05.12.2016, 12:00 | czytano: 2748

Wojewódzki Sąd Administracyjny ma zdecydować o rozbiórce parkingu przy ul. Nowotarskiej

Parking przy ul. Nowotarskiej 13 w Zakopanem uznany został przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Zakopanem za samowolę budowlaną. Na funkcjonowanie parkingu nie godzili się jego sąsiedzi, którzy blisko dwa lata zabiegali o pomoc w tej sprawie w wielu urzędach.
Właściciel parceli, na której znajdują się płatne miejsca postojowe odwołał się jednak do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który ostatecznie ma rozstrzygnąć, czy na placu wysypanym żwirem tuż pod oknami jednego z domów komunalnych nadal mogą parkować samochody.
Lokatorzy narzekali oni na wdychane przez nich spaliny, podrzucane do ich koszy śmieci przez właścicieli zaparkowanych w tym miejscu aut. - Wcześniej w tym miejscu był teren zielony, bo takie były zapisy Miejscowego Planu Zagospodarowania – przypominają mieszkańcy.

Według nich samochody są ustawione metr od budynku. Wraz z wysypaniem żwirem gruntu przy dużych opadach piwnica domu zalewana jest przez wodę.

Zakopiański magistrat, postanowił intensywniej zainteresować się całą sprawą, gdyż dom którym mieszkają interweniujący lokatorzy należy do zakopiańskiego magistratu. Tym sposobem swoje działania podjął Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Zakopanem.

Ostateczną decyzję w tej sprawie ma podjąć jednak Wojewódzki Sąd Administracyjny. Warto pamiętać, że na zorganizowanie miejsca do parkowania dla co najmniej 10 samochodów niezbędne jest pozwolenie na budowę.

js/
zobacz także
komentarze
PasterzPPP05.12.2016, 12:59
Ano tak właścicielem jednego z budynków przy parkingu jest UM Zakopane to się dało skierować do sądu samowolę budowlaną. Ciekawe co by było gdyby byli sami właściciele prywatni. Czekali by 5 lat na pierwszą rozprawę.
12305.12.2016, 12:52
właściciel ma tylko zapłacić grzecznie podatek, odśnieżyć, posprzątać, ale żeby coś zrobić to już musi władca pieczęci wyrazić zgodę - no i sąsiedzi
masakra05.12.2016, 12:40
Widze że więcej do powiedzenia mają sąsiedzi niż właściciel terenu...
chłop małorolny05.12.2016, 12:12
W Zakopanem jest prawo dzikiego zachodu.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl