16.12.2016, 11:11 | czytano: 2548

Nowa siedziba dla pienińskich goprowców

Ratownicy Sekcji Operacyjnej Grupy Podhalańskiej GOPR w Krościenku będą mieli wreszcie swoją siedzibę. Po blisko 10 latach starań, ratownicy otrzymali w darowiźnie od gminy działkę, na które mają wybudować dyżurkę.
Warunek jest jeden: muszą rozpocząć inwestycję do 2021 roku. W innym wypadku, będą musieli oddać parcele samorządowi.
- To ma być dwupiętrowy budynek przy zbiegu ul. Sienkiewicza i alei Wędkarzy. Znajdzie się tutaj miejsce na dyżurkę i sprzęt ratowniczy oraz jakieś pomieszczenie, gdzie ratownicy będą mogli przygotować się do akcji, a później po niej odpocząć. Ważne jest również to, że obiekt będzie miał garaż - mówi Mariusz Zaród, naczelnik Podhalańskiej Grupy GOPR.
Obecnie goprowcy z Krościenka korzystają z gościnności Pieńskiego Parku Narodowego, w którym mają swoje pomieszczenie. Nie ma tam jednak miejsca na samochód ratowniczy, toteż muszą go parkować na zewnątrz.

Wstępny kosztorys budowy nowego budynku wynosi ok. 800 tysięcy zł. Teraz GOPR musi znaleźć środki, aby zrealizować tę inwestycję.

js/ wizualizacja UG w Krościenku
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
kroscienczanin16.12.2016, 21:29
budowa przystani kajakowej na zdrojowej jest zbyt droga, za duze wymagania są co do niej, po drugie jest zalewana wodami z ulicy zrodlanej podczas opadow i innych wod gruntowych, przystan kajakowa ma byc zrobiona prawdopodobnie przy torze kajakowym koło oczyszczalni, gdyz bedzie kostowala duuuzo mniej. i blisko toru kajakowego.
Władysław16.12.2016, 20:53
podnieść znacząco bilety wstępu do Pienin.
swoj16.12.2016, 19:17
Nie ma nawet ubikacji w PPN. Ratownicy mogą przecież założyć cewniki lub pieluchy. Wstyd.
zimny Johan16.12.2016, 18:49
są tak potrzebni jak te zwężenia na drodze z Krościenka do Nowego Targu
Kajakrz16.12.2016, 14:03
Nie jest to cudo architektury - niech autor wizualizacji pokaże wszystkie elewacje

Czy tak mamy dbać o przestrzeń ?

Warunek też jest ciekawy . Budowę zawsze można rozpocząć , gorzej jednak zakończyć. Na początku kadencji w grudniu rozpoczęto budowę przystani kajakowej przy ul. Zdrojowej . Pan Redaktor niech przedstawi zdjęcia z budowy .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl