26.11.2016, 16:33 | czytano: 1171

Bilinówka i Pocztowców czekają na uliczne oświetlenie

Na niektórych ulicach Zakopanego brakuje oświetlenia. Przykładem są chociażby ulice Bilinówka i Pocztowców. Na tej pierwszej ustawiono już 12 lamp ulicznych, ale nie podłączono ich do tej pory do sieci.
Nie tylko mieszkańcy tych ulic, ale również radni z tych rejonów wielokrotnie apelują do władz miasta o instalacje lamp, ale przede wszystkim podłączenie ich do sieci.
- Lampy stoją, ale bezużytecznie – skarżą się mieszkańcy Bilinówki.

W przypadku tej ulicy nowe lampy wykonywał podwykonawca, który nie podłączył ich jednak do głównego zasilania. Według Urzędu Miasta w Zakopanem, na którego zlecenie firma Tauron wykonywała zlecenie, poinformowała ona magistrat, że inwestycję dokończy już w przyszłym roku, bo w tym zabrakło jej już pieniędzy.

W przypadku ulicy Pocztowców, cały czas trwają negocjacje z Tauronem. O lampy na tej ulicy znajdującej się w centrum miasta, od dłuższego czasu apeluje sesjach Rady Miasta Zakopane radny Łukasz Filipowicz. Jak mówi, zapewniano go, że oświetlenie ma być gotowe do końca tego roku, ale nic nie wskazuje na to, że zostanie to zrobione.

Jak powiedział Leszek Dorula, została wszczęta w tej sprawie procedura, a rozmowy z Tauronem cały czas trwają.

js/
zobacz także
komentarze
belonna27.11.2016, 23:10
Mieszkańcy ul. Klikuszówka w Nowym Targu nad potokiem już piąty rok apelują o oświetlenie ulicy i dalej się projektuje, uzgadnia ...
Pani z Podszkla27.11.2016, 17:28
Bardzo dobrze że oświetlają Baligówkę strasznie się bałam tamtędy jeździć przez ten las w nocy gdy ciemno jest , w koncu będzie jasno o po kłopocie w końcu się doczekałam , dziękuje Panu Burmistrzu z Czarnego Dunajca bo na pewno to jego zasługa największa.
romek27.11.2016, 13:47
zostawcie ojca Pana Burmistrza w spokoju.
milo...26.11.2016, 19:48
Boli o Podhalańską.Właściciele domów przy ww walczą 20 lat o modernizacje.Pisma do wglądu...
Nowy Targ26.11.2016, 19:45
Ten Pan Burmistrz Dorula, to prawdziwy Ojciec Zakopanego.
>((26.11.2016, 17:11
igrzyska trwają - imprezy, zabawy, uroczystości w najlepsze. Poważnych inwestycji mniej niż zero, a autobusiki kupione z podatków o ile kupione. Tej inwestycji powinna dokładnie przyjrzeć się komisja rewizyjna, a być może całej konstrukcji finansowej jeśli nie w tej kadencji w następnej.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl