01.12.2016, 11:52 | czytano: 3373

Przyznano nagrody "Osobowość Rabki-Zdroju"

Fot. Piotr Kuczaj
W kinie "Śnieżka" w Rabce-Zdroju odbyła się uroczysta gala, podczas której po raz pierwszy wręczono statuetki, którymi miasto chce nagradzać osoby wyróżniające się w działalności m.in. społecznej, kulturalnej, sportowej czy turystycznej. Jako pierwsi otrzymali je Mariola i Piotr Burcanowie, Stanisław Szarawara i Czesław Szynalik.
W dziedzinie Kultury statuetkę odebrali Mariola i Piotr Burcanowie, kierownicy działającej od 30 lat w Rabce-Zdroju Pracowni Muzycznej „Triolki”. Ich pracownia jest kuźnią talentów artystycznych, głównie wokalnych. Oboje należą do grona Kawalerów Orderu Uśmiechu. Znani są z wieloletniej działalności społecznej i współpracy przy organizacji koncertów i występów artystycznych. Podopieczni p. Burcanów zdobywają nagrody na arenach krajowych i międzynarodowych.
Drugim laureatem nagrody, w kategorii Sport, został Stanisław Szarawara - emerytowany nauczyciel i sportowiec, który w środowisku seniorów promuje sportowy tryb życia i sport. Sam jest najlepszym przykładem tego, jak w starszym wieku można być aktywnym. Pan Stanisław poświęcił się biegom długodystansowym. Reprezentuje Polskę i Rabkę-Zdrój na maratonach i biegach długodystansowych na całym świecie m.in. w Australii i Japonii. Ukończył 13 maratonów, 16 półmaratonów i wiele biegów długodystansowych. W ciągu 17 miesięcy zdobył Koronę Polskich Maratonów. Do jego największych sukcesów należą wicemistrzostwo Polski Masters w Maratonie w Krynicy-Zdroju i I miejsce w maratonie w Melbourne w swojej kategorii wiekowej.

Statuetkę w kategorii Turystyka odebrał Czesław Szynalik, społecznik i notariusz, mieszkaniec Mszany Dolnej od lat związany z naszym miastem. Jest inicjatorem powstania Forum Gmin Beskidu Wyspowego i twórcą akcji Odkryj Beskid Wyspowy, która rozpoczęła się w Rabce-Zdroju i do dziś gości w naszej gminie. Oddany społecznej działalności i całym sercem promujący aktywny wypoczynek w górach i wędrówki po szczytach Beskidu Wyspowego. Za swoją działalność był wielokrotnie doceniany i nagradzany.

oprac. r/ zdjęcia Piotr Kuczaj
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
pozdrawiam z daleka03.12.2016, 19:27
Matka miasta liczy ze jej ktoś przyzna tytuł Osobowość ...
my przyznajemy Osobowość Anty dla Rabki
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl