04.12.2016, 17:53 | czytano: 3726

Dorośli - dzieciom, czyli coroczny spektakl mikołajkowy (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. Tradycją ostatnich lat jest przygotowywanie spektaklu w ramach Mikołajkowych Spotkań z Bajką, w których występują prócz aktorów-amatorów sceny MOK także burmistrz, radni, czy szefowie firm. W tym roku przedstawienie pt. "Mikołaj jest na świecie" wyreżyserował Rafał Jędrzejczyk, nowy opiekun nowotarskiej grupy teatralnej.
Poszczególne role w bajce przydzielono w większości - zgodnie z profesją. I tak przykładowo burmistrz Grzegorz Watycha zagrał burmistrza, Dyrektora Banku - Paweł Liszka, Dyrektora MOK - Bolesław Bara, Panią Mops - Barbara Paluch, a Panią Apteka - była Ewa Kokot.
W pozostałych kreacjach wystąpili: Zofia Sokołowska, Urszula Starzyk, Katarzyna Podkanowicz, Barbara Skiba, Alicja Krzystyniak, Jolanta Apostoł, Radosław Dzielski, Stanisław Apostoł i Grzegorz Daniec. Nie zabrakło oczywiście Mikołaja.

Spektakle w ramach Mikołajkowych Spotkań z Bajką nie są biletowane. Chętni mogą okazać wsparcie idei pomocy świątecznej dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej - kupując przygotowane przez organizatorów paczki świąteczne dla dzieci.

s/ zdj. Szymon Pyzowski
zobacz także
komentarze
Qłka06.12.2016, 13:00
To im chyba najlepiej wychodzi....
Zobacz pełną wersję podhale24.pl