07.12.2016, 21:08 | czytano: 6713

Znamy szczegóły zakopiańskiego "Sylwestra z Dwójką" (zdjęcia)

TVP2 i Zakopane zaprezentowały dziś gwiazdy i główne założenia scenariusza największej w Polsce zabawy sylwestrowej, którą wspólnie przygotowują u podnóża Tatr. Sylwester w Dwójce już za 24 dni, więc czas najwyższy na szczegółowe informacje o tym wyjątkowym wydarzeniu.
Gospodarzem spotkania z dziennikarzami w Studio 2 przy ul. Woronicza w Warszawie był Tomasz Kammel, a wśród gości honorowych pojawili się prezes TVP Jacek Kurski i burmistrz Zakopanego Leszek Dorula.
Spotkanie miało uroczystą, barwną oprawę i obfitowało w wiele muzycznych akcentów, stanowiących przedsmak zakopiańskiego Sylwestra. Tomasz Kammel zaprosił na scenę obecnych na konferencji artystów: Marylę Rodowicz, Izabelę Trojanowską, Margaret, Zenona Martyniuka, Michała Szpaka, Pectus, Pawła Stasiaka – Papa D. i finalistów „The Voice of Poland” - Weronikę Curyło i Mateusza Grzędzińskiego. Zaprosił także Halinę Mlynkową i Staszka Karpiel-Bułeckę, którzy wystąpią w Zakopanem w podwójnej roli – jako muzyczne gwiazdy oraz góralska para współprowadząca całą imprezę. Drugą, ceperską parę tworzyć będą: Marcelina Zawadzka wraz z doskonale czującym sylwestrowe klimaty Tomaszem Kammelem.

Halina Mlynkowa i Staszek Karpiel-Bułecka dali na spotkaniu z dziennikarzami próbkę swoich konferansjerskich umiejętności, dowcipnie gawędząc z artystami o nastrojach, sylwestrowych stylizacjach i wybranym na Zakopane repertuarze. Poinformowali też o innych polskich znakomitościach, które uświetnią Sylwestra u stóp Giewontu. Będą to: Halina Frąckowiak, Edyta Górniak, Anita Lipnicka, De Mono, Szymon Chodyniecki, Zakopower, Cugowscy, Afromental, Future Folk, Tuhgaj bej, Patryk Kumór, Formacja Nieżywych Schabuff, Oceana, Shaun Baker. Z gwiazd zagranicznych pojawią się: Boney M., Dr Alban, Loona oraz Zespół Arrival, specjalizujący się w przebojach legendarnej Abby. Wśród wykonawców szczególne miejsce przypadnie artystom regionalnym. Muzyczne tradycje Podhala zaprezentują Hanna Rybka i Krzysztof Trebunia-Tutka.

U stóp Giewontu zabrzmią hity ostatnich miesięcy oraz niezapomniane evergreeny, które od lat bawią kolejne pokolenia, m.in. „Małgośka”, „Niech żyje bal”, „To nie ja byłam Ewą”, „Dziwny jest ten świat”, „It`s my live”, „Mama mia”, „Dancing Queen”, „Statki na niebie” i wiele innych przebojów.

Halina Mlynkowa i Staszek Karpiel-Bułecka przekazali również dziennikarzom klika informacji dotyczących tanecznego wymiaru zakopiańskiej imprezy. Dolna Rówień Krupowa – rozległy teren w centrum miasta ze wspaniałym widokiem na Giewont - stanie się największym parkietem tanecznym w Europie. Bawić się na nim będzie mogło kilkadziesiąt tysięcy osób! W rolę wodzireja i nauczyciela tańca wcieli się mistrz Stefano Terrazzino. O oprawę choreograficzną przedsięwzięcia zadba Agustin Egurrola i jego tancerze. Wspólnie z nimi publiczność i widzowie Dwójki zatańczą sambę, jive’a, walca, rock n’rolla i energetyczny taniec góralski. Akcenty podhalańskie znajdą się nie tylko w warstwie choreograficznej i muzycznej, lecz także w scenografii, oprawie graficznej i kostiumach.

Organizatorzy Sylwestra 2016, w tym dyrektor TVP2 Marcin Wolski, zapewniali, że zrobią wszystko, by połączenie podhalańskiej tradycji i żywiołowości z najlepszą polską i światową muzyką rozrywkową złożyło się na fascynujące widowisko.
Niedaleko sceny pod Giewontem powstanie centrum mediów społecznościowych. Za pośrednictwem Facebooka, Twittera i Instagramu widzowie będą mogli brać udział w konkursach i specjalnie przygotowanych na tę okazję zabawach. Najlepsze zdjęcia i komentarze pojawią się na antenie. Mijający rok – ze swojej autorskiej perspektywy – podsumują popularni blogerzy i vlogerzy. Kulisy koncertu odkrywać będzie Damian Michałowski, dziennikarz Radia ZET.

Licznie zebrani w studiu przy Woronicza dziennikarze potraktowali zamykające środową konferencję występy live Margaret i króla tanecznych rytmów Zenona Martyniuka jako przedsmak udanego Sylwestra z TVP2.

Sylwester z Dwójką rozpocznie się o godz. 20:00. Będzie to sześć godzin zabawy przy ponad osiemdziesięciu najgorętszych przebojach, królujących na polskich i światowych listach. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Konrad Smuga. Sponsorami są PGE Polska Grupa Energetyczna, Zbyszko. Partnerem - PKP Intercity. Partnerami medialnymi zostali Radio Zet, Super Express i Interia.

UM Zakopane, opr.s/ zdj. Anna Karpiel
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
CoColino08.12.2016, 15:50
Dunajcem znowu popłynie szambo wypuszczone w Zakopanym
mig3508.12.2016, 10:50
f16 to włącz sobie KODofilu Tusk Vision Network albo POlszmat i przestań płakać.
Prawdziwy Polak w sandałach08.12.2016, 10:05
A jak będzie wyglądał Sylwester w Nowym Targu?
karol08.12.2016, 09:29
Szału nie ma. Dziwi mnie tylko ze Cugowscy się dali namówić. Sylwester minie a niesmak pozostanie.
zwykłay szary człek08.12.2016, 08:23
Smog osiądzie na make-upie tych naszych gwiazd, i będzie dr. Alban razy kilka :)
Ostrewka08.12.2016, 07:41
a teraz idziemy na jednego, a teraz idziemy wódke pić....
tubylec08.12.2016, 07:29
do @jo wystarczająco by zapchać, zasmrodzić, nie tylko miasto,ale i okolice z zakopianką włącznie. Powrót z Zakopanego przewiduję tradycyjnie ok 6 do8 godz. Jazda do Zakopanego w normalnym dniu 1.20 min w tym dniu ok 8 i to wersja optymistyczna.
Magdalena08.12.2016, 07:02
Będzie Michał Szpak !!! Cudownie :)
ania z wawy08.12.2016, 06:11
a czy beda islamisci??? bo boje sie przyjechac!!!
jac07.12.2016, 22:45
tyle że będziesz jechał cudowną zakopianką z Krakowa do zakopanego 6 h :D
f1607.12.2016, 22:25
Ale obcinka Same dinozaury Takie rzeczy tylko w tvpis
jo07.12.2016, 21:41
mam pytanie ile ludzi może być na żywo w Sylwestra w Zakopanem
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl