), Krzysztof Gryzło (Grybów), Dorota Hryc (Nowy Targ), Alojzy Janusz (Korzenna), Jan Komorek (Nowy Targ), Jan Kupczak (Stary Sącz), Adam Piechowicz (Gorlice), Marek Pławiak (Łososina Dolna) Mirosław Rafałko (Zakopane), Mariola Wspólnik (Gorlice), Tomasz Turski (Nowy Targ), Mirosław Waląg (Gorlice) i Tomasz Walicki (Grybów).

W zarządzie nie znalazło się natomiast wielu kandydatów proponowanych przez posła Janczyka oraz prezydenta Nowaka.
janosik22.11.2016, 08:41
Co teraz ? Jak ja niegdyś głosowałem zgodnie ze swoim przekonaniem, a niezgodnie z dyscyplina to zostałem zdrajcą PiS ! Inna sprawa, że zwiedza na dziś trzeba sie było podporządkować, bo niegdyś byłem jednak w błędzie...
Dziś wydaje mi się, że Prezes ma rację, ale może jestem w błędzie!
Leming doskonały22.11.2016, 08:09
Mam cichą nadzieje, że admin to puści :
https://sadeczanin.info/wiadomo%C5%9Bci/kandydat-kaczynskiego-przegra%C5%82-nowak-wybuczany
Anna Petelska22.11.2016, 07:50
Kogut jawnie zbuntował się przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu. Dlatego kandydant Jarosława Kaczyńskiego przegrał, chociaż nieznacznie, mimo że Kogut cały wiejski aktyw PiS-u postawił przeciwko decyzji Kaczyńskiego. Senator sabotował zjazd okręgowy od początku, do końca. Kłamał, podburzał, szalał. Gdy nawet przyszła decyzja Komitetu Politycznego o natychmiastowym przerwaniu zjazdu, Kogut stanowczo sprzeciwił się tej decyzji twierdząc wprost do zdumionych delegatów, że wydanie takiej decyzji przez władze PiS to łamanie prawa, gwałcenie demokracji i jest to niezgodne ze statutem PiS. To kto w końcu rządzi Prawem i Sprawiedliwością? Jarosław Kaczyński czy prostacki Kogut ze Stróż?
Tadek22.11.2016, 07:29
To dziwne aby Paluch i Hamerski nie ustalili pomiędzy sobą kto będzie prezesem okręgu 14 .????
Przecież w/w są liderami " w ustawkach na prezesów w Małopolsce i Podhalu jak ZEW Niedzica , Uzdrowisko Rabka , Polskie Tatry "
historyk22.11.2016, 00:46
Do oby nie AP i SK

Proszę przestać oskarżać A. Paluch i ST. Koguta o sprzedaż PKL bo są to bzdurne oskarżenia a żeby pisać o ich odpowiedzialności to potrzeba by pokazać na to dowody a jak się ich nie ma to można się za to doczekać odpowiedzialności karnej.
och21.11.2016, 23:45
No i padnie reniferek z kandydatem
gorszy sort21.11.2016, 22:42
Co oni maja do gadania i tak prezes zdecyduje. Oni mieli byc tylko maszynkami do glosowania, przeciez był tylko jeden kandydat (?????).
Cos tym delegatom sie pomieszało, oj bedą sie tłumaczyc.
Jasnowidz21.11.2016, 22:39
PiS jest fikcją! Członkowie nie są informowani o niczym i nie ma żadnych zebrań. Jak przyjdą wybory to będą szukać pożytecznych idiotów.
osioł21.11.2016, 22:31
no prawica i polacy zawsze jednoczą sie przez podział, no prezes zaora to towarzystwo jak mogli nie wybrac prezesa przywiezionego w teczce no jak co to za demokracja, powinni czytac tishnera ktory pisał ze dziesieciu analfabetow przegłosuje dziewieciu profesorow
oby nie AP SK21.11.2016, 22:08
Nie ważne kto głosował
ważne kto liczył głosy !

To teraz już wiecie dlaczego nie wybrano prezesa :)
Kogut i A.Paluch podburzyli ludzi i tak się to konczy
obydwoje mają odpowiedzialność za sprzedaż PKL i prezes o tym dowiedział się. S.K stracił 200 wywrotek ziemi z Zakopianki ?

Liczymy na Janczyka !
jednak należało wybrać21.11.2016, 22:03
Wybiera się do skutku,chyba,że żaden z delegatów nie chciał kandydować.
abc21.11.2016, 21:56
no i dali ciała.
"...Ostatecznie, po tym, jak kandydat na prezesa okręgu nie został wybrany, zjazd został przerwany. Nie wiadomo teraz, czy Warszawa uzna wyniki niedzielnego zjazdu. ...".
jak uznać!!!!
jak może nie uznać - DEMOKRACJA.
kloszard z rynku21.11.2016, 21:51
Czy zaś przedstawiciel z Orawy znany bankowiec nie zapomniał walizki z auta???
sympatyk21.11.2016, 21:45
Skoro nie wybrali,dać komisarza...no bo jak?Partyjny Okręg bez prezesa ! -
ta przecież nie może być....
PISiorka21.11.2016, 21:37
Coś mi tu śmierdzi komuną.
Jedyny wybrany przez naród to - wskazany przez władcę.
Teraz będą konsultacje w ło nie PIS. Kto nie- ten przeciw nam.
Rozpoczną się represje i wyroki i kary i samosądy, całopalenia itd.
Ja to chciałabym żeby Ania z Jaśkiem rządzili.
pytanie21.11.2016, 21:33
Głosowanie było tajne czy jawne ?
baciok@21.11.2016, 21:23
No to jaja w PiSie. Bunt. no to koniec niektórych działaczy.
a inne regiony???21.11.2016, 21:12
To było do przewidzenia.Zaczyna się tworzyć ruch oddolny i dobrze- tak
powinno być.Każdy z obecnych może być prezesem.
kleopatra21.11.2016, 20:55
a mogli wybrać Paluch bo ona wie jak co sprzedać
Niezadowolony21.11.2016, 20:50
Jak zjazd emerytów i rencistów
No to dobra zmiana
w BINGO sobie zagrajcie wieczorowa porą
Gorol21.11.2016, 20:36
Gorole to Gorole...
Zawse po swojemu
z21.11.2016, 20:34
proponuje rozwiązać, zaorać i szybko zapomnieć...ku chwale ojczyzny !
mały karakan21.11.2016, 20:31
Jest i gwiazdeczka Paluchowa, której jedyną zasługą jest brylowanie i spóźnianie się by wejść hukiem.
jamen21.11.2016, 20:31
Powtarzać głosowania aż do skutku. Kiedyś muszą go wreszcie wybrać.
elka21.11.2016, 20:27
dosyć ciekawe te wybory w Pisie, w całej Polsce Kaczyński ustalił kto ma zostać prezesem w okręgu, jest tylko jeden kandydat bo inni się boją wystartować, bo zaraz by ich nie było w ogóle w partii, następnie jest "głosowanie", i o dziwo wygrywa ten właśnie jedynie słuszny kandydat, ...a tu w Sączu o dziwo kandydat Kaczyńskiego nie przechodzi, oj będą mieli co poniektórzy delegaci przechlapane, myślę że powtórne wybory to będzie już 100% na tego super kandydata, taka jest kurcze demokracja w Polsce
jasiek21.11.2016, 20:16
sami młodzi ludzie...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl